Review: Watford FC – Manchester United

67

Manchester United sa predstavil v úvodnom zápase 13. kola Premier League na štadióne Watford FC. Po napínavom závere stretnutia zvíťazil Manchester United 2:1 a dostal sa na 1. miesto Premier League, ale Manchester City, Arsenal a Leicester City majú svoje zápasy ešte pred sebou.
Button - Před zápasem      Po reprezentačnej prestávke, počas ktorej sa rozhodlo v barážových stretnutiach o posledných postupujúcich na budúcoročné Majstrovstvá Európy vo Francúzsku, sa na scénu dostávajú opäť ligové súťaže. Manchester United zavíta v úvodnom zápase 13. kola Premier League do Watfordu.
     Watford FC sa momentálne nachádza na 11. mieste Premier League so ziskom 16 bodov. V poslednom zápase pred reprezentačnou prestávkou prehrali hráči Watford FC na ihrisku tohtoročného prekvapenia Leicester City. Domáce mužstvo vedie skúsený tréner Enrique “Quique” Sánchez Flores, ktorý viedol renomované mužstvá ako Valenciu, Benficu Lisabon alebo Atlético Madrid. FC Watford hrá domáce zápasy na štadióne Vicarage Road s kapacitou 21 577 miest. Medzi opory domáceho tímu patria najmä brazílsky veterán v bránke Heurelho Gomes a najmä útočník Odion Ighalo, ktorý dokázal streliť v doterajšom priebehu sezóny 7 gólov. Zranenia nedovolia v zápase nastúpiť Prodlovi, Hobanovi a Ekstrandovi.
     Manchester United bojuje s veľkou maródkou. Zranenia alebo nemoc nepustia do zápasu Rooneyho, Fellainiho, Carricka, Martiala, Valenciu a dlhodobo zraneného Luka Shawa. Martial utrpel zranenie počas priateľského stretnutia s Anglickom, ale nemalo by to byť nič vážne a v ďalšom zápase by mal byť k dispozícii. Michael Carrick vypadol z hry na niekoľko týždňov. V dôsledku veľkej maródky bude musieť Louis van Gaal dať príležitosť i menej v poslednom čase využívaným hráčom ako Ander Herrera alebo Memphis Depay, ktorý budú mať možnosť presvedčiť o tom, že patria do základnej zostavy. Hráči Red Devils neobdržali gól vo všetkých súťažiach už 555 minút. Víťazstvom sa môže Manchester United posunúť aspoň na pár hodín na čelo Premier League. Momentálne strácajú hráči z Old Trafford 2 body na dvojicu Manchester City a Arsenal a 1 bod na prekvapenie Leicester City.
Button - První poločas      Pred výkopom stretnutia odznela na štadióne francúzska hymna, ktorou sa snaží anglická futbalová asociácia uctiť pamiatku zosnulých počas víkendových teroristických útokov v Paríži. Francúzska hymna odznie na všetkých štadiónoch 13. kola Premier League.
     Manchester United začal zápas aktívne a hneď od prvej minúty vyrukoval na domáce mužstvo aktívnym poňatím hry. Táto aktivita vyústila do úvodného gólu stretnutia, ktorý vstrelil navrátilec do základnej zostavy Memphis Depay v 11. minúte. Po výbornom centri Andera Herreru nedal ľavačkou šancu domácemu brankárov H. Gomesovi a rozvlnil sieť. 0:1 Manchester United držal loptu na svojich kopačkách a nepúšťal domácich do žiadnych príležitostí. Domáci sa dostali do prečíslenia v 21. minúte po hrubke a strate lopty Ashleyho Younga, ale výborne sa vrátil Basti Schweinsteiger, ktorý sťažil domácemu ostrostrelcovi Ighalovi zakončenie, ktorý mieril vedľa brány. Manchester United musel v 25. minúte vynútenne striedať. Z ihriska odišiel zranený a dovtedy aktívny Ander Herrera, ktorý si podľa všetkého natiahol zadný stehenný sval. Vystriedal ho Marcos Rojo. Hostia museli preskupiť zostavu. Rojo sa zaradil do stopérskej dvojice k dnešnému kapitánovi Smallingovi, Jones sa presunul na pravý kraj obrany a Young sa posunul do stredovej formácie. Zvýšiť vedenie hostí mohol Morgan Schneiderlin, ktorý však netrafil volejom bránku. Jeho šanci predchádzala štandartka z ľavej strany a následná “trma vrma” v šestnástke. V 31. minúte zahrával Manchester United rohový kop, ktorý na prednej tyči výborne predĺžil Schweinsteiger, ale len výborný obranný zákrok domáceho kapitána dokázal zabrániť skórovať Schneiderlinovi. V prvom polčase po samostatnej akcii nebezpečne vystrelil Memphis k pravej tyči, ale domáci brankár vyrazil loptu na roh. V prvom polčase nemal David de Gea takmer žiadnu robotu, a tak sa skončil prvý polčas vedením hostí 0:1.
