15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal: Schweinsteiger může udělat rozdíl

Louis van Gaal věří, že to nejlepší od Bastiana Schweinsteigera ještě nepřišlo a doufá, že může inspirovat ostatní hráče Manchesteru United k dobrému výkonu, který bude jistě v úterním utkání s Wolfsburgem potřeba.

Záložník bude hrát první klubový zápas ve své domovině od svého přesunu z Bayernu do Manchesteru, který Reds potřebují vyhrát nebo získat lepší výsledek než PSV Eindhoven proti CSKA Moskva.

Schweinsteiger je v dobré formě, díky čemuž získal ocenění pro nejlepšího hráče za měsíc listopad, v němž také otevřel svůj gólový účet za United. Van Gaal popisuje jedenatřicetiletého hráče jako klíčového a „toho, kdo může vést tým“. Jelikož je Wayne Rooney mimo hru kvůli zranění kotníku, bude Boss potřebovat Schweinsteigerovy zkušenosti.

„Důvod, proč jsme ho koupili, je, že může vést tým – nejen kvůli jeho fotbalovým kvalitám – ale i pro jeho vůdcovské schopnosti.“

Van Gaal byl také potěšen, když se Bastian Schweinsteiger zapsal na listinu střelců a doufá, že záložník United přidá ještě alespoň čtyři góly.

„Vždy dával góly! Když jsem byl v Bayernu Mnichov, začal jsem ho stavět do středu zálohy, protože předtím hrával spíš na křídle. Dal jsem ho do středu, protože tam je mnohem efektivnější. Deset gólů asi nedá, ale aspoň pět by jich mohlo být, protože je dobrý oběma nohama a i hlavou, jak jste viděli.“

zdroj: manutd.com

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!