Review: Manchester United – West Bromwich Albion

40

V dnešnom zápase Diabli privítali na domácej pôde tím z West Bromwichu, ktorý vycestoval na Old Trafford v rámci 12. kola Premier League. Zápas sa skončil víťazstvom 2:0 a Manchester si tak pripisuje ďalšie dôležité tri body do tabuľky Premier League.

Button - Před zápasem

Potom, čo si Diabli doma poradili s CSKA najtesnejším víťazstvom 1:0, čakal zverencov Louisa Van Gaala ďalší zápas na domácej pôde. Gól proti Moskve bol prvým gólom po 3 zápasoch a prerušil 4 zápasovú šnúru remíz a ako fanúšikov tak aj odborníkov určite zaujímalo, či bude toto strelecké trápanie Manchestru United pokračovať aj naďalej. Van Gaal bol s predvedeným výkonom v poslednom zápase spokojný a rozhodol sa tak neurobiť žiadne zmeny v základnej jedenástke. Zaujalo však meno jedného z hráčov na lavičke a bol ním Cameron Borthwick-Jackson, ktorý sa rovnako ako Axel Tuanzebe v zápase s Crystal Palace prvý krát objavil v nominácii na zápas. Na strane West Bromu sme mohli vidieť hneď niekoľko známych mien. V ich základnej zostave totiž nastúpili dlhoroční hráči United Fletcher a Evans a na lavičke náhradníkov sedel Anders Lindegaard.

Button - První poločas

Diabli do zápasu vstúpili s typickou územnou prevahou a držali loptu na svojich kopačkách. Napriek tomu sa však nedostali v úvodných 10 minútach ku jedinej strele. Prvá prišla z kopačky Rooneyho v 12. minúte, no mieril veľmi nepresne. O pár minút neskôr Carrick našiel Rooneyho a ten po prebratí vyslal do sľubnej šance Matu, jeho technický obstrel ale preletel len okolo Myhillovej pravej žrde. Hráči aj naďalej držali loptu a snažili sa vytvoriť si ďalšiu šancu, dobre zorganizovaná obrana West Bromwichu si dokázala s väčšinou pokusov poradiť. A zatiaľ čo United úročili, hostia sa márne snažili dostať s loptou za svoju polovicu. Akonáhle sa im to podarilo, obrana na čele s famóznym Smallingom im loptu bez väčších ťažkostí odobrala. Po Matovej šanci sa tak dlho neudialo nič, čo by zaujalo oko náročného diváka. V závere prvého polčasu si Diablom napokon podarilo vytvoriť hneď dve príležitosti. V prvej sa ocitol po prihrávke od Martiala aktívny Lingard, no strelu mu v posledný moment zblokoval Evans. Neskôr to bol práve Martial, ktorý sa dostal k lopte a pálil zo sľubnej pozície z hranice šestnástky, no jeho strelu Myhill vyrazil. Prvý polčas sa tak skončil nerozhodne.

Button - Druhý poločas

Do druhého polčase nastúpili tímy v nezmenených zostavách. Netrvalo dlho a Diablom sa konečne podarilo pretaviť svoju obrovskú územnú prevahu do vstreleného gólu. V 52. minúte sa o center do šestnástky pokúšal Martial, odrazená lopta sa dostala k Lingardovi, ktorý si ju jedným dotykom spracoval a následne nádhernou strelou na zadnú tyč do dolného rohu brány otvoril skóre zápasu a svoj gólový účet v Premier League: 1-0. Gól upokojil celý Manchester a dodal hráčom vzpruhu do druhého polčasu. Množstvo šancí, ktoré si naši hráči vytvorili, sa však aj naďalej nezvyšovalo. Za svoj zákrok v 61. prvej minúte žltú kartu Marcos Rojo. Van Gaal sa rozhodol pre prvú zmenu v 62. minúte a na ihrisko poslal Jonesa, ktorý nahradil Younga. Na nepriaznivý priebeh stretnutia sa rozhodol odpovedať Tony Pulis dvojitým striedaním. Na ihrisko prišli Berahino a Lambert a vystriedali Morissona a Rondona. Snahu útočiť tak napokon ukázali aj hostia, ktorí sa začali tlačiť dopredu a blízko gólu bol Evans, ktorému chýbalo zopár krokov.  A o chvíľu neskôr to bol práve Berahino, ktorý sa v 74. minúte ocitol úplne sám na hranici jedenástky, no svoju obrovskú a zároveň jedinú šancu West Bromu zahodil, keďže jeho hlavička po krásnom centri mierila vysoko nad bránu De Geu. Dve minúty nato prišiel okamih pre už spomínaného Borthwicka-Jacksona, ktorý vymenil Roja a odbil si svoj debut v A-mužstve. Diabli znovu prebrali kontrolu nad zápasom a snažili sa udržať si svoje vedenie. Po príchode Herreru v 81. minúte sa bola naša predvádzaná hra o niečo živšia, z čoho rezultovala Matova šanca v 86. minúte, Španiel však pálil nad. Šancu vynahradiť si to dostal v 91. minúte. Herrera vysunul do brejku Martiala a ten po svojej skvelej práci získal pokutový kop po faule McAuleyho, ktorý za zákrok videl červenú kartu. Mata sa postavil k exekúcii penalty a bez problémov ju premenil, čím stanovil konečné skóre 2-0

Button - Závěr

Manchester United si po nie príliš záživnom prvom polčase, ktorý bol význačný hlavne už tradičnou územnou prevahou dokázal poradiť s West Bromwichom. Snaha o vstrelenie gólu sa Diablom nakoniec vyplatila a vďaka dvom gólom v druhom polčase si poradili so skvele brániacim mužstvom Tonyho Pulisa. Medzi najlepších hráčov na ihrisku patril Mike, ktorý si aj v dnešnom zápase viedol skvele a na svoj výkon proti Moskve nadviazal aj veľmi aktívny Lingard, ktorý si navyše otvoril svoj strelecký účet. Víťazstvo poistil z penalty Mata a United tak aj naďalej zotrvajú na štvrtom miesto Premier League a pripísali si ďalšie čisté konto.

Manchester United: De Gea, Young (Jones 62’), Smalling, Blind, Rojo (Borthwick-Jackson 76’), Carrick, Schweinsteiger, Mata, Rooney (Herrera 81’), Lingard, Martial.
Nestriedaní hráči: Romero, Memphis, Schneiderlin, Pereira.
Žlté karty: Rojo

West Bromwich Albion: Myhill, Dawson, McAuley, Evans, Brunt (McManaman 85’), Morrison (Lambert 72’), Fletcher, Yacob, McClean, Sessegnon, Rondon (Berahino 72’).
Nestriedaní hráči: Lindegaard, Olsson, Gardner.

Button - Náš další soupeř

Nakoľko nás čaká reprezentačná prestáva, ďalší zápas Manchestru United je na programe až o 2 týždne. Diabli vycestujú na zápas s Watfordom a nič iné ako ďalšie tri body sa neočakáva. Zápas sa odohrá 21.11.2015 o 13:45 SEČ.

zdroj: manutd.com, evysledky.com

Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – West Bromwich Albion