Juan Mata je po výhře nad Baggies plný optimismu

18

Španěl Juan Mata pečetil ve 12. kole Premier League v nastaveném čase výhru United 2:0 nad Baggies proměněnou penaltou a věří, že po těžkém měsíci a následné a letos již poslední reprezentační přestávce už bude vše jen lepší.

Třetina sezóny je v podstatě za námi a z dosavadních výsledků už můžeme vyčíst, jak na tom zhruba jsme. Je pravdou, že United jsou v poslední době často kritizováni za svůj herní projev a to zvláště co se ofenzivní stránky týká a stačí se podívat na statistiky, aby člověk uznal, že není divu. Málo střel na bránu, málo šancí, takže logicky i málo gólů, to je současný Manchester United, kterého naopak zdobí výtečná defenziva. Nezapomínejme však, že Devils vedou svou skupinu Ligy mistrů a před repre pauzou je jisté, že jim nikdo nevezme 4. příčku v ligové tabulce, což je velmi dobrá výchozí pozice pro další vývoj sezóny.

I proto zůstává Juan Mata pozitivně naladěn. Upozorňuje totiž na skutečnost, že Devils mají za sebou těžké období, v němž ve 22 dnech odehráli 7 zápasů, což stálo tým mnoho sil. Šikovný ofenzivní středopolař ví, že do konce ročníku zbývá ještě mnoho zápasů, takže otázku na téma zisku titulu nechává otevřenou.

„Musíme se na to dívat tak, že ještě není rozhodnuto zdaleka nic, jelikož do konce sezóny stále zbývá mnoho utkání. Musíme to vzít pěkně zápas po zápase. Tohle byl pro nás velmi náročný měsíc s několika těžkými zápasy, ale myslím si, že se nadále držíme v pozici, ze které můžeme pomýšlet na titul. Nyní se musíme opět soustředit na reprezentační povinnosti, ale poté nás čeká spousta dalších zápasů v listopadu/november a prosinci/december a my se musíme dostat na tu nejlepší úroveň.“

Mata se také vyjádřil na adresu výborné obranné činnosti United, kteří v posledních sedmi zápasech udrželi šestkrát čisté konto. Juan je nadšen tím, jak se defenziva týmu zlepšila, ale ačkoliv se v této věci nejčastěji mluví o Davidu de Geovi, Chrisu Smallingovi či Daley Blindovi, konkrétně v zápase s West Bromem to byla znovu práce celého týmu, jehož úsilí znamenalo, že soupeř se nedostal k jediné střele na bránu.

„Myslím si, že dokážeme skvěle bránit. David je pochopitelně prvotřídní brankář a stejně tak výborné máme i obránce, kteří dělají svou práci opravdu dobře, ale celý tým se snaží být v defenzivě kompaktní a bránit jako jeden celek. Myslím si, že tohle je klíč k vyhrávání zápasů,“ zakončil Mata

zdroj: manutd.com

 

no prescription pharmacy or complement or both on the RBC surface and the indirect“>or complement or both on the RBC surface and the indirectZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHodnocení: Manchester United – West Bromwich Albion
Ďalší článokDebut Borthwick-Jacksona aneb van Gaal dává šanci odchovancům
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!