18/06/2021
Akadémia

U21: Norwich City – United 2:0

Manchester United U21 ve svém čtvrtém ligovém zápase sezony nečekaně prohrál s Norwichem City U21 na jeho hřišti 2:0.

Utkání na Carrow Road sledovalo celkem 5194 diváků a ti mohli sledovat návrat hostujícího záložníka Nicka Powella do sestavy Manchesteru United U21. Powell devět měsíců nehrál kvůli poraněnému zádnímu stehennímu svalu.

Manchester United U21 byl v prvním poločase aktivnějším týmem, nicméně všechny střelecké pokusy hostujícího týmu zlikvidoval domácí brankář Declan Rudd. Po centru Seana Gosse hlavička Ashleyho Fletchera postrádala razanci a další střela tohoto mladého útočníka United skončila těsně mimo. Nejaktivnějším hráčem domácích byl severoirský útočník Kyle Lafferty a Axel Tuanzebe s ním měl plné ruce práce. Největší šanci prvního poločasu měl hostující záložník Josh Harrop, jehož střelu nádherným zákrokem zneškodnil Rudd. Z následného rohového kopu hlavičkoval mimo Tuanzebe. Ke konci prvního poločasu neuspěl ani kapitán United James Weir.

V 55. minutě opustil hřiště anglický záložník Nick Powell, kterého nahradil Marcus Rashford. O dvě minuty později se domácí hráči dostali do vedení a to zásluhou Kyle Laffertyho, který překonal Sama Johnstone v brance United – 1:0. Jednalo se o první vážnější šanci Norwiche. Manchester United U21 se sice pokoušel vyrovnat, ale uklidňující druhou branku přidali domácí v 75. minutě utkání a to když se střelecky prosadil Jamar Loza – 2:0. Když střídající Matty Willock hlavičkoval vedle branky a Harropova střílená přihrávka skončila v náručí domácího brankáře, skončilo utkání vítězstvím domácího týmu 2:0. Pro svěřence Warrena Joyce to byla první porážka v letošní sezoně.