30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Tyson Fury: mistr světa v těžké váze a fanoušek United

Tyson Fury se minulý týden stal novým mistrem světa v boxu v těžké fáze, když v souboji o titul porazil ukrajinského boxera Vladimira Klička. Fury je fanouškem Manchesteru United a zde vám přinášíme jeho rozhovor z prosince 2013.

tyson_fury

Tysone, jak se z tebe stal fanoušek Manchesteru United?
Fanouškem Manchesteru United jsem se stal ve velmi mladém věku. Většina mojí rodiny byli fanoušci Manchesteru City, ale já jsem se rozhodl fandit United, už jenom proto, abych byl vyvrhel! Když se to tak vezme, tak domácnost naši rodiny je zajímavé místo, kde chcete sledovat derby.

Jaká je tvoje nejpříjemnější vzpomínka jako fanouška United?
Vzpomínka, která převyšuje všechny ostatní, je finále Ligy mistrů v roce 1999 v Barceloně, kdy jsme vyhráli Treble. Pamatuji si, že jsem tento zápas sledoval doma a po závěrečném hvizdu jsme s přáteli běhali venku po ulici a oslavovali jsme. Pro každého fanouška United to byla neuvěřitelná noc, a když se dívám na záznamy z tohoto utkání, stále mám husí kůži.

Kdo byl tvým prvním hrdinou v dresu United?
Určitě Eric Cantona. Řekl bych, že je tak trochu jako já – kontroverzní, otevřený a v podstatě ho nezajímá, co si o něm lidé myslí! Pro hru měl obrovskou vášeň a nikdy se nebál na hřišti zkoušet různé věci. Byl to skvělý hráč.

Jak se cítíš, když přijdeš na Old Trafford?
Je to speciální místo. Pokaždé, když zde přijdete, cítíte tu historii. Je to jeden z mých obrovských snů zápasit přímo na Old Trafford stejně tak jako se to stalo v roce 1993 mezi Nigelem Bennem a Chrisem Eubankem. Myslím si, že by to ale mělo ještě vyšší úroveň, protože jsem z Manchesteru a zápasím v těžké váze.

Co by to pro tebe znamenalo tady zápasit, je to tvůj největší sen?
Pokud bych si mohl vybrat ze všech míst na světě, kde bych chtěl jeden den zápasit, tak by to byl rozhodně Old Trafford. Vždy jsem říkal, že to je můj velký sen. Rád bych zde jednou zápasil s Vladimirem Kličkem, tak snad se to jednou povede. Rád bych zápasil s jedním z bratrů Kličkových a snad se podaří je dostat tady do Anglie. Kde jinde než na Old Trafford by to mělo proběhnout?

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!