Hodnotenie: Manchester United – CSKA Moskva

13

Diabli privítali na domácej pôde ruský CSKA v rámci 4. kola skupinovej fázy Ligy Majstrov. Potom, čo sa Manchestru nepodarilo vstreliť gól v 3 zápasoch po sebe, sme sa dnes jedného predsa len dočkali a Van Gaalovi zverenci si pripísali dôležité tri body po najtesnejšom víťazstve 1:0. Teraz si priblížime výkony jednotlivých hráčov.

De Gea 2015David De Gea – Španielsky brankár sa v dnešnom zápase príliš nezapotil. Prvá strela hráčov Moskvy prišla až v druhom polčase a mierila vysoko nad. Inkasovať mohol jedine z kopačky Doumbiu, no David jeho prvú strelu reflexívnym zákrokom, zbrzdil a s následnou dorážkou si poradil Smalling. Zvyšné strely mu nenarobili žiadne problémy a znova si odnáša čisté konto. 7,9/10

Young 2015Ashley Young – Ashley dostal šancu na pravej strane obrany a patrične ju využil. Svoje defenzívne povinnosti si plnil bez problémov a s Matom si celkom rozumie. Nezapájal sa do útočenia tak výrazne ako Rojo, čo bolo spôsobené tým, že Diabli hrali skôr cez ľavú stranu. Odohral však naozaj dobrý zápas a pri absencii Valenciu a zlej forme Darmiana, by mohol práve on byť správnou voľbou na tento post. 7,2/10

Smalling 2015Chris Smalling – Už mi dochádzajú slová, ktorými by som mohol po každom zápase Smallinga pochváliť. Dominoval vo vzduchu aj na zemi a zachránil čistý gól po dorážke Doumbiu. Ďalší skvelý výkon, ktorým Mike aj naďalej potvrdzuje Rooneyho slová, o tom že patrí medzi najlepších obrancov na svete. Tradične tak patril medzi našich najlepších hráčov. 8,5/10 MOTM

Blind 2015Daley Blind – Po nevydarených výkonoch v posledných zápasoch prišlo u Daleyho k citeľnému zlepšeniu. Spolu s ostatnými hráčmi síce v obrane nemali veľa práce, ale akonáhle sa nejaká tá robota našla, zvládli ju bez problémov. Za zmienku stojí jeho milimetrový pas na Matu z prvého polčasu, ktorý sa mohol skončiť gólom. Jediné, čo by som mu vytkol, bola jeho nezaujatosť v pri Doumbiovej šanci. 6,8/10

Rojo 2015Marcos Rojo – S jeho výkonom som nadmieru spokojný. Nielen že skvele bránil, dokázal výrazne podporovať útok a spolu s Lingardom robil problémy obrane Moskvy. Prekvapivo to bol práve Marcos, kto si pripísal najviac striel spomedzi všetkých hráčov na ihrisku a celkovo to dnes skúšal 4 krát. V druhom polčase dokonca predviedol svoju techniku a pokúsil sa o center rabonou, ktorým na nešťastie nenašiel svojho spoluhráča. Mal svoj podiel na vstrelenom góle, keď skvele zabojoval a získal loptu. 7,4/10

Mata 2015Juan Mata – Odohral si svoje a nepostrehol som, že by sa dopustil nejakej chyby. Dnes však nebol toľko zaťažený, keďže ako som už spomínal, Diabli hrali skôr po ľavej strane. 6,3/10

Carrick 2015Schweinsteiger 2015Michael Carrick a Bastian Schweinsteiger – Naša stredová dvojica si zápas v pohode ustrážila. Obaja blysli skvelou prácou s loptou. Najprv Bastian v prvom polčase prešiel pomedzi 3 hráčov a získal sľubnú štandardku a v druhom polčase si Michael skvele poradil v súboji s dvomi záložníkmi CSKA. Michael bol však v dnešnom zápase o niečo aktívnejší ako jeho kolega, dobrý výkon však predviedol aj Bastian. 7/10 a 6,7/10

Lingard1Jesse Lingard – Jesse odohral famózny zápas a dovolím si povedať, že bol našim najlepším hráčom. Už od úvodu bol aktívny a snažil sa zapojiť do každej akcie. Prakticky všetky ofenzívne akcie išli cez neho a zavŕšil to krásnou asistenciou na Rooneyho gól. Svojou hrou si výrazne pýta stabilné miesto v základnej zostave a verím, že ak bude aj naďalej predvádzať to, čo v posledných zápasoch už onedlho si ho získa. 8,3/10

Wayne Rooney 2015Wayne Rooney – Náš kapitán nastúpil na poste podhrotového hráča a najmä v úvode zápasu sa mi jeho výkon páčil. Neskôr sa zo zápasu trochu vytratil a mohli sme ho vidieť ako skvele prenáša hru dlhými prihrávkami. Po stiahnutí Martial sa presunul na hrot, kde konečne prerušil ďalšie gólové suchoty a v 79. minúte hlavou rozhodol o našom víťazstve. Týmto gólom dorovnal v štatistikách Dennisa Lawa a obaja majú na svojom konte 237 gólov. 7/10

Martial 2015Anthony Martial – Dnes to mal Martial naozaj ťažké a zápas mu príliš nevyšiel. Obrana ho často zdvojovala, či ztrojovala a pri snahe prebojovať sa aj v početnej nevýhode často strácal loptu. Nemožno mu odoprieť jeho obrovskú snahu, no niektoré situácie riešil zbytočne komplikovane. V 66. minúte ho tak vystriedal Fellaini, s čím fanúšikovia príliš nesúhlasili, no Martialov výkon ocenili potleskom. 6,6/10

Striedajúci hráči:

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Tradičný Louisov žolík, prišiel do druhého polčasu za Martiala. Svoju úlohu si splnil, sklepával vysoké lopty svojim spoluhráčom a pri záverečnom rohu Moskvy odvrátil nebezpečenstvo. 6/10

Depay 2015Memphis Depay – Na ihrisko prišiel v 74. minúte za Matu a zaradil sa na ľavú stranu zálohy. Počas 20 minút strávených na ihrisku, však nestihol predviesť v podstate nič. Nehodnotený

Herrera 2015Ander Herrera – V 89. minúte vymenil Bastiana a na jeho výkone nie je čo hodnotiť. Nehodnotený

Hodnotenie je subjektívnym názorom autora článku. Výsledné známky sú priemerom známok všetkých 165 fanúšikov, ktorí sa do hodnotenia zapojili. Ďakujem za spoluprácu.

Predchádzajúci článokReview: Manchester United vs. CSKA Moskva
Ďalší článokPohledem ďábla: Manchester United – CSKA Moskva