25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Jedenáct „nefotbalistů“ v dresu United

Už není žádným tajemstvím, že objev letošního ročníku a hráč, který se dnes postaví Rudým ďáblům, Jamie Vardy, ještě nedávno hrával fotbal coby amatér. A proto je také vhodný čas se podívat, zda se takovýto typ amatéra objevil také v dresu Manchesteru United.

smalling_001

Jestli někdo zastaví Jamieho Vardyho, tak to bude ve skvělé formě hrající Chris Smalling. Obránce, který ale ještě v roce 2008 oblékal dres Maidstone United, tedy amatérského klubu, v němž rovněž coby mladík vyrůstal.

David Sadler. Útočník, který rovněž hrával za už zmíněný Maidstone United a jehož góly upozornily skauty z celé země. Na jeho sedmnáctiny v roce 1963 se pak upsal Manchesteru United a pět let nato se pak radoval z poháru mistrů evropských zemí.

Z Aberdare Athletic pak vzešel záložník Jonathan Clark, který ještě před přestupem k Rudým ďáblům účinkoval v Derby County. Do tohoto klubu přestoupil roku 1978 za 50 000 liber, ale odehrál v něm pouze jedno utkání.

Duo útočníků, které na Old Trafford přestoupilo v roce 1980 z Nottinghamu Forest, tedy Garry Birtles a Peter Davenport, měli rovněž tu čest hrát amatérský fotbal, a to v klubech Long Eaton United, respektive Cammel Laird.

Giuliano Maiorana, tedy kvalitní křídelní hráč, kterého si v klubu Histon Town vyhlédl sám velký Alex Ferguson, odehrál v rudém dresu United osm soutěžních utkání. Boss se také nebál přivést dvaadvacetiletého obránce Atherstone United Andyho Rammella, který ale neměl to štěstí odehrát v červeném dresu byť jediný zápas, a tak posléze odešel do Barnsley.

Asi největší ryba tohoto listu – Gary Pallister – byl, ještě před tím, než se z něj stal jeden z nejlepších obránců historie Premier League, amatérským hráčem. Čest vychovat jej do světa velkého fotbalu měl klub Billingham Town, z něhož pak odešel do Middlesbrough.

I Dion Dublin začínal coby neznámý kluk. Hráč, který na Old Trafford přišel z Cambridge United, spatřil světlo fotbalové světa v klubu Kings´s Lynn. Protloukat neznámými kluby se rovněž musel brankář Ben Foster (Racing Club Warwick, Tiverton Town, Stafford Rangers).

Poslední akvizice, která by se dala zařadit do tohoto listu, se jmenuje Sadiq El Fitouri. Krajní obránce podepsal osmnáctiměsíční kontrakt a nyní hraje v rezervním týmu Warrena Joyce. A libyjský fotbalista přestoupil na Old Trafford z námi dobře známého týmu, Salfordu City.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!