14/06/2021
Akadémia

FA Youth Cup: United – QPR – 2:1 pp

Mladíci Manchesteru United U18 v 3. kole FA Youth Cupu porazili mladíky QPR 2:1 po prodloužení a v soutěži postupují dále.

Trenér Manchesteru United U18 Paul McGuinness do utkání postavil nejsilnější sestavu a v základní sestavě nastoupili i Timothy Fosu-Mensah, Axel Tuanzebe či Marcus Rashford, kteří už nastupují převážně v týmu United U21.

V úvodu utkání byli aktivnější spíše hosté, ale do žádné vážnější šance se nedostali. Domácí Manchester poprvé zahrozil až v 26. minutě, nicméně střela Fosu-Mensaha mířila mimo tyče. To na druhé straně musel předvést dobrý zákrok brankář United Oliver Byrne po střele Romea Akinoly. Pozadu nezůstal ani brankář QPR Marcin Brzozowski, který si poradil s přímým kopem Calluma Gribbina. Do největší šance prvního poločasu se v 35. minutě utkání dostal Fosu-Mensah, který však po dobré kombinaci s Gribbinem pálil těsně vedle levé tyče hostující branky. Nepřesně střílel i hostující Gianni Crichlow. V závěru prvního poločasu se ještě ve velké střelecké příležitosti objevil Charlie Scott, brankář Brzozowski jeho pokus zneškodnil fantastickým zákrokem.

V druhém poločase Manchester United U18 začal stupňovat svůj tlak. Střelecký pokus Rashforda zneškodnil opět Brzozowski a o pár minut později Callum Whelan nedokázal svůj střelecký pokus dobře zamířit. Ojedinělou akci hostů v podání Crichlow zneškodnil Byrne. V 64. minutě se domácí hráči konečně dočkali – Gribbin zahrával rohový kop a Whelan dotlačil míč za brankovou čáru – 1:0. United byli i nadále aktivní, hru oživil také střídající Angel Gomes, nicméně udeřilo na druhé straně hřiště. V 77. minutě Josh Bowler přešel přes Ethana Hamiltona, přihrál Odysseusu Alfovi a ten vyrovnal – 1:1. Blízko navrácení vedení domácím byl Rashford, který ustál souboj v pokutovém území, ale hostujícího brankáře se mu překonat nepodařilo. V závěru normální hrací doby mohl utkání rozhodnout Brandon Adams, který se ocitl tváří v tvář brankáři Byrnemu, ale trefil pouze anglického brankáře.

Zápas tak dospěl do prodloužení a v jeho úvodu musel opět zasahovat brankář Byrne, kdy byl střelcem znovu Adams. V 93. minutě přišel rozhodující moment utkání. Whelan skvělou přihrávkou uvolnil Rashforda, který při snaze obejít brankáře Brzozowskiho byl brankářem podražen a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten tvrdou střelou proměnil sám postižený Marcus Rashford – 2:1. Aktivní Adams následně opět neuspěl a úspěšní nebyli ani Rashford s Gribbinem, prvně jmenovaný hlavičkoval vedle a druhý přestřelil. V závěru utkání měl ještě velkou šanci hostující Crichlow, ale Byrne vytáhl další ze svých parádních zákroků. Utkání tak skončilo vítězstvím Manchesteru United U18, který se ve 4. kole FA Youth Cupu střetne s Chelsea U18.