24/06/2021
Akadémia

U21: United – Liverpool 3:2

Hráči Manchesteru United U21 porazili v pátém ligovém zápase sezony v Leigh Sports Village Liverpool U21 3:2.

Manažer týmu Manchesteru United U21 Warren Joyce mohl v zápase využít služeb některých hráčů prvního týmu Rudých ďáblů. V základní sestavě United nastoupili záložníci Marouanne Fellaini a Andreas Pereira, v brance pak argentinský brankář Sergio Romero. Hostující tým do základní sestavy nasadil například obránce Joseho Enrique nebo Jordana Rossitera.

Liverpool U21 byl v úvodu utkání aktivnějším týmem, ale k většímu ohrožení domácí branky se nedostal. Do první vážnější šance utkání se dostal až v 27. minutě Andreas Pereira, jehož střelu zneškodnil brankář Ryan Fulton. V 32. minutě se domácí mladíci dostali do vedení. Marouane Fellaini využil dobré přihrávky Pereiry a střelou z první otevřel skóre utkání – 1:0. V dalších šancích neuspěli Sean Goss a Nick Powell. Na druhé straně musel proti střele Jerome Sinclaira zasahovat Romero. První poločas tak skončil 1:0 pro domácí tým.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hráči Manchesteru United U21. Nejprve po centru Guillerma Varely pálil vedle Nick Powell a o chvíli později hlavičkoval nepřesně po přímém kopu Pereiry záložník Josh Harrop. Těsně vedle hostující branky skončila střela aktivně hrajícího Pereiry. Liverpool U21 byl následně blízko vyrovnání. Hlavička Joe Maguire ale skončila přímo v náruči Sergia Romery a branka střídajícího Madgera Gomese nemohla být kvůli ofsajdu uznána. Argentinský brankář v brance United si poradil i s prudkou střelou Alexe O’Hanlona, zatímco proti střele Camerona Brannagana zasahovat nemusel.

V 79. minutě tak opět udeřili domácí hráči. Devonte Redmond přihrál Fellainimu, jehož střelu sice brankář Fulton vyrazil, ale míč doputoval k osamocenému Nicku Powellovi, který už měl snadnou pozici – 2:0. Ačkoliv to vypadalo, že je zápas rozhodnut, pravdou byl pravý opak. V 83. minutě nejprve snížil Jerome Sinclair střelou z blízky a o dvě minuty později vyrovnal Madger Gomes po lehkém zaváhání brankáře Romery – 2:2. Úplný závěr ale přeci jenom patřil Rudým ďáblům. V 89. minutě rozjel akci Pereira, Fellaini chytře přiťukl míč Seanu Gossovi, který pěknou střelou rozhodl o vítězství Manchesteru United U21 nad Liverpoolem U21 3:2. Na konečném výsledku už nic nezměnila ani šance obránce Varely v nastaveném čase.