Review: Crystal Palace – Manchester United

37

Nastal víkend, čo znamenalo ďalšie kolo anglickej najvyššej súťaže Premier League. Hráči Manchestru United sa predstavili na ihrisku Crystal Palace. Červeným diablom sa nepodarilo vsietiť gól už tretí zápase po sebe a tak sa kluby rozišli po bez gólovej remíze.

Button - Před zápasem

V stredu hráči United vypadli z Capital One Cupu na domácej pôde po penaltovom rozstrele s druholigovým celkom Middlesbrough, čo nepotešilo nejedného fanúšika Devils. Posledný zápas Premier League sa skončil rovnako bez gólov, no tentoraz s mestským rivalom City. Manchester United teda nestrelil gól v dvoch zápasoch po sebe a celkovo mali za posledné tri zápasu na konte tri remízy v riadnom hracom čase. Takže bolo na čase ukázať, že posledné výsledky boli len chvíľková záležitosť a naštartovať tak víťaznú sériu.

Button - První poločas

Úvod zápasu pripomínal trochu zápas s Arsenalom, kde sme sa v úvodných minútach nechali totálne prehrať. Už v 1. minúte nastalo nedorozumenie v obrane a po Darmianovom nešťastnom spracovaní lopty sa do šance dostal domáci Gayle. Darmianovi prvé minúty naozaj nevyšli, čo znamenalo neustály tlak hráčov Crystal Palace. V 10. minúte bolo pred De Geou opäť horúco, keď sa najskôr o zakončenie pokúšal Bolasie, ktorého pokus španielska jednotka vytlačila na brvno. Nasledovali dva nebezpečné rohy domácich a zdalo sa, že United veľmi rýchlo inkasujú. Až v 17. minúte sa Diablom podarilo ukľudniť hru a začať rozohrávku od obrancov, ktorí ako už je zvykom, mali loptu na kopačkách veľmi často. Prvá šanca hostí prišla po Rooneyho priamom kope z dobre pozície. Žiaľ jeho strela nemala gólové parametre. Wazzova strela bola prvá a zároveň posledná strela na bránu súpera. V 31. minúte sa Rooney rútil sám na brankára po nádhernom pase od Martiala, ale Angličanovi chýbali len milimetre a lopta mohla skončiť v sieti. Do konca polčasu sa snažili hráči United ukľudniť a kontrolovať hru. Nebyť faulu Darmiana na Zahu a Gaylovho zakončenia z vnútra šestnástky, tak by sa im to aj podarilo. V úplnom závere prvého polčasu sa Červení diabli pekne dostali pred bránu súpera a do šance sa dostal Herrera. Ten žiaľ loptu netrafil dobre a tak sa išlo do šatní za nerozhodného stavu 0:0.

Button - Druhý poločas

Do druhého polčasu vyšli Devils bez zmeny v zostave. Úvod bol rozhodne lepší oproti prvému polčasu, no Darmian pokračoval vo svojom nie príliš oslnivom výkone a premenili z toho priame kopy. Do 60. minúty sa tímy striedali v držaní lopty a diváci nezažili príliš veľa vzrušenia a pohľadného futbalu. Po tejto 15-minútovke hráči zvýšili aktivitu a do hry sa chystal Ashley Youngm ktorý nahradil Mattea Darmiana. Pravému obrancovi sa v poslednom čase nedarí nadviazať na svoje výkony zo začiatku sezóny, kedy patril k najlepším hráčom. V 69. minúte prišla ďalšia zmena vo Van Gaalovej zostave. Na ihrisko prišiel Fellaini, ktorý nahradil tak ako v predchádzajúcom zápase s Middlesbrough Bastiana Schweinsteigera. Po príchode belgického dlháňa sa zostava upravila podobne ako v zápase proti Boro. V 72. minúte bol Cabaye blízko otváracieho gólu, ale Francúz bránu len tesne minul. O pár minút neskôr sa dostali domáci do dvoch gólových príležitostí, no našťastie ani z jednej nepadol gól. V 78. minúte odišiel z ihriska aj Juan Mata a na jeho miesto sa postavil mladík Jesse Lingard, ktorý mal hru oživiť. V 80. minúte bol stav stretnutia stále bezgólový a na strane hostí svietila jedna strela na bránu, ktorá ostala do konca zápasu. Pred záverom došlo k nepríjemnému stretu Roja s Bolasiem a argentínsky obranca ostal ležať na zemi po údere do tváre. V 89. minúte mali Diabli asi najväčšiu možnosť na skórovanie, keď sa po skvelej práci Lingarda presadil Martial. Ale jeho strela bola zblokovaná jedných z brániacich hráčov. Na opačnej strane Hráči Crystal Palace hrozili tak ako v prvom polčase z rohov. Keďže sa nikomu nepodarilo skórovať, tak sa súperi rozišli po bez gólovej remíze 0:0.

Button - Závěr

Bez striel sa gól dá dať len ťažko. Jedna strela na bránu je veľmi málo v takomto zápase. Obrana United mala problémy hlavne s rýchlymi a technickými krídlami Zahom a Bolasiem, po ktorých nastali veľmi nebezpečné situácie. Takisto hráči Crystal Palace hrozili aj z rohov. Červení diabli si tak po slabom a nevýraznom výkone odnášajú aspoň bod z vonkajšieho ihriska, ale predvedená hra a strelecké suchoty nám nedodávajú moc nádeje do ďalších zápasov.

Držanie lopty:    Crystal Palace 45% Manchester United 55%
Strely:                Crystal Palace 11 Manchester United 4
Strely na bránu: Crystal Palace 5 Manchester United 1
Rohy:                 Crystal Palace 7 Manchester United 3

Cyrstal Palace: Hennessey, Ward, Dann, Delaney, Kelly, Cabaye (Jedinak 80), McArthur, Zaha, Puncheon, Bolasie, Gayle.

Nestriedaní hráči: Speroni, Hangeland, Bamford, Chung-yong, Sako, Ledley.

Žlté karty: Cabaye, Kelly, Gayle.

United: De Gea; Darmian (Young 66), Blind, Smalling, Rojo; Schneiderlin, Schweinsteiger (Fellaini 68); Mata (Lingard 79), Herrera, Martial; Rooney.

Nestriedaní hráči: Romero, Tuanzebe, Carrick, Pereira.

Žlté karty: Smalling, Darmian, Rojo.

Button - Náš další soupeř

V týždni si opäť užijeme Ligu Majstrov, kde sa začínajú odvety. Manchester United je v tabuľke na druhom miesto s rovnakým počtom bodov ako náš súper z Ruska. To znamená, že na Old Trafforde sa môžu Devils priblížiť postupu zo skupinovej fázy. Zápas sa odohrá v utorok 3.11. o 20:45 SEČ na Old Trafford.

zdroj: manutd.com, evysledky.com

Predchádzajúci článokHerrera: „Fotbalem jsem posedlý“
Ďalší článokHodnotenie: Crystal Palace – Manchester United
Vyštudoval som informačný management na VUT v Brne a pracujem v IT oblasti. Futbalu sa venujem od svojich 8 rokov a aktívne ho hrám doteraz. United fandím od roku 2004. V tom čase som začal pozorne sledovať Premier League a samozrejme aj Manchester United. Moji najobľúbenejší hráči sú Cristiano Ronaldo, Paul Scholes, Ryan Giggs a Rio Ferdinand. Najradšej spomínam na fantastickú sezónu 2007/2008.