01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Debut Borthwick-Jacksona aneb van Gaal dává šanci odchovancům

article-0-201673C700000578-998_634x475Louis van Gaal je známý tím, že dává šanci odchovancům v klubu, kde působí a United nejsou výjimkou. Za tuto vlastnost jej musíme po čase znovu pochválit, protože tím podporuje filozofii, kterou je klub z Old Trafford proslulý. V této tradici pokračoval van Gaal v sobotu proti West Bromwichi a Cameron Borthwick-Jackson se díky němu stal již osmým odchovancem, který se pod vedením nizozemského kouče dočkal debutu v prvním týmu United. Van Gaal nemá důvod svého rozhodnutí litovat.

Teprve 18tiletý obránce se k velkému překvapení objevil na lavičce náhradníků, ale že by se v průběhu zápasu dostal i na hřiště, s tím počítal opravdu jen málokdo, zcela jistě i včetně jeho samotného. V zápase proti Crystal Palace seděl na lavičce jiný mladík čekající na svůj debut a to Alex Tuanzebe, na kterého se však i vzhledem k průběhu utkání nakonec nedostalo.

Na Borthwick-Jacksona se však usmálo štěstí a v závěru zápasu s Baggies jej manažer poslal rozcvičit se, aby mohla v 77. minutě přijít jeho velká chvíle. Na hřišti nahradil Marcose Roja a přispěl tak ke konečné výhře 2:0. Teď už jde jen o to, aby se tento stal jedním z mnoha zápasů.

Mladý obránce se tak stal osmým hráčem, který prošel několika týmy nižších věkových kategorií Manchesteru United a zaznamenal debut v prvním týmu pod van Gaalem. Připojil se tedy k partě hráčů Jesse Lingard, Tyler Blackett, Reece James, Saidy Janko, Andreas Pereira, Paddy McNair a Tom Thorpe.

Van Gaal po zápase vysvětlil, proč dal odchovanci s číslem 43 na dresu šanci právě v tomto utkání.

„Viděl jsem ho jenom jednou nebo dvakrát, ale byl jsem jím naprosto ohromen. Už včera jsem věděl, že nebudu mít k dispozici Marouane Fellainoho, který se zranil, takže jsem mluvil s koučem týmu U-21 Warrenem Joycem a ptal jsem se ho, koho by mi mohl nabídnout.“

„Pokaždé mluvím buď s ním nebo s trenérem U-18 Paulem McGuinessem a Joyce mi v tu chvíli řekl, že tento levý obránce je na tom kondičně velmi dobře. A já jsem levého obránce potřeboval, protože Marcos Rojo měl za sebou několik zápasů v řadě a já jsem musel vzít v úvahu, zda to pro něj není až moc.“

„A tak jsem se rozhodl bez nějakých obav na hřiště poslat Camerona a musím říct, že si vedl výborně.“

A kdo vlastně je Cameron Borthwich-Jackson?

Tento mladík pochází z Manchesteru a prošel Akademií United a postupně působil ve výběrech U-19 a U-21, aby mohl proti West Bromu udělat další zásadní krok a okusit atmosféru ligového zápasu Premier League a k tomu všemu před vyprodaným Old Trafford. A byť to bylo na pouhých 15 minut v závěru utkání, jednalo se o velký moment.

Borthwick-Jackson nejčastěji nastupuje jako levý nebo střední obránce a už několikrát na sebe upozornil. Zejména když už jako 16tiletý debutoval v týmu U-21, jako střídající hráč proti Boltonu. Na turnaji Milk Cup 2014 se mu podařilo dvakrát skórovat, z čehož byl jeden gól ve finále proti týmu Vendeé a pomohl týmu k zisku trofeje.

Od té doby je Warren Joyce začal využívat ve svém týmu pravidelně, takže má Camerone za sebou již několik vystoupení za U-21, ale nasbíral i tři starty za tým UEFA Youth League U-19, který vede Nicky Butt.

„Camerone je v tomto ročníku vynikající. Neustále na sobě pracuje, takže hodně zesílil,říká o něm Warren Joyce.

O jeho působení v akademii U-18hovořil také Paul McGuinness. Camerone v sezóně 2014/2015 nasbíral více startů v mládežnických týmech, než kterýkoliv jiný hráč. Přesně 31.

„Cameron má vše potřebné k tomu stát se skvělým fotbalistou. V průběhu celé sezóny je na něm vidět, jak se zlepšuje a vyvíjí. Je vysoký, silný, ale také dostatečně rychlý a nešetří krokem. Zároveň dobře chápe hru a umí i dobře pracovat s míčem.“

Máme v akademii další vycházející hvězdu? Nenechte se zmást jeho poněkud směšnou vizáží! Tomuto hráči je teprve 18 let, ale na svůj věk má již dostatek zkušeností, je silný a tvrdě na sobě maká. Vypadá to, že je připraven se postupně prokousat až do áčka.

F4694C21AA8942F38576D5357547462D.ashx

zdroj: manutd.com

farmacia online xenical faint. If a cardiac or neurological cause is suspected driving must cease“>faint. If a cardiac or neurological cause is suspected driving must cease


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!