Hráči United v reprezentáciách

3

Trio Manchesteru United Michael Carrick, Chris Smalling a Phil Jones čelili v piatok klubovému kolegovi Juanovi Matovi, kedy v Alicante prehralo Anglicko so Španielskom v pomere 2:0.

matajones

Súčasní majstri Európy si zaistili víťazstvo po brilantnom akrobatickom góle Péreza Martíneza a chladnom zakončení Santiho Cazorlu. Juan Mata odohral posledných 26 minút na Estádio Jose Rico Perez, kde figuroval David De Gea ako nevyužitý náhradník.

Jones a Smalling začali priateľský zápas na pozícii stopéra, aj keď druhý menovaný bol nahradený Garym Cahillom v 84. minúte. Michael Carrick, ktorý tiež začal v základnej jedenástke, bol vystriedaný po vážne vyzerajúcom zranení členka v záverečných fázach zápasu.

,,Michael má vážne vytknutý členok, čo obvykle znamená poškodenie väzov,” potvrdil Roy Hodgson. ,,Samozrejme, že to nevieme s určitosťou povedať, keďže Michael bude poslaný na röntgen a ďalšie vyšetrenia, ale nevyzerá to dobre.”

Wayne Rooney figuroval ako náhradník, keď tréner Hodgson inštinktívne poslal svojho kapitána na ihrisko len pár sekúnd po tom, kedy v 72. minúte inkasovali otvárací gól a útočník the Reds orazítkoval po skákajúcej strele brvno brány španielskej jednotky Ikera Casillasa.

FRANCÚZSKO 2:0 NEMECKO

Anthony Martial a Morgan Schneiderlin hrali tiež proti spoluhráčovi z United, keď pomohli Francúzsku poraziť Nemecko, za ktoré odohral Bastian Schweinsteiger celých 90 minút.

Martial bol na Stade de France poslaný do základu trénerom Didierom Deschampsom a bývalý útočník Monaka ukázal svoju triedu v 45. minúte, keď predribloval posledných dvoch hráčov a z čiary poslal elegantnú prihrávku na útočníka Arsenalu Oliviera Girouda, ktorý prekonal Manuela Neuera.

Mladík bol nakoniec vystriedaný po vrelej ovácii francúzskeho publika v 69. minúte krátko predtým, ako Morgan Schneiderlin zasiahol do diania na záverečných 10 minút zápasu. Hostitelia si potom zaistili zaslúžený úspech po druhom góle z kopačky Andrého-Pierra Gignaca.

Zápas a výsledok boli, samozrejme, úplne bezvýznamné kvôli tragickým udalostiam, ktoré sa v piatok večer udiali v uliciach francúzskeho hlavného mesta vrátane explózií mimo štadióna.

WALES 2:3 HOLANDSKO

Daley Blind odohral celý zápas, v ktorom Holandsko zaznamenalo zábavné víťazstvo 3:2 nad Walesom Chrisa Colemana na Cardiff City Stadium, kde Bas Dost a Arjen Robben (2 góly) v značne zlepšenom výkone vsietili tieto dôležité góly. Memphis Depay bol iba na lavičke a nebol využitý manažérom Dannym Blindom, ktorého družine sa nepodarilo kvalifikovať na Euro 2016.

BELGICKO 3:1 TALIANSKO

Matteo Darmian je od Majstrovstiev sveta oporou Talianska a naša letná posila z Turína odohrala v Bruseli celý zápas, kde sa jeho krajania ujali vedenia vďaka Antoniovi Candrevovi. Hostitelia kontrovali a zaistili si impozantné víťazstvo po góloch od Jana Vertonghena (Tottenham Hotspur), Kevina De Bruynea (Manchester City) a Michyho Batshuayia (Olympique Marseille).

SEVERNÉ ÍRSKO 1:0 LOTYŠSKO

Paddy McNair bol povolaný do kádru Severného Írska a ako potvrdil na svojom osobnom účte na Instagrame, počas týždňa trénoval. Avšak Paddy stále pracuje na svojom zotavení sa po zranení, keďže ešte nebol považovaný za dostatočne fit na to, aby zasiahol do zápasu, a tak mu Michael O’Neill doprial patričný odpočinok.

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokCesta Mattea Darmiana na Old Trafford
Ďalší článokJames: David de Gea môže pomôcť United získať titul
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.