Review: Manchester United – Chelsea

64

V poslednom zápase kalendárneho roku 2015 Diabli privítali v Divadle Snov trápiacu sa Chelsea. Od zápasu sa rozhodne neočakávala žiadna gólová prestrelka pri aktuálne forme oboch tímov a prognóza sa naplnila. Obe mužstvá si pripisujú po jednom bode, keďže zápas sa skončil 0:0.

Button - Před zápasem

Pred dnešným zápasom nepanovala najlepšia nálada v ani jednom tábore. Oba tímy zažívajú jednu z najhorších sezón a trápia sa nielen strelecky, ale aj herne. Na jednej strane je tu Chelsea, ktorá sa pred zápasom nachádzala až na 16. mieste Premier League a odniesol si to aj samotný Mourinho, ktorého vedenie predčasne prepustilo. Na strane druhej je Manchester United, ktorého herný prejav je už dlhšiu dobu kritizovaný ako fanúšikmi, tak aj bývalými hráčmi a legendami klubu. Diabli nevyhrali ani jeden z posledných 7 zápasov, pričom posledné štyri sa dokonca skončili prehrou. Po prehre so Stoke City sa Van Gaal rozhodol pre viacero zmien v základnej zostave. Do tej sa vrátil Morgan Schneiderlin, ktorému v stredu asistoval Schweinsteiger a Matteo Darmian, ktorý začal zápas na ľavej strane obrany. Na hrote sa znovu objavil Rooney a Martial sa tak posunul na kraj zálohy, kde nahradil Memphisa.

Button - První poločas

Naši hráči začali zápas s typickou prevahou na lopte a už v 3. minúte sme sa takmer radovali z úvodného gólu. Rooney posunul loptu Matovi a ten z voleja napálil brvno. Hneď na to však pohrozila aj Chelsea. Pošmyknutie Blinda sa pokúsil využiť Hazard, Ashley ale jeho prihrávku zblokoval na roh. A práve po tomto rohu sa ku hlavičke dostal Terry, no De Gea skvelým zákrokom vytesnil loptu nad brvno svojej brány. O niečo neskôr pálil spoza šestnástky Schneiderlin, no jeho strela nakoniec letela mimo bránu. Nasledujúce minúty sa niesli v snahe červených otvoriť skóre v 17. minúte sa to mohlo podariť Martialovi. Ten už po niekoľký krát motal hlavu obrancom a po skvelej práci s loptou sa vo vnútri šestnástky dostal ku prízemnej strele, ktorá žiaľ skončila len na tyčke. O niekoľko minút sa chcel v brejku predrať sám cez obranu no Mikel zatiahol ručnú brzdu a za faul uvidel žltú kartu. Po krátkej rozohrávke napriahol z veľkej vzdialenosti Rooney a jeho strelu mieriacu do horného rohu brány Courtois vytlačil na rohový kop. Domáci tradične dominovali, čo sa držania lopty týka a určovali tempo zápasu, zatiaľ čo Chelsea bránila so všetkým hráčmi na vlastnej polovici. Väčšina ich ofenzívnych výpadov sa končila teatrálnymi pádmi prezentovanými najmä Hazardom a Willianom, Martin Atkinson im však na tieto kúsky často krát naletel. Ako prvý na to doplatil Morgan, ktorý po strete s Willianom, do ktorého šli obaja nohami napred inkasoval žltú kartu a následne aj Mike, ktorý sa oprel do bežiaceho Hazarda, rovnako dostal kartový trest. Zvyšok prvého polčasu už nič vážnejšie nepriniesol a tímy tak šli do kabín za stavu 0:0.

Button - Druhý poločas

V druhom polčase to bola Chelsea, ktorej vyšiel lepší štart a už po troch odohraných minútach sa dostali do obrovskej šance. Najprv z hranice pokutového územia strieľal Pedro, David jeho strelu vyrazil len ku Azpilicuetovi, aby ďalším úžasným zákrokom vychytal aj jeho. Diabli však chceli vyhrať a Herrera bol ďalším hráčom v obrovskej šanci. Martial unikol po strane a presným centrom našiel Andera pred bránou, no ten svoju strelu namieril priamo do padajúceho Belgičana v bráne hostí. Hneď na to bola Manchesteru uprená penalta po jednoznačnej ruke od Williana v pokutovom území a chvíľku na to vyzeralo, že si faulom na Matu v pokutovom území pomohol Azpilicueta, no Atkinson ani tentokrát nefúkol do svojej píšťalky. Na radu tak prišli prvé striedania na oboch stranách: Williana nahradil Ramires a mladučký Borthwick-Jackson vystriedal Darmiana. Domácim sa ani naďalej nedarilo otvoriť skóre napriek obrovskej prevahe na lopte a Van Gaal sa preto rozhodol poslať na ihrisko Memphisa, ktorý vymenil Matu a zaradil sa na ľavú stranu zálohy a v 81. minúte prišlo k prekvapivému striedaniu, keď Blinda vystriedal Jones. Blížila sa deväťdesiata minúta zápasu a po centri od Jacksona pálil z hranica päťky Rooney vysoko nad. Bola to posledná šanca zápasu a ten sa tak skončil 0:0.

Button - Závěr

Van Gaalovi zverenci si tak ani v siedmom zápase v rade nepripisujú tri body za výhru a ich strelecká mizéria aj naďalej pokračuje. Herný prejav bol o poznanie lepší ako v posledných troch, či štyroch zápasoch, no ani dnes nestačil na výhru. Šťastena dnes stála jednoznačne na strane hráčov Chelsea, ktorých dva krát zachránila konštrukcia brány a Atkinsonovo zaváhanie v prípade Willianovej ruky. Tím ako Manchester United, by však mal byť schopný skórovať  aj napriek takýmto nepriazniam a to sa nám nepodarilo už vyše 200 minút. Kalendárny ročník tak United ukončili s 30 bodmi v tabuľke na piatom mieste.

Manchester United: De Gea, Darmian (Borthwick-Jackson 70’), Smalling, Blind (Jones 81’), Young, Schweinsteiger, Schneiderlin, Mata (Memphis 76’), Herrera, Martial, Rooney.

Nestriedaní hráči: Romero, Carrick, Fellaini, Pereira.

Žlté karty: Schneiderlin, Smalling, Schweinsteiger, Rooney.

Chelsea: Courtois, Ivanovic, Zouma, Terry, Azpliicueta, Mikel, Matic, Willian (Ramires 69’), Oscar (Loftus-Cheek 93’), Pedro, Hazard.

Nestriedaní hráči: Begovic, Baba Rahman, Djilobodji, Traore, Kenedy.

Button - Náš další soupeř

Našim prvým súperom v roku 2016 bude Swansea, ktorá v tejto sezóne mierne zaostáva za očakávaním, no napriek tomu nás zdolala v prvom zápase v pomere 2:1 a tentokrát vycestuje na Old Trafford. Všetci si určite želáme víťazný vstup do druhej polovice sezóny a tak nám nezostáva nič iné, len veriť a dúfať, že sa séria neúspechov konečne prelomí. Zápas sa odohrá 2.1.2016 o 16:00 SEČ.

zdroj: manutd.com, evysledky.com

Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – Chelsea
Ďalší článokHodnotenie: Manchester United – Chelsea