Button - Druhý poločas     Du druhého polčasu vstúpili hostia rovnako ako v prvom polčase a snažili sa rozhodnúť zápas druhým streleným gólom. Šancu na to mal Jesse Lingard po prihrávke od Memphisa, ale ľavačkou neprestrelil Gomesa. Po desiatich minútach v druhom polčase začali “vystrkovať rohy” i domáci. Po ľavej strane potiahol loptu striedajúci Aké, ktorý našiel centrom Ighala, ktorý loptu priťukol na Deeneyho. Ten však tvrdou strelou len vyprášil rukavice De Geu. Za pár minút mal šancu na vyrovnanie i domáci ostrostrelec Ighalo, ale v páde na malom vápne trafil len pred sebou strojaceho hráča. Po dlhšej odmlke sa pripomenuli v 67. minúte i hostia, ale Memphis nepresne zakončil rýchlu kombináciu Matu a Lingarda. O dve minúty musel Manchester United opäť vynútenne striedať, keď z ihriska musel odísť Jones a nahradil ho na pravom kraji obrany 20-ročný McNair. V 70. minúte predviedol super-zákrok David de Gea. Po skrumáži v šestnástke sa dostal k lopte Abdi, ktorý neváhal a vystrelil. Loptu ešte hlavou tečoval Smalling, ale De Gea reflexívne vytesnil loptu na roh. I v ďalších minútach sa snažili domáci o vyrovnanie. O pár minút neskôr netrafil Marcos Rojo letiacu loptu, ktorú sklepol Ighalo na Deeneyho, ktorý však len opäť mieril do rukavíc De Geu. V 79. minúte prišiel na ihrisko ďalší mladý futbalista Manchestru United Perreira, ktorý nahradil Juana Matu. Definitívne mohol rozhodnúť Lingard, ktorého krásnym pasom našiel Daley Blind, ale nedokázal vo vyloženej šanci prelobovať Gomesa. Táto nepremenená šanca mohla ešte hostí veľmi mrzieť, lebo následne sa dostali domáci do protiofenzívy. Marcos Rojo fauloval Ighala a hlavný rozhodca neváhal odpísať pokutový kop v prospech domácich. K lopte sa postavil domáci kapitán Deeney a ten udržal nervy na uzde a vyrovnal na 1:1. Manchester United sa však neuspokojil s daným stavom a výsledkom a vrhol sa do ofenzívy a zatlačil domácich. Po rohu Blinda dokázal Smalling v ťažkom súboji s domácim hráčom nasmerovať na bránu, ale Gomes vyčaroval opäť výborný zákrok a vytesnil loptu na roh. Po ďalšom rohu a tečovanej strele Lingarda sa dostal k lopte vo veľkom uhle Schweinsteiger, ktorý na nič nečakal a napálil loptu pred bránu, ktorú si sklzom do vlastnej siete “doviezol” kapitán Deeney 1:2. Domáci sa vrhli ešte potom do útoku a pokúšali sa po druhýkrát vyrovnať, ale neúspešne. Síce mal šancu ešte Ighalo, ale dnes nemal svoj deň a v sľubnej šanci trafil len De Geu. Zápas sa skončil víťazstvom Manchestru United 2:1.
Button - Závěr     Manchester United nastúpil v oklieštenej zostave, pretože má na marodke až šesticu hráčov, ku ktorým sa po dnešnom zápase pridajú ešte Herrera a Jones. Oporami tímu v dnešnom zápase bola najmä trojica De Gea, Schweinsteiger a Schneiderlin. Strelecky sa dokázal presadiť Memphis Depay a len možno veriť, že mu to pomôže psychicky i herne. V prvom polčase podali Red Devils kvalitný výkon. Pokračovali v ňom i začiatku druhého polčasu, ale potom sa nechali zatlačiť a aktivita domácim priniesla vytúžené vyrovnanie. Dnes sa však prejavil “duch” Manchestru United, ktorý bol známy pod taktovkou Sira Alexa Fergusona, keď sa hráči nevzdávali a bojovali do poslednej sekundy. Dnes im to prinieslo vydreté víťazstvo 2:1 a návrat do čela Premier League.

FC WATFORD : GomesNyom (68´Parades) , Cathcart, Britos, Anya – Capoue, Watson – Abdi, Jurado (46´Aké), Deeney(C) – Ighalo
LAVIČKA:
Arlauskis, Oularé, Parades, Aké, Guedioura, Ibarbo, Diamanti

MANCHESTER UNITED: De Gea – Young, Jones (68´McNair), Smalling (C), Blind – Schneiderlin, Schweinsteiger – Mata (79´Pereira), Herrea (25´Rojo), Lingard – Memphis

Červené karty: žiadne

Button - Náš další soupeř      V ďalšom zápase sa Manchester United predstaví na Old Trafford v rámci Champions League proti holandskému majstrovi PSV Eindhoven, ktorému bude chcieť vrátiť prehru z úvodného stretnutia skupinovej fázy Ligy Majstrov. Prípadnou výhrou si Red Devils zabezpečia už istý postup do vyraďovacích bojov Champions League a budú sa môcť koncentrovať na domácu ligovú súťaž. Zápas má výkop v utorok 25.11.2015 o 20:45 hod. (SEČ).

zdroj: mautd.com, skysports.com