Hodnotenie: Wolfsburg – Manchester United

67

Diabli vycestovali na posledný zápas skupinovej fázy Ligy Majstrov do Nemecka. Tento zápas mohol bol jedným z najdôležitejších zápasov Louisa Van Gaal na lavičke Manchesteru United, keďže sa jeho zverenci po ročnej absencii vrátili medzi svetovú špičku a v prípade víťazstva by si zaistili postup do vyraďovacej fázy z prvého miesta. Napriek veľkému množstvu šancí si však Van Gaalova armáda neporadila s nemeckým súperom a po napínavom závere si odnáša porážku znamenajúcu miestenku vo vyraďovacej fáze Európskej Ligy. Teraz sa spoločne pozrieme na výkony jednotlivých hráčov.

De Gea 2015David De Gea – David v dnešnom zápase urobil, čo mohol a napriek tomu inkasoval tri góly. Na žiaden z nich však nemal nárok. Aj v tomto zápase predviedol množstvo úžasných zákrokov a to najmä proti Draxlerovi a Schurrlemu. Prvého menovaného vychytal vo veľkej šanci v prvom polčase a Shurrleho lob z druhého polčasu skvele vytesnil nad brvno. Pár minút na to mal znovu prácu z dalekonosným pokusom, ktorý vyslal Kruse, no David aj túto strelu dokázal vyraziť na rohový kop. Znovu tak odviedol kus skvelej práce, ktorú treba oceniť. 7,2/10 MOTM

Guillermo Varela Canal 10 youtubeGuillermo Varela – Potom, čo si odkrútil debut v zápase s West Hamom, dostal Varela nečakane šancu hneď od úvodu tohto dôležitého zápasu. Mňa osobne svojím výkonom príjemne prekvapil. Až na zaváhanie pri prvej šanci Wolfsburgu a pošmyknutie pred druhým inkasovaným gólom odohral dobrý zápas. V súbojoch jeden na jedného dokázal Schurrleho odstaviť takmer vo všetkých prípadoch a nestratil sa ani v hlavičkových súbojoch. Je obrovským prísľubom do budúcnosti a keďže sa zranili Darmian a Smalling, budeme ho zrejme v blízkom období vídavať častejšie. 4,7/10

Smalling 2015Chris Smalling – Opora našej defenzívy dnes nastúpila s kapitánskou páskou. Vyzeralo to na ďalší skvelý výkon v jeho podaní, no bol to práve Chris, kto neustrážil Naldo pri štandradnej situácii v 13. minúte. Vo zvyšných súbojoch si dokázal poradiť, aj keď sa pri svojom bránení niekoľkokrát dopustil faulu a pár krát zazmätkoval pri svojom odkope. V druhom polčase však prišla hotová katastrofa nielen pre Chrisa, ale pre celý tím a fanúšikov United. Smalling signalizoval, že má zdravotné problémy a potrebuje ošetriť. Čo však bolo horšie, Van Gaal už vyčerpal svoje striedania a Mike tak ako správny bojovník a kapitán dohral zápas aj s viditeľnými bolesťami. Zaradil sa medzi útočných hráčov a dostal sa aj do streleckej príležitosti, no je ho strela bola zablokovaná. Teraz nám len zostáva dúfať, že Mike neutrpel príliš vážne zranenie a dá sa čo najskôr dokopy. 5,7/10

Blind 2015Daley Blind – Daley sa opäť usadil na pozícii stopéra. Dnes mal prsty pri prvých góloch oboch tímov. Najprv našiel Matu, ktorý asistoval na gól Martialovi, no potom sa dopustil faulu, po ktorom nasledovala už spomínaná štandardka znamenajúca vyrovnanie. Predviedol niekoľko pekných defenzívnych zákrokov a to vďaka dobrému čítaniu hry, ktorým sa prezentuje už od svojho príchodu. Zároveň sa dopustil aj niekoľkých zaváhaní v rozohrávke a tých by sa mal do budúcna vyvarovať. 5,1/10

Darmian 2015Matteo Darmian – Talian dostal príležitosť na ľavej strane obrany, kde pravidelne hrával ešte vo svojom bývalom klube. Na nešťastie toho nestihol veľa predviesť a mal svoj podiel na druhom inkasovanom góle, keď neustrážil Draxlera zbiehajúceho do šestnástky. Následne sa však zranil a v 43. minúte musel vynútene striedať. 4,3/10

Lingard1Jesse Lingard – Podobne ako v poslednom zápase Premier League aj dnes patril Jesse k najaktívnejším hráčom na ihrisku. Púšťal sa do súbojov a skvele sa zapájal do hry. Jeho snaha mohla byť odmenená gólom, no prvý asistent rozhodcu odmával Matovi ofsajd a Jesseho gól tak nebol uznaný. Podobný gól vstrelil Ander Herrera v minulej sezóne proti Prestonu, no s tým rozdielom, že rozhodca ho uznal. Lingardov výkon to však neovplivnilo a aj naďalej sa snažil, vstreliť gól mu však zrejme nebolo súdené. Jeho behavý výkon treba oceniť, keďže znova nadviazal na dobré zápasy z obdobia pred svojim zranením. 5,4/10

