19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Představení soupeře: FC Midtjylland

Pondělní losování Evrospké ligy rozhodlo, že se Manchester United postaví dánskému klubu FC Midtjylland, s nímž se střetne poprvé v historii. Pojďme si něco říci o tomto pro nás poměrně neznámém klubu.

Cesta Evropskou ligou

Dánský tým se probojoval do vyřazovacích bojů díky druhému místu ve skupině D, kde skončili za Neapolí, ale dostali se před Clube Brugge, soupeře United z kvalifikace Ligy mistrů. Za povšimnutí určitě stojí vyřazení Southamptonu v kvalifikaci o Evropskou ligu, když postoupili díky domácí výhře v poměru 1:0 a na St Mary’s Stadium uhráli remízu 1:1. Svěřenci Jesse Thorupa jsou v současné chvíli na třetím místě dánské Superligy, čtyři body za vedoucí Kodaní.

Historie

Klub vznikl v roce 1999 sloučením dvou klubů, pouhé čtyři dny předtím, než svěřenci Alexe Fergusona zničili Nottingham Forest 8:1. Konec sezóny 2014/15 vyšel Midtjyllandu náramně, protože poprvé vyhráli dánskou ligu. Nicméně tomuto mladičkému klubu se již Manchester podařilo porazit, ačkoliv šlo samozřejmě o naše hlučné sousedy, které porazili 1:0 v sezóně 2008/09, než vypadli z bojů o Pohár UEFA na penalty, když se stejné skóre urodilo i v jejich domácím zápase, tentokrát však ve prospěch City.

Stadion

Mitjylland hraje svá domácí utkání v MCH Aréně v Herningu, což je město nacházející se na poloostrově Jutland, kde se nachází většina dánského území. Stadion byl otevřen v březnu roku 2004 a jeho kapacita je 11 800 míst. United by zde měli odehrát první utkání ve čtvrtek 18. února, aby se další týden vrátili na Old Trafford.

Hráči minulosti a přítomnosti

Obránce West Hamu United Winston Reid, který byl možná Hráč zápasu v nedávném střetnutí na Old Trafford, prošel Mitjyllandskou akademií, protože se už v 10 odstěhoval se svou rodinou do Dánska. Finský Tim Sparv, který hrál za Southampton, a Francis Dickoh jsou dva nejznámější hráči v současné sestavě Dánů. Sparvův tweet po pondělním losu: „Neskutečné! Opravdu budu hrát proti Manchesteru United. Klubu, kterému jsem fandil už jako kluk.

United proti dánským klubům

Manchester se zatím potkal se třemi dánskými kluby, pokaždé v Lize mistrů – Aalborg (2008), Brondby (1998), FC Kodaň (2006). Rudí ďáblové vyhráli čtyři utkání, jedno remizovali a jednou prohráli v Kodani 1:0. Prohře však předcházelo komfortní vítězství 3:0 na Old Trafford.

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!