Manažér po zápase so Stoke City

Manchester United utrpel porážku 2:0 so Stoke City na Boxing Day a Louis van Gaal bol hlboko sklamaný počas rozhovoru, ktorý poskytol pre Sky Sports po záverečnom hvizde na Britannia Stadium. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať reakciu manažéra na zápas v kľúčových bodoch…

Louis Van Gaal Carrington1

Van Gaal o výkone a výsledku: ,,Moje myšlienky sú také, že sme sa v prvom polčase neodvážili hrať futbal a potom sme inkasovali veľmi zlý gól. Bolo to príliš. Skórovali z priameho kopu a potom už bol koniec polčasu. Hovorili sme navzájom medzi sebou a musím povedať, že druhý polčas bol oveľa lepší, keďže sme si vytvorili jednu alebo dve šance a tie musíte premeniť. Viera sa potom vracia späť a v druhom polčase sme hrali lepšie, avšak problém je, že sme sa neodvážili hrať futbal. To je moja analýza.“

O výbere tímu: ,,Svojim hráčom som vždy verný a tiež vidím, ako trénovali. Chceli podať dobré výkony, avšak okolnosti sú tiež náročné. Nie je to len o vetre, ale aj o tlaku na hráčov. Podľa mňa to je presne dôvod, prečo sa neodvážili hrať futbal. V druhom polčase sme boli na strane prehrávajúceho tímu, takže potom môžete robiť všetko jednoduchšie. To je to, čo sme aj urobili.“

O tom, či on je ten človek, ktorý má motivovať hráčov: ,,Teraz to je veľký problém. Snažil som sa urobiť všetko, avšak tlak je s každým zápasom väčší a väčší. Toto je teraz hlavný problém. Je to ťažšie, pretože som tiež súčasťou štyroch zápasov, ktoré sme prehrali, takže ľudia sa na mňa pozerajú a musím sa s tým vysporiadať, ale ešte dôležitejšie je to, že sa s tým budú musieť vysporiadať najmä hráči, pretože oni sú tí, ktorí sú na ihrisku.“

O jeho predzápasovej tlačovej konferencii a správe, ktorú oznámil: ,,Moje posolstvo bolo, že médiá hovoria a píšu veci, ktoré sa vo vnútri klubu nedejú. To bolo moje posolstvo a necítim sa dotknutý, keďže som si už nato zvykol.“

Zdroj: manutd.com