Manchester United vs. Swansea City

28

Červení diabli zvíťazili v prvom zápase Nového roku 2016 na domácom ihrisku proti Swansea City 2:1, čím prerušili šnúru 8 nevyhraných zápasov vo všetkých súťažiach.
Button - Před zápasem      Manchester United sa nachádza momentálne vo veľkej kríze, pretože nedokázal zvíťaziť v 8 po sebe idúcich stretnutiach a jeho hra privádza fanúšikov už do “zúfalstva”.
     Posledné týždne sa v anglických novinách píše najmä o tom, dokedy zostane Louis van Gaal manažérom červenej časti Manchestru. Jeho vyjadrenia sú dosť sebavedomé. O svoje miesto na lavičke Manchestru United sa neobáva a o rezignácii neuvažuje. V periodikách sa spomínajú už rôzne mená, ktoré by ho mohli nahradiť. Ide najmä o tieto mená – José Mourinho, ktorý bol len nedávno odvolaný v Chelsea, ďalej sa spomína meno momentálneho trénera Bayernu Mníchov Pepa Guardiolu, ale jeho príchod by bol reálny až v lete a posledným kandidátom na post manažéra je súčasný asistent van Gaala a legenda Red Devils Ryan Giggs. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Veľa napovie niekoľko nasledujúcich zápasov.
     Obidve mužstvá sa nenachádzajú momentálne v oslnivej forme, a tak diváci neočakávali nejako okuľahodiaci futbal. Víťazstvo jedného alebo druhého by mohlo danému mužstvu pomôcť sa dostať z hernej i výsledkovej krízy.
Button - První poločas       Výkop stretnutia mali hosťujúci hráči. Prvý polčas z domácej strany sa vrátil do “starých koľají”. Manchster United nedokázal nadviazať na skvelý prvý polčas zo zápasu s Chelsea. Achillova päta domácich je finálna fáza ich útočných akcií. I dnes mali domáci prevahu v držaní lopty, i keď nie tak markartnú prevahu ako v predošlých stretnutiach, ale neprináša im to žiadny osoh, pretože ich “milión prihrávok” je len po šestnástku hostí, ale tam končí väčšina akcií Red Devils, pričom v mužstve je veľa kreatívnych hráčov. V prvom polčase ponúkol zopár prienikov najmä Ashley Younga, ktorý v tom pokračoval i v druhom polčase. Prvá strela na bránu prišla v 30.minúte, ktorú však vyslali hráči Swansea City. I napriek zlej hre mali domáci šancu otvoriť skóre stretnutia. V 21. minúte prešiel center až na Rooneyho, ale ten si príliš dlho spracovával loptu a jeho následné zakončenie išlo mimo bránu Fabianskeho. V tomto momente mal zprvej loptu sklepnúť Martialovi, ktorý bol vo výhodnejšej pozícii. V 33. minúte rozohral pohotový Ander Herrera štandartku do nepripravej obrany na Matu, ale ten nevyužil tento moment prekvapenia.  Ďalšiu možnosť skórovať pripravil Young pre Matu, ale jeho zakončeniu chýbala razancia. Ešte v nadstavenom čase mohol Rooney po Youngovom centri prevážiť misky váh na stranu domácich, ale i jeho hlavičke chýbala potrebná razancia. David de Gea nemusel v prvom polčase riešiť nejakú výraznejšiu situáciu, pretože hostia si nevypracovali žiadnu šancu. Prvý polčas sa skončil 0:0.
Button - Druhý poločas     Druhý polčas začal pre domácich famózne. Schweinsteiger domázal sklzom čisto vypichnúť loptu, z čoho profitoval Young, ku ktorému sa dostal lopta. Potiahol loptu a nádherným centrom našiel v šestnástke Golden Boya Martiala, ktorý hlavičkou otvoril strelecký účet stretnutia. 1:0. Manchester United vstrelil vytúžený gól, ale jeho aktivita smerom dopredu ochabla. Vypomstiť sa to mohlo domácim v 64. minúte, keď Ayew opečiatkoval ľavú tyčku brány Davida de Geu. Trest prišiel v 70. minúte. Darmian nechal odcentrovať hosťujúceho hráča a nabiehajúci Sigurdsson nemal problém hlavičkou rozvlniť sieť za bezmocným de Geom. 1:1 Odpoveď zo strany domácich nenechala na seba dlho čakať. O 7 minút neskôr sa predral po ľavej strane do šestnástky Martial a prihral Rooneymu, ktorý ľavou nohou krásne umiestnil loptu do brány Lukasa Fabianskeho. Najlepší moment Rooneyho v terajšom priebehu sezóny. 2:1 Hostia sa však nezdávali a snažili sa aspoň o vyrovnanie, čo by znamelo zisk jedného bodu. V nadstavenom čase mali dve príležistosti. Najskôr kapitán hostí Williams z hranice šestnásky vyslal nebezpečnú strelu, ale de Gea zachránil domáce mužstvo. V 95. minúte dobehol do šestnástky podporiť svojich spoluhráčov i Fabianski, ktorý mal dokonca možnosť hlavou vyrovnať, ale jeho hlavička skončila tesne mimo. Domáci zvíťazili 2:1.
Button - Závěr      Manchester United nepredviedol opäť žiadne strelecké galapredstavenie, ale dokázal konečne zvíťaziť a pripísal si dôležité tri body do tabuľky. Víťazstvo môže hráčov trošku ukľudniť, pretože zo všetkých strán je na nich vyvíjaný obrovský tlak. Najlepším hráčom zápasu bol Ashley Young, ktorý dnes pripravil pre svojich spoluhráčov niekoľko výborných prležitostí a počas celého svojho pobytu na ihrisku hýril veľkou aktivitou.

MANCHESTER UNITED : De Gea – Young (78´McNair), Jones (46´Darmian) Smalling, Blind- Schweinsteiger, Schneiderlin – Mata, Herrera (91´Carrick), Martial – Rooney (C)
LAVIČKA:
Romero, McNair, Darmian, Fellaini, Pereira, Carrick, Depay

SWANSEA CITY : Fabianski – Rangel, Fernandez, Williams (C), Taylor – Cork, Britton (62´Barrow), Ki – Routledge (82´Gomis), Ayew (82´Montero), Sigurdsson

Červené karty: žiadne

Button - Náš další soupeř      Manchester United sa v ďalšom zápase predstaví opäť na domácom ihrisku, keď v rámci FA Cup-u privíta hráčov Sheffield United. Červení diabli by si mali s týmto súperom poradiť a bez problémov postúpiť do ďalšieho kola FA Cupu. Zápas sa odohrá 9.1.2016.

zdroj: skysports.com