Morgan: Nehraju pro slávu

8

Morgan Schneiderlin tvrdí, že si roli defenzivního záložníka nadmíru užívá a že fotbal rozhodně nehraje kvůli slávě.

Manchester United' Morgan Schneiderlin (

Reprezentant Francie od svého letošního přestupu na Old Trafford stihl startovat ve třinácti soutěžních utkáních a to i přesto, že manažer van Gaal na pozici středního záložníka rotuje hned několik hráčů. Největší konkurencí pro Schneiderlina jsou pak Bastian Schweinsteiger a Michael Carrick.

Francouzský reprezentant si je pak vědom, že jeho výkony mohou často zůstat bez povšimnutí, ale o důležitosti své vlastní role je přesto přesvědčen.

Na otázku, zda mu nevadí, že se nevyhřívá na výsluní slávy, odpověděl: „Nevadí mi to, jsem týmový hráč. Nehraju pro slávu. Samozřejmě se snažím hrát tak dobře, jak jen dokážu, ale jednoduše nehraju pro to, abych plnil první stránky novin. Hraji kvůli vítězstvím a posunováním svých vlastních hranic.“

Schneiderlin rovněž vysvětlil roli defenzivního záložníka, z jehož výkonů ostatní hráči těží.

Myslím si, že hodně hráčů velmi tvrdě pracuje a pak jsou takoví hráči, kteří sbírají slávu, protože střílí branky, či na ně přihrávají. A ano, hráči jako já jsou mimo záři reflektorů, jestli to tak lze říct. Ale to mě opravdu nezajímá, já chci jen vítězit.“

Zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokLvG zvažuje Januzajov návrat
Ďalší článokDel Bosque: ,,De Gea môže nahradiť Casillasa“
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!