Boss po zápase so Swansea

52

Louis Van Gaal bol spokojný s peknými gólmi, ktoré strelil jeho tím v sobotnom zápase proti Swansea. Tu sú najdôležitejšie body z jeho pozápasovej konferencie…

Louis Van Gaal 2015 12345

Analýza zápasu:Nový rok sme začali veľmi dobre. Myslím si, že sme hrali veľmi riskantne, veľmi útočne, s troma obrancami vzadu, ale chceli sme vyhrať a dnes sme vsietili dva fantastické góly. To je rozdiel. Naša útočná hra bola kvôli súperovi, kvôli jeho hre, ktorú predvádza. Stále sa snažíme o plán hry, ktorý nám viac vyhovuje a súper neočakáva. To je dôvod – nebolo to kvôli tomu, že sme chceli hrať riskantný futbal. Proti Chelsea, rovnako ako dnes sme hrali s väčším priestorom za nami. Ale podarilo sa nám vyhrať a najdôležitejšou vecou je tá, že sa nám podarilo vsietiť dva pekné góly.”

Prvý polčas vs Druhý polčas:Myslím si, že prvý polčas sme mali lepší ako druhý. Rozdiel bol v góloch a tým pádom všetci hovoria, že druhý bol lepší. Strelili sme dva fantastické góly a tie vám vyhrávajú zápasy, ale ako tím, náš výkon bol lepší v prvom polčase pretože sme súperovi nedovolili si vytvoriť šancu na strelenie gólu.”

Na Martiala a Rooneyho:Martial si pripísal gól aj asistenciu. Rooney to má rovnako, pretože jeho pohyb na prednú žrď bol dôležitý pre Martiala – dostal tak viac priestoru, a samozrejme, center od Ashleyho Younga bol takisto dobrý. Waynova pätička bola nádherná. Povedal som Rooneymu, že je to jeho druhý zápas v rade, v ktorom hraje veľmi dobre a dáva góly. Nemá to nič spoločné s tým, že som ho predtým vynechal – dôvodom bolo veľké zápasové vyťaženie a potreboval odpočinok.”

Na Rooneyho strelecký rekord:Je to úžasné v tridsiatich rokoch. Tiež treba poznamenať, že momentálne hrajeme oveľa viac zápasov ale stále je to fantastické. Pre mňa je dôležitejšie, že dáva góly v súčasnosti a hlavne v poslednom zápase proti Swansea. Je to skvelý odrazový mostík pre celý tím a tiež pre neho.”

Na charakter tímu po góle na 1-1 :Samozrejme, bolo vidieť, že trošku poklesol, ale mali dostatok odvahy aby pokračovali ďalej. Znova sme si vytvorili šance a vsietili sme víťazný gól.”

Na šancu Fabianskeho v 95.-tej minúte:Je neuveriteľné, ak sa nadstavujú štyri minúty – je to veľa, špeciálne, ak zdržiavajú hru oni a nie my. Po našom druhom góle sa začali samozrejme ponáhľať a to nahralo im – tomu nerozumiem. Mali sme šťastie, že to nepadlo do brány. Bola to dobrá šanca, skvelá hlavička a nebol nikým pokrytý.”

Na striedanie Jonesa a Younga:Jones je zranený, viacmenej to isté zranenie ako predtým. Young hral veľa zápasov v rade, takže bol tuhý a musel byť vystriedaný. Nebolo to dobrovoľné, vymenil som ich, pretože som potreboval ich vymeniť. U Herreru to bolo kvôli zdržiavaniu hry, presne tak, ako to robili Swansea po celý zápas.”