Hodnocení: Manchester United – West Bromwich Albion

29

Manchester United hráli v sobotu podruhé během pěti dnů na Old Trafford a i podruhé zvítězili, přičemž nedostali ani jeden gól. Důležité tři body před reprezentační pauzou zajistil svým prvním gólem v Premier League Jesse Lingard a v nastavení potvrdil vítězství 2:0 Juan Mata proměněnou penaltou.

Hodnotenie new

De Gea 2015David de Gea – Druhé čisté konto za sebou, podruhé neměl – s nadsázkou řečeno – nic na práci. Nemusel předvést jediný zákrok, jenom výběhy na centry, se kterými neměl problém. Na své pětadvacetileté narozeniny získal tři body a čisté konto. Všechno nejlepší, Davide! A hodně šťastných let v rudé (čti správné) části Manchesteru. 6/10

Young 2015Ashley Young – V obranné činnosti neměl moc práce, a proto se, stejně jako proti CSKA, vydával dopředu, ale v poslední třetině hřiště nepřevedl nic extra. Hrál hlavně kvůli tomu, že Darmian byl na tento zápas vykartován. První poločas se mu moc nepovedl, ve druhém byl střídán. 5/10

Chris Smalling 2015Chris Smalling – Další excelentní zápas anglického stopera, který vypadá velmi konzistentně. Osobně hlídal silného Rondona, což se mu skvěle dařilo a ani si neškrtl. Dvěma slovy: skála vzadu. Opět předvedl svůj vysoký standart. Více slov netřeba. 7,5/10

Blind 2015Daley Blind – Rondon ho málem několikrát nachytal nebo obešel, ale pak si ho přebral Smalling. Nizozemec se potom zlepšil a v soubojích zesílil. Proti zataženému soupeři se moc nepouštěl do rozehrávky. Nebylo to ideální představení, ale další čisté konto a vítězství na Old Trafford je to nejdůležitější. 7/10

Rojo 2015Marcos Rojo – Z levé strany se snažil překrývat s Jessem Lingardem, pomáhal útoku. Dobré centry, silný v soubojích. Hrál dobře, ale jelikož už měl na kontě žlutou kartu, byl střídán mladíkem Cameronem Borthwick-Jacksonem, což je velké pozitivum. 7/10

Carrick 2015Michael Carrick – Mnohem lepší na balonu v první půlce, v druhé se spíše zatahoval. Pomáhal držet balon a řídit tempo hry. 7/10

Schweinsteiger 2015Bastian Schweinsteiger – Odehrál devadesát minut a nutno říct, že skvělých devadesát minut. Celý zápas se nabízel, rozdal několik pasů a la Scholes. Pomáhal držet míč.  Zkoušel se vytahovat, zároveň ale nenechával Baggies moc útočit. Nekazil a nebýt Lingarda, je mužem zápasu. 8/10

Mata 2015Juan Mata – Chvilku mu trvalo, než se úplně dostal do zápasu, na začátku zápasu měl velkou šanci, ale jeho střela placírkou se nestihla stočit k tyči. Snažil být se aktivní a na konci si vzal penaltu, kterou s ledovým klidem proměnil. Spolehlivý výkon. 7/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Hrál poměrně hluboko, a to kvůli extra defenzivní taktice West Bromwiche. Dobrře běhal, držel míč, příspěvek dopředu nebyl ideální. V roli deset mu to však šlo mnohem lépe a podal poměrně dobrý výkon. 6,5/10

lingard135Jesse Lingard – Produkt naší akademie dostává šanci za šancí a zlepšuje se zápas od zápasu, za což byl odměněn zaslouženě prvním gólem. Na křídlo přináší rychlost a individuální schopnosti, zakončovatel je to také slušný. Jeho tvrdá práce se vyplácí. 8,5/10 MOTM

Martial 2015Anthony Martial – Francouzovi se přes organizovanou obrannou linii Baggies procházelo velice těžko a měl s tím problémy. Když se otevřela nějaká skulinka, hned toho svou rychlostí využil a jako první hráč United vystřelil na branku. Svým sprintem a následným falem na něj zařídil jednoznačnou penaltu. 7/10

Střídající hráči

Jones 2015Phil Jones – Nahradil Ashleyho Younga a celou dobu, co byl na hřišti, si vzorně pohlídal svou defenzivní práci. 5/10

43FB3227A87C4C108AF6F7E1931EAAB4Cameron Borthwick-Jackson – Nováček v prvním týmu nahradil Marcose Roja a byl stabilní. Decentní debut pro osmnáctiletého hráče. Další mladá krev do našeho týmu. Není to špatné na tým, co ztrácí identitu. 5/10

Herrera 2015Ander Herrera – Moc toho nestihl ukázat, ale vyslal Martiala, který z té akce vybojoval penaltu 5/10

Hodnocení je subjektivním názorem autora.