24/06/2021
Akadémia

U21: United – Leicester City 6:1

Manchester United U21 v šestém zápase Barclays Under-21 Premier League porazil Leicester City vysoko 6:1.

Domácí mladíci Manchesteru United do utkání vstoupili velmi dobře a už v 11. minutě se dostali do vedení. Na přesný centr Seana Gosse z rohového kopu si naskočil Nick Powell a hlavičkou otevřel skóre utkání – 1:0. O čtyři minuty později Matty Willock přihrál Devonte Redmondovi a ten střelou z dálky navýšil vedení United – 2:0. Powell se následně dostal do dalších dvou dobrých střeleckých příležitostí, ale pokaždé jej vychytal brankář hostů Dion Henry. V 38. minutě už to bylo 3:0 – střelu Joshe Harropa sice Henry vyrazil, ale na dorážku Jamese Weira už byl krátký. Weir se dostal do dobré střelecké příležitosti i o pár minut později po průniku Timothy Fosu-Mensaha, ale tentokrát neuspěl. Největší šanci Leicesteru City U21 měl Jack Barmby, jehož nebezpečnou střelu vyrazil Sam Johnstone na roh. První poločas tak skončil za stavu 3:0.

V úvodu druhého poločasu sice tempo hry trochu upadlo a ubyly i šance. V 62. minutě ale Fosu-Mensah nádhernou přihrávkou za obranu hostů našel Redmonda, který obešel brankáře a skóroval – 4:0. O pouhé dvě minuty později Fosu-Mensah předvedl další skvělý individuální průnik po pravé straně hřiště, centrem našel Powella, který hlavičkou přidal svou druhou branku v utkání – 5:0. Hostující hráči se také dočkali vstřelené branky a to v 70. minutě, kdy Harry Pananyioto využil lehkého zaváhání domácí obrany – 5:1. O pár minut později mohl vstřelit branku střídající útočník United Ashley Fletcher, ale na přihrávku Powella nedosáhl. V 77. minutě Powell centrem našel střídajícího Marcuse Rashforda, který si podržel míč a následně z otočky vstřelil svojí první branku v této věkové kategorii – 6:1. V závěru utkání mohli mladíci Manchesteru United přidat ještě další branky, ale jak Fletcher, tak Powell stříleli z dobrých pozic nad. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím Manchesteru United U21 v poměru 6:1. Skvělým výkonem se blýskli především dvougóloví Redmond s Powellem, stejně tak jako dobře hrající Fosu-Mensah a Goss.