Schweinsteiger 2015Bastian Schweinsteiger – Basti sa vrátil do Nemecka, no svoj návrat si určite predstavoval úplne inak. Nebol to v jeho podaní najhorší výkon, ukázal svoju tradičnú bojovnosť a obetavosť. No aj on mal podiel na druhom inkasovanom góle, keďže sa nechal školácky oklamať Draxlerom na hranici šestnástky. Dopustil sa aj niekoľkých zbytočných strát v rozohrávke a po jeho nezhode s Memphisom mohol Draxler zvýšiť na 3-1. Bastian stále nenaplnil moje očakávania a ako je už zvykom v 69. minúte bol vystriedaný. 4,5/10

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Van Gaalov obľúbený žolík a všestranný hráč dostal príležitosť od úvodu zápasu v stredovej formácii. V niektorých okamihoch sa mi jeho odvádzaná práca páčila, no niekedy mi prišiel príliš “neohrabaný” alebo príliš nevýrazný. Dokázal vyhrať dôležité hlavičkové súboje na súperovej polovici a jeden z nich takmer viedol ku vstrelenému gólu a práve po jeho hlavičke si Guilavogui dal vlastný gól. Nie je to však typický stredový záložník zo skvelou rozohrávkou a preto sa jeho hra skladá najmä zo sklepávania lôpt a tých dnes nebolo príliš veľa. 4,9/10

Depay 2015Memphis Depay – Po mnohých nevýrazných výkonoch bol tento zápas jeden z tých aktívnejších, do ktorých Memphis nastúpil. Je vidieť, že si je vedomý veľkých očakávaní, ktoré zatiaľ tak úplne nenapĺňa a snaží sa s tým niečo urobiť. Pripísal si pár pekných defenzívnych zákrokov, no bohužiaľ aj dnes jeho pokusy o kľučku často končili stratou lopty. Dostal sa do sľubnej príležitosti, ale Benaglio jeho akrobatické zakončenie vytlačil. Jeho ďalšia šanca prišla z priameho kopu z hranice šestnástky, ale ani tento pokus nepripomínal jeho exekúcie z Eredivisie a aj naďalej pokračuje jeho trápenie. 6/10

Mata 2015Juan Mata – Španielsky kúzelník dostal pri absencii Rooneyho príležitosť na svojej obľúbenej pozícii pod hrotovým útočníkom. Už v úvode zápasu sa pokúšal o zakončenie zo sľubnej pozície no strelu mu zablokoval v ofsajde stojaci Fellaini. Juan si to však o pár minút vynahradil ukážkovou kolmicou na Martiala. Snažil sa diktovať tempo hry, ohrozovať bránu a hnať tak našu ofenzívu. Ani on sa ale nevyvaroval chýb a stratil zbytočné lopty. Van Gaal sa rozhodol stiahnuť ho už v 69. minúte a Mata. 5,6/10

Martial 2015Anthony Martial – Čerstvý dvadsiatnik konečne prerušil dlhé čakania na ďalší gól vo farbách United. Už v 10. minúte mu loptu perfektne naservíroval Mata a Martial využil svoju rýchlosť a prehľad na otvorenie skóre. Aj vo zvyšku zápasu sa snažil o podobné zbiehanie za obranu, no ďalší úspech už nezožal. Znova však ukazoval svoju skvelú prácu s loptou v súbojoch s obrancami Wolfsburgu a získal niekoľko dobrých štandardiek. 6,9/10

Striedajúci hráči:

Borthwick-Jackson 2015Cameron Borthwick-Jackson – Cameron prišiel do zápasu v 43. minúte za zraneného Darmiana a podal veľmi sympatický výkon. Dokonca sa mi zdalo, že jeho ofenzívna práca je na vyššej úrovni ako práve Darmianova. V zápase ukázal dobrý prehľad a dobré bránenie v osobných súbojoch. A keďže pribudli na listinu zranených hráčov ďalší dvaja obrancovia, je toto správny čas pre Camerona, aby ukázal čo v ňom je. 5,4/10

Nick-Powell1Nick Powell – Už je to nejaký ten čas, čo sme nevideli Nicka Powella na hracej ploche. Dnes však dostal šancu a v 69. minúte nahradil Matu. V zápase vyhral pár hlavičkových súbojov, predviedol jeden prienik a ukázal chuť znovu zabojovať o svoje miesto v kádri United. Uvidíme, či bude Nick dostávať v budúcnosti viac príležitostí. Nehodnotený

Carrick 2015Michael Carrick – Prišiel do hry za Bastiana ako súčasť dvojitého striedania a jeho úlohou bolo vniesť presnosť a rozvahu do hry United počas záverečného tlaku. Z časti sa mu to darilo, no keďže sa zranil Smalling musel sa presunúť o niečo nižšie a vypomáhať skôr defenzíve. Nehodnotený

Hodnotenie hráčov je subjektívnym názorom autora článku. Výsledné známky sú priemerom známok 159 ľudí, ktorí sa zúčastnili hodnotenia. Ďakujem za spoluprácu.