Review: Leicester City – Manchester United

36

Na programe bolo 14. kolo Premier League, kde sa Manchester United predstavil na ihrisku prekvapivo prvého Leicestru City na jeho štadióne King Power Stadium. Červení diabli najskôr inkasovali po rekordnom góle Vardyho, ale nakoniec sa im podarilo vyrovnať skóre a zápas sa skončil remízou 1:1.

Button - Před zápasem

Nikto by nebol povedal, že keď v 14. kole na seba natrafia 1. s 2. budú to práve tieto dva tímy. No Leicestru sa v doterajšej sezóne darí priam zázračne a to vďaka dvojici Vardy – Mahrez, ktorí nesú najväčšie zásluhy nad úspechmi tímu. Naopak 2. miesto United je zaručené skvelou obranou na čele so Smallingom a De Geom. Aj vďaka nim diabli neprehrali v riadnom hracom čase od 4.10. v zápase s Arsenalom. Každý bol v očakávaní ako dopadne tento súboj najlepšieho strelca a najlepšej obrany.

Button - První poločas

Prvých 10 minút bola hra trochu rozháraná a žiadny z tímov nemal loptu dlhšie na kopačkách. Leicester skôr vyčkával na svoju šancu na vlastnej polovici. V 14. minúte po Rooneyho nevydarenej prihrávke sa líšky rútili do protiútoku, ale Young aj za cenu žltej karty prerušil túto šancu domácich. V 15. minúte svietil stav držania lopty 33%-67% v prospech diablov. O pár minút na to sa dopustil Carrick už druhého kiksu, ktorý viedol k strate lopty – doslova nahral protihráčovi na nohu. V 23. minúte sa Smalling po rohu šplhal za loptou, no loptu žiaľ nedokázal usmerniť do Schmeichelovej siete. Z nasledujúceho protiútoku sa stalo to, čo očakával každý fanúšik domácich. Jamie Vardy prepísal rekord v strelení 11 gólov v 11 po sebe idúcich zápasoch a tým otvoril stav stretnutia. Stalo sa to práve v momente, keď bol Smalling vytiahnutý na rohový kop a teda chýbal vzadu. Hra United bola predvídateľná a chýbal jej moment prekvapenia. Domáci sa po góle trochu osmelili a vytiahli sa trochu vyššie. Takisto si verili viac v súbojoch 1 na 1. Najmä ďalšia vychádzajúca hviezda Leicsestru Mahrez robil obrane diablov problémy. V 35. minúte sa hráči United konečne dostali pred domácu bránu, ale nič okrem prihrávok do strán nevymysleli. Rozruch prišiel až o malú chvíľku kedy sa najskôr Martial snažil prepašovať loptu na Bastiana Schweinsteigera a následne z rohu mohol zakončovať Rooney. Po tejto akcii vyrazil opäť Vardy na bránu De Geu ako pri prvom góle, ale Španiel celú situáciu kontroloval. Keď sa už zdalo, že sa do polčasu nič nezmení, tak z poslednej akcie Manchestru United v 45. minúte si svoj prvý gól pripísal nemecký reprezentant  Bastian Schweinsteiger. Bastian tak po skvelom rohovom kope Blinda vyrovnal stav stretnutia, ktorý sa do konca polčasu nezmenil. Takže stav po prvom polčase 1:1.

Button - Druhý poločas

Polčas pomaly ešte ani nezačal a domáci ďalšiu príležitosť, kedy si McNair zle vypočítal let lopty a domáci išli 2 na 1. Ale líšky nedokázali túto príležitosť pretaviť do gólu. Na opačnej strane bol faulovaný aktívny Martial na hranici vápna a Schweinsteiger mal druhú obrovskú hlavičkovú príležitosť na strelenie gólu. Žiaľ jeho druhý pokus neskončil v sieti, na čom mal najväčšie zásluhy syn legiendy Manchestru United Schmeichel. Okolo 50. minúty sa snažili o centre zo strany Darmian a Rooney no obaja trafili len prvého hráča domácich, Talian dokonca dva krát. V 58. minúte bol faulovaný Juan Mata a diabli mali opäť priamy kop zo sľubnej pozície. Priamy kop smeroval opäť na Schweinsteigera, ale obrana domácich si s celou situáciou poradila. V prvých 20 minútach sa snažili devils kontrolovať zápas a držať loptu na kopačkách, čo sa im do značnej miery aj darilo, ale neprinášalo to žiadne gólové šance. V 66. mali obrovskú šancu domáci, kedy sa rútili 3 hráči na 2 brániacich, ale De Gea fantastickým zákrokom zabránil zmene stavu. V 68. minúte sa stalo to, po čom volali fanúšikovia United už týždne a kapitán Wayne Rooney bol vystriedaný Memphisom Depayom. Memphisove striedanie malo priniesť novú krv do útočnej fázy. Blížila sa posledná 15minútovka a nikto nechcel otvoriť hru, pretože inkasovanie gólu by možno znamenalo prehru v zápase. V 79. minúte sa dostal po peknom centri Memphisa do šance Mata, ale jeho strela bola zablokovaná jedným z obrancov. V 84. mal obrovskú šancu z malého vápna Memphis, ktorý ale netrafil bránu. Ak by sa mu to podarilo, tak by sa určite stal hrdinom stretnutia, pretože Schmeichel by nemal žiadnu šancu. V 89. minúte sa Drinkwater snažil prekonať De Geu, ale z hranice 16tky bránu netrafil. V nadstavenom čase mohol svoj nevýrazný výkon napraviť Darmian, ale jeho pokus z „half voleja“ skončil len tesne nad brvnom. Keďže v druhom polčase gól nepadol, zápas sa skončil remízou 1:1.

Button - Závěr

Manchester United pokračuje v nie príliš dobrých výkonoch a najväčší problém je vytváranie a premieňanie šancí. Hra United sa právom nepáči nejednému fanúšikovi a hráči na čele s managerom by na tom mali popracovať. V zápase mali diabli len dve strely na bránu a z jednej padol gól. Pozitívum je, devils sú stále na popredných priečkach tabuľky len bod za prvými dvoma tímami.

Držanie lopty: Leicester 31% United 69%
Strely: Leicester 7 United 10
Strely na bránu: Leicester 3 United 2
Rohové kopy: Leicester 1 United 8

Leicester: Schmeichel, Simpson (De Laet 80), Morgan, Huth, Fuchs, Mahrez, Kante, Drinkwater, Albrighton (Schlupp 70), Okazaki (Ulloa 60), Vardy.
Nestriedaní hráči: Schwarzer, King, Dyer, Inler.

Manchester United: De Gea, Darmian, Smalling, McNair, Blind, Carrick, Schweinsteiger, Mata, Young, Rooney (Memphis 68), Martial.
Nestriedaní hráči: Romero, Borthwick-Jackson, Fellaini, Pereira, Schneiderlin, Rashford.
Žlté karty: Young

Button - Náš další soupeř

O týždeň nás čaká ďalšie kolo Premier League, kde si hráči Manchestru United zmerajú sily s West Hamom na domácej pôde. Kladivárom sa spočiatku darilo, ale od zranenia ich najdôležitejšieho hráča Payeta to ide s nimi dolu vodou. Dúfajme, že si diablu na Old Trafforde napravia chuť a tým odštartujú víťaznú sériu. Zápas sa odohrá 5.12. o 16:00 SEČ na Old Trafford.

Zdroj: manutd.com, evysledky.com