Hráči United v reprezentacích

13

V přátelském utkání Anglie a Francie se trefil i Wayne Rooney a navýšil tak svou bilanci reprezentačních branek na impozantních jednapadesát.

Wayne+Rooney+England+v+Poland+lzrwoIyQxgDl

I přes nešťastnou událost, která se stala páteční večer v Paříži a skutečnost, že se jednalo o pouhý přátelský zápas, chtěly oba celky na hřišti odevzdat maximum. Možná právě s cílem ukázat, že život jde dále.

Na straně Anglie nastoupili do zápasu dva Rudí ďáblové, a to kapitán Wayne Rooney a obránce Phil Jones, který byl využit coby náhradník. Duo pak doplnili také nováček v reprezentaci Jesse Lingard a Chris Smalling, kteří ovšem zastávali roli nevyužitých náhradníků. Ve francouzském dresu jsme pak mohli vidět Morgana Schneiderlina a Anthony Martiala.

Skóre zápasu otevřel mladíček Tottenhamu Dele Alli, který odehrál teprve své čtvrté reprezentační utkání a který svou střelou z dálky vymetl horní roh branky. Stalo se tak v devětatřicáté minutě, přičemž se do statistik zapsal asistencí i Wayne Rooney. Druhý gól utkání už pak sám útočník i vstřelil, když v osmačtyřicáté minutě napřáhl z těsné blízkosti branky a bez zpracování přetavil Sterlingův centr v branku. Do šance se pak dostal i talentovaný Francouz Anthony Martial, kterého do šance vyslal bývalý hráč United Paul Pogba, nicméně Jack Butland byl proti a na výsledkové tabuli i po konci utkání svítil stav 2:0 pro Albion.

K zápasu se kapitán Rooney vyjádřil slovy: „Byla to těžká noc pro každého, zejména pak pro francouzské hráče a realizační tým. I pro nás to nebylo nic lehkého. Mladíci byli nadšení, že mohou hrát, ale také pro ně to bylo náročné utkání. Ale oba mančafty se s tím popraly velmi dobře a fanoušci byli skvělí. Fotbal je globální hra a Didier Deschamps včera řekl, že vůbec není o víře nebo rase. V těchto těžkých časech musíme držet pospolu.“

Do reprezentačního utkání nastoupil také Matteo Darmian, který odehrál celých devadesát minut v utkání proti Rumunsku. To skončilo remízou 2:2, přičemž ještě osm minut dokonce sahali Italové po vítězství 2:1.

V zápase Kolumbie a Argentiny nastoupili také Marcos Rojo a Sergio Romero, kteří tak přispěli k vítězství své země v poměru 1:0.

Predchádzajúci článokRomero: Proč je Messi moje číslo jedna
Ďalší článokSchweinsteiger verí v úspechy svojho tímu
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).