19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Schweinsteiger: Van Gaal uspěje

Bastian Schweinsteiger je přesvědčen, že Louis van Gaal dovede Manchester United za úspěchy a vidí podobnost mezi jeho úspěšným působením v Bayernu Mnichov.

Po posledním ligovém kole Barclays Premier league se Reds nachází na čtvrtém místě, dva body za vedoucím Manchesterem City. United se tak výhrou nad West Bromwichem dotáhli na čelo a už pět zápasů drží čisté konto ve všech soutěžích.

Schweinsteiger potvrzuje, že tým má stále prostor pro zlepšení, ale protože už hrál pod van Gaalem za Bayern v sezóně 2009/10, kdy získal Double, věří tomu, že se United ubírají správným směrem.

„Vidím podobnost mezi Louisem van Gaalem v Bayernu a v Manchesteru. V Mnichově to také chvíli trvalo, než tým pochopil, jak by chtěl hrát fotbal. Ale nakonec jsme vyhráli Bundesligu a v Lize mistrů se dostali do finále.

Musíte být trpěliví. Ale samozřejmě během toho musíte vyhrát, získat dobrý výsledek a hlavně skórovat. Myslím, že jsme na dobré cestě. Stále se můžeme zlepšit, ale týmový duch je skvělý už teď.

V poslední době to nebyla zrovna střelecká podívaná, ale Schweinsteiger trvá na tom, že United si zaslouží uznání za vítězství nad West Bromwichem, který inkasoval teprve podruhé v sezóně, když hrál venku. Na druhou stranu uznává, že musí najít lepší cesty, jak porážet defenzivně laděné týmy.

„Není to jednoduché hrát proti týmům s dobrou defenzivní strategií, ale myslím, že jsme si směrem dopředu nevedli špatně. Když proti vám brání s deseti lidmi za míčem, není jednoduché hledat skuliny. Tady máme prostor pro zlepšení, i když určitý pokrok jsme již zaznamenali. Samozřejmě se to neděje jen v Anglii. V Mnichově nebo v Lize mistrů se děje to samé. Bayern remizoval nedávno 0-0 s Frankfurtem, protože bránili dobře v hodně hráčích. Stává se to a my musíme najít způsob, jak si situaci víc usnadnit.

Fotbal není jen o útočení. Jsou tu týmy s různými styly, které vyhrály tituly. Nicméně hlavně v domácích utkáních bychom měli dobře pressovat a útočit. Je velmi důležité vyhrát každý jeden zápas, protože liga je velmi vyrovnaná. Dobře, že jdeme na mezinárodní přestávku s vítězstvími v zádech, protože na poslední dvě to úplně nevyšlo.“

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!