Schweinsteiger: Chceli sme viac

13

Bastian Schweinsteiger strelil svoj prvý gól v drese Manchesteru United, avšak King Power Stadium opúšťal sklamaný po sobotňajšej remíze 1:1 s Leicesterom City.

Bastian Schweinsteiger 123

The Reds nevyužili šancu dostať sa na špicu tabuľky, keďže inkasovali otvárací gól z kopačky produktívneho strelca Jamieho Vardyho, ktorý prelomil rekord Ruuda van Nistelrooya v počte gólov strelených v po sebe idúcich zápasoch Barclays Premier League. Schweinsteiger mal tiež ďalšiu a jedinú strelu na bránu, avšak táto šanca bola zneškodnená reflexívnym zákrokom Kaspera Schmeichela v druhom polčase.

,,Nie je to veľmi dobrý bod,“ povedal stredopoliar pre MUTV. ,,Keď ste pozerali zápas a videli ste, koľko priestoru sme mali s loptou, tak zistíte, že si musíme vytvoriť viac šancí a byť viac nebezpeční, avšak nebolo to tak. Prišli sme sem ako Manchester United a ak chcete niečo vyhrať, potom musíte vyhrať zápas.“

,,Snažili sme sa vyhrať, avšak Leicester sa dosť stiahol a hral s 11 hráčmi na ich vlastnej polovici, takže to nie je nikdy jednoduché hrať proti takejto taktike od súpera. Verím, žeby sme si mali vytvárať viac šancí, ale musíme sa zlepšiť. Musíme s tým žiť a ísť ďalej.“

,,Proti Watfordu to bol veľmi dôležitý gól [vlastný gól Troya Deeneyho], keďže to bol gól z poslednej minúty a znamenal tri body. Dnes, jednu minútu pred koncom prvého polčasom sa všetko zmenilo, čo spravilo situáciu trochu jednoduchšou, keďže to bolo 1:1. Takže za tento gól som šťastný, avšak bol by som rád, keby som využil druhú šancu, ktorú som mal v druhom polčase.“

,,Je to škoda, že sme inkasovali takýto gól z protiútoku,“ dodal. ,,Keď ste špičkový tím, toto by sa nemalo stávať. Vedeli sme, že Vardy je schopný zaznamenať takýto gól, takže je škoda, že sme inkasovali takýto gól.“

Schweinsteiger odmietol využiť aktuálnu listinu zranených hráčov Manchesteru United ako ospravedlnenie za neúspech pri získaní všetkých troch bodov.

,,Mali sme veľa zranených hráčov, čo nie je dobré, avšak je to tak ako to je,“ pokračoval. ,,Snažili sme sa hrať trochu inak – myslel som si, že formácia bola dobrá, čo pre súpera nie je ľahké. Myslím si, že sme mali veľa priestoru, keď sme mali loptu, ale nedokázali sme si vytvoriť viac šancí.“

Nemecký kapitán zdieľal na svojom účte na Twitteri status, v ktorom hovoril o tom, že je hrdý na svoj gól, ktorý zaznamenal v drese the Reds, avšak zopakoval svoje sklamanie z toho, že z Leicesteru neodišiel ako víťaz.

,,Ako sa očakávalo, dnes to bol ťažký zápas. Škoda, že sme neboli schopní sa odmeniť druhým gólom. Je to česť a skvelý pocit skórovať prvýkrát za Manchester United. Avšak radšej by som bral tri body ako môj gól.“

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokReview: Leicester City – Manchester United
Ďalší článokHodnocení: Leicester City – Manchester United
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.