Review: Manchester United – Norwich City

168

V dnešnom zápase Diabli privítali na domácej pôde Norwich, ktorý vycestoval na Old Trafford v rámci 17. kola Premier League. Zápas sa skončil prehrou 1:2 a Manchester tak stratil ďalšie dôležité tri body, ktoré budú určite chýbať v tabuľke Premier League.

Button - Před zápasem

V poslednom zápase Premier League si Diabli odniesli z pôdy Bournemouthu prehru 2:1 a nadviazali na neúspech zo zápasu s Wolfsburgom. Zápas s Norwichom by mal byť dokonalou príležitosťou na zisk troch bodov a návrat na víťaznú vlnu. Do dnešného zápasu nastupovala výrazne zmenená zostava, keďže sa po zranení vrátilo hneď niekoľko hráčov. Navrátilcami v zostave boli Smalling, Jones a Rooney, po dlhej dobe sme v základnej jedenástke uvideli aj Ashleyho Younga, ktorý vraj mal menší spor s Van Gaalom. Obrana tak vyzerala papierovo oveľa lepšie, ako nie príliš skúsená štvorica z pred týždňa.

Button - První poločas

Diabli do zápasu vstúpili s typickou územnou prevahou a držali loptu na svojich kopačkách. Snažili sa zatlačiť Norwich a to sa im darilo. Hra Manchestru sa výrazne zmenila v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi. Hráči si loptu neposúvali na vlastnej polovici, výrazne sa znížil počet prihrávok do šírky a priebeh zápasu tak bol oveľa záživnejší. Napriek obrovskej prevahe a snahe sa však domáci nedokázali dostať k poriadnemu zakončeniu. Akýkoľvek strelecký pokus sa končil neúspechom a mnoho šancí dokázal odstaviť skvele brániaci Olsson. Skórovať sa im nedarilo ani z veľkého množstva rohových kopov, ktoré nasledovali po neúspešných prihrávkach a centroch do súperovej šestnástky. Kanárici trvalo odolávali útokom a vyčkávali na svoju šancu, ktorej sa napokon dočkali ešte v prvom polčase. V 38. minúte našiel Redmond svojou prihrávkou Jeroma a ten dokázal prekonať De Geu a otvoriť tak skóre zápasu 0:1. Diablom sa ani v nasledujúcich minútach nepodarilo prelomiť dobre zorganizovanú obranu Norwichu a stav sa tak do konca polčasu nezmenil.

Button - Druhý poločas

Do druhého polčase nastúpili tímy v identických zostavách, ako na konci toho prvého. Úvod však našim hráčom príliš nevyšiel a dôsledkom toho bol ďalší gól v Davidovej bráne. Po závahaní Carricka s Rooneym v strede poľa sa z loptou rozbehol Jerome, ktorému sa otvorila obrana a svojou prihrávkou našiel Tetteyho a ten pohotovým zakončením zakončením z hranice šestnástky zvýšil už na 0:2. Po inkasovanom góle sa Diabli prebrali a pokračovali v trende z prvého polčasu, ich hra však aj naďalej nebola odmenená a Van Gaal sa rozhodol v 60. minúte poslať na ihrisko Andera Herreru, ktorý vymenil Fellainiho. Po sérii neúspechov napokon prišiel vytúžený gól. V 66. minúte poslal do šestnástky pekný center Ashley Young, Rooney naň nedosiahol a jemne ho podvihol, lopta pristála u Martiala a ten ju s prispením obrancu spracoval a skvele zakončil 1:2. No potom znova pokračovalo neúspešné dobíjanie brány Norwichu a ďalšia strela na bránu prišla až v 79. minúte z kopačky Juana Matu, jeho pokus zo štandardnej situácie však Rudd vyrazil. Ako plynul čas kamera si stále častejšie vyberala Ryana Giggsa a Van Gaala. Prvý menovaný stál na čiare napriek silnému dažďu vládnucemu v Manchestri, zatiaľ čo ten druhý aj naďalej sedel na svojom mieste a zapisoval si svoje poznámky. V 84. minúte mohol po ďalšom brejku trestať Mulumbu, no s touto strelou už si De Gea dokázal poradiť. V závere sa dopredu vysunul aj Mike a práve on mohol v samotnom závere zápasu vyrovnať, keď sa ocitol sám pred Ruddom, no svoju hlavičku namieril tesne mimo. Manchester United tak po prvý krát prehral s Kanárikmi na Old Trafford.

Button - Závěr

Manchester United si tak po dnešnom zápase pripísal už štvrtú prehru v Premier League a ambície na titul sa tak pomaly začínajú rozplývať. Predvedená hra nebola v porovnaní s poslednými zápasmi najhoršia, no ani dnes nestačila na výhru, čo znamená, že Diabli sú už šesť zápasov bez výhry, pričom posledné tri sa skončili prehrou. Tento zápas si rozhodne predstavoval inak aj Wayne Rooney, pre ktorého to bol päťstý zápas v drese United. V tabuľke sa nachádzame „až“ na piatom mieste s 29 bodmi, čo je rovnako ako Tottenham a Crystal Palace. Norwich nás dnes porazil po dvoch vydarených brejkoch, no zápas mohol byť úplne iný ak by boli hráči o niečo efektívnejší. Aktuálna forma tak fanúšikom pred blížiacim sa koncom roka rozhodne nerobí radosť.

Manchester United: De Gea, Young, Jones, Smalling, Blind, Carrick, Fellaini (Herrera 60’), Martial, Mata, Memphis, Rooney.
Nestriedaní hráči: Romero, Borthwick-Jackson, McNair, Varela, Schneiderlin, Pereira.

Norwich: Rudd, Martin, Bennett, Bassong, Olsson, Redmond, O’Neil (Mulumbu 82’), Tettey, Brady, Hoolahan (Howson 66’), Jerome (Mbokani 82’).
Nestriedaní hráči: Ruddy, Whittaker, Dorrans, Odjidja.

Button - Náš další soupeř

Našim ďalším súperom bude Stoke City a rozhodne nepôjde o ľahký zápas, keďže z Britannia Stadium sa body nosia len veľmi ťažko. Van Gaal však bude musieť niečo zmeniť, aby Diabli tento zápas vyhrali a prelomili nepriaznivú sériu. Zápas sa odohrá 26.12.2015 o 13:45 SEČ.

zdroj: manutd.com, evysledky.com

Predchádzajúci článokMartial sa stal najlepším mladým futbalistom Európy za rok 2015
Ďalší článokJuan Mata: ,,Fanúšikovia si zaslúžia viac!“