Louis van Gaal po zápase s West Bromom

19

Louis van Gaal sa označil za “šťastného manažéra” po sobotňajšom víťazstve Manchesteru United nad West Bromwich Albion v pomere 2:0, ktoré bolo zabezpečené prvým gólom Jesseho Lingarda za klub a premenenou penaltou Juana Matu v posledných minútach zápasu.

Van Gaal conference adidas 1234

The Reds zostali na štvrtom mieste v tabuľke Barclays Premier League, a tak manažér po záverečnom hvizde na Old Trafford diskutoval pre MUTV vo svojej tlačovej konferencii o kľúčových bodoch zo zápasu…

O ZÁPASE…

,,Očakával som túto zostavu [od West Bromu] s defenzívnym záložníkom. Hrali s 10 mužmi za loptou a niekedy sa do bránenia zapojil aj útočník, takže si myslím, že sme si viedli veľmi dobre. Cez polčas som povedal, aby sme v tom naďalej pokračovali a boli trpezliví, pretože gól sa blížil.”

,,Každý manažér má právo vybrať si svoju stratégiu a my sa musíme proti tomu zorganizovať. V prvom polčase sme mohli hrať s loptou rýchlejšie. Verím, že v druhom polčase sme si až do prvého gólu viedli lepšie, keďže potom sme zabudli pokračovať v hraní futbalu, a to zmenilo zápas.”

,,Góly sú vždy najdôležitejšia vec v zápase, avšak my stále neponúkame súperovi veľa šancí, s výnimkou hlavičky Berahina. Vyhrali sme náročný zápas, ktorý sme v minulom roku prehrali. Kvôli tomu Tony Pulis [manažér West Bromu] zvolil túto stratégiu, ale teraz sme vyhrali a opäť sa zlepšili.”

NA ADRESU JESSEHO LINGARDA

,,Samozrejme, že to bol opäť fantastický gól, pretože Jesse Lingard dnes strelil svoj prvý gól. Počas tréningu na začiatku tohto týždňa mal tieto šance a hneď strieľal. Povedal som mu, aby si najprv spracoval loptu, pretože tak má loptu viac pod kontrolou a presne dnes to tak spravil a strelil fantastický gól. Mám z neho veľkú radosť. Zaslúži si to, pretože si myslím, že hral veľmi dobre. Dnes som veľmi šťastný manažér.”

,,Odohrali sme tri zápasy v rade bez zaznamenania gólu, aj keď sme mali šancí viac než dosť. To je dôvod, prečo hľadáte riešenia a jedným z nich bolo dostať Jesseho do prvého tímu.”

O NEDÁVNYCH ČISTÝCH ŠTÍTOCH

,,Bolo by lepšie, ak by sme od Arsenalu inkasovali iba jeden gól! Dnes to bolo čisté konto, takže s našou obrannou organizáciou som veľmi spokojný, avšak celé to začína od Anthonyho Martiala a Waynea Rooneyho, čo ste aj dnes mohli vidieť. Kvôli tomu dnes museli veľa tlačiť a behať, avšak to robí každý hráč, takže som šťastný manažér.”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – West Bromwich Albion
Ďalší článokHodnocení: Manchester United – West Bromwich Albion
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.