30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal ke včerejšímu zápasu

Louis van Gaal zhodnotil včerejší prohru na půdě Wolfsburgu, stejně jako celé působení United v letošním ročníku Ligy mistrů.

Louis Van Gaal 2016 touchline

Celkový pohled na zápas

Byl to šílený zápas. Vstřelili jsme branky, ale oni na ně ihned odpověděli. A měli jsme hodně šancí, stejně jako je ale měli oni. Skórovali jsme, ale oni dvě minuty nato rovněž. Padl tak i jejich vítězný gól, každopádně si myslím, že jsme sahali po vítězství. Bojovali jsme za výhru, ale s deseti muži na konci utkání jsme nemohli udělat víc.

 

Nebylo to ztrátou koncentrace?

Je to zvláštní, ale stalo se to také v Eindhovenu, kde CSKA vyhrávali a během deseti minut se PSV ujalo vedení. To je fotbal.

 

Není to na tým kalibru United brzké vyřazení?

Ne. Můžete tvrdit, že jsme byli favority, ale pravda je taková, že skupina byla velmi vyrovnaná. Všechny výsledky byly typu 1:0 nebo 2:1. A nezapomeňme na první zápas s PSV, kdy verdikt rozhodčího ovlivnil zápas, stejně jako nyní. Tato rozhodnutí byla proti nám. A když je skupina vyrovnaná, toto se stává.

 

Názor na Lingardův neuznaný gól

Pakliže zprvu branku uznáte, načež se k vám nahrnou protestující hráči a vy zpětně své rozhodnutí změníte, je to divné. Nemyslím si, že byl v ten moment brankář soupeře jakkoliv Matou ovlivněn, protože míč zkrátka do sítě letěl. On ten míč ani nemohl zasáhnout. Ale samozřejmě, že brankář viděl Matu v ofsajdu, využil situace a ihned běžel protestovat.

 

Názor na Evropskou ligu

Na toto momentálně nemyslím. Jsem velmi znepokojen, stejně jako hráči. Tohle byla soutěž, v níž jsme mohli ukázat své kvality. A už nemůžeme.

 

Jak devastující je tato prohra na práci, kterou jste doposud udělal?

Ani nevíte, jak moc. Protože když se podíváte na okolnosti, kterým jsme v zápase museli čelit, velký počet zranění a hra o deseti hráčích v posledních deseti patnácti minutách, musíte se nad tím pozastavit. Okolnosti nám v tomto utkání nepřály a je to těžké přijmout, protože fanoušci, hráči i já jsme chtěli vyhrát každý zápas. A to se nestalo – ve sportu jsou také prohry. A pro nás je to krok zpět, ale hrálo hodně mladíků a hráli dobře.

 

Výkon Schweinsteigera a jeho střídání

Vystřídal jsem jej a pochopitelně, že nestřídám hráče pro nic za nic. Myslel jsem si, že jiní hráči toho dokážou více. Všichni jsme pouze lidé, stejně jako Bastian. A on chtěl především v Německu ukázat své kvality stejně jako to, že je světová třída. Ale nemůžu říct, že dneska to byl stejný Schweinsteiger jako z mého působení v Mnichově.

 

Jak velký progres se udál za posledních osmnáct měsíců?

V tento moment se nemohu nijak hájit, protože jsme z Ligy mistrů venku a každé slovo, které řeknu, bude špatné. Ale pokud si vezmete fakta, tak jsme stále v Capital One Cupu, postoupili jsme do základních skupin Ligy mistrů a máme skvělou pozici v lize. Fakta tvrdí, že jsme na tom lépe než loni, takže toto je moje odpověď. Ale samozřejmě, že jsem z vyřazení znepokojen.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!