22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Smalling: Pojďme stavět na vítězství

Chriss Smalling přiznává, že to byl skvělý pocit dopomoci Manchesteru United vrátit se na vítěznou kolej. Nyní by v tom rád pokračoval a chce konzistentní výkony jiného rázu než doposud.

Řada osmi utkání bez vítězství konečně skončila díky brankám Anthonyho Martiala a Wayna Rooneyho, kteří zajistili tři body pro tým Louise van Gaala. Swansea sice dokázala zatlačit a v 95té minutě se brankář hostí Lukasz Fabianski dostal k nebezpečné hlavičce, ale to bylo naštěstí vše a United si tak připsali první výhru v kalendářním roku 2016.

„Musíme se snažit tvrdě pracovat na tréninku. Prosinec byl hrozný a z této výhry máme velkou radost. Myslím, že hlavně v několika posledních utkáních jsme opravdu makali, akorát jsme neproměnili šance, jako dnes.

Samozřejmě jsme věděli, že je nutné zastavit tu sérii co nejdříve. Konečně se to povedlo a v druhé půli už byli unavení, jak jsme je presovali. Do nového roku jsme vykročili dobře, ale nemůžeme si dovolit podobně klopýtat, takže musíme hrát jako se Swansea.“

United se ujali vedení jen dvě minuty po začátku druhého poločasu díky nádhernému centru Ashleyho Younga, který podal výborný výkon, ale přece jen byl zastíněn tím, kdo dopravil míč do sítě – Anthony Martialem, jenž byl vyhlášen Mužem zápasu, protože si připsal i nahrávku na druhou branku domácích.

„Hned od jeho příchodu na něj byl vyvíjen velký tlak, ale můžete vidět, že se nebojí jít přímo do soubojů jeden na jednoho a využívat své rychlosti a triků. Je úžasným hráčem a jsem rád, že ho máme v týmu.“

Swansea se do zápasu vrátila díky Sigurdssonově hlavičce v 70té minutě, ale na Smallinga zapůsobilo, jak se United dokázali dostat zpět do zápasu a zvítězit.

„V pondělním utkání s Chelsea jsme několikrát klepali na dveře, ale zůstaly pro nás zamčené. Tentokrát jsme v druhém poločase hráli lépe a dokázali jsme se nakopnout a ukázat touhu vyhrát. Vypracovali jsme si dva góly a vidět naše dva útočníky na listině střelců je také pěkné. Doufáme, že s počtem vytvořených šancí, jak v dnešním utkání, tak v těch minulých, je to jen otázka času, než začnou góly padat.

Ztratili jsme mnoho zbytečných bodů. Naštěstí ještě není vůbec nic rozhodnuto a stále je o co hrát. Když se nám podaří udržet vítěznou sérii déle, můžeme pomýšlet na vyšší pozice v tabulce.“

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!