Hodnotenie: Crystal Palace – Manchester United

49

11. kolo Premier League zaviedlo Diablov na juhovýchod Londýna, kde sa stretli s Crystal Palace. Našim hráčom sa však už tretí zápas v rade nepodarilo vstreliť gól a odnášajú si tak bod za remízu 0-0. Teraz si prejdeme výkony jednotlivcov.

De Gea 2015David De Gea – Potom, čo dostal v zápase s Middlesbrough voľno, sa vrátil do brány vo veľkom štýle. Predviedol veľa dôležitých zákrokov a azda najlepší z nich prišiel v 10. minúte, keď vytesnil Bolasieho bombu na brvno a o minútu na to likvidoval hlavičku Danna po rohovom kope. Dnešný zápas mu  priniesol väčšie množstvo práce, ako zápasy so Cityzens a Moskvou dokopy a David si napriek tomu dokázal udržať čisté konto. 7,6/10 MOTM

Darmian 2015Matteo Darmian – V úvode sezóny patril Matteo k najlepším hráčom, no karta sa postupne začína obracať. Po zranení Valenciu je znovu prvou voľbou na post pravého obrancu, ale jeho výkony sa zhoršili. Bolasie a Zaha mu robili veľké problémy a v prvom polčase sa po jeho chybách dostali domáci 2-krát do sľubných príležitostí. Van Gaal sa ho preto rozhodol stiahnuť a v 66. minúte ho nahradil Young. 4/10

Smalling 2015Chris Smalling – Ďalší zápas a ďalší skvelý výkon. Mike dnes dominoval vo vzdušných súbojoch, zastavil množstvo akcií súpera a znovu vyvážal lopty do hĺbky súperovej polovice. Ukazuje tak akým skvelým obrancom skutočne je a verím, že svoju výkonnosť si dokáže udržať. 6,7/10

Blind 2015Daley Blind – Keďže pre zranenie nemohol nastúpiť Jones, postavil sa po boku Smallinga univerzál Daley. Jeho hra sa mi však v porovnaní s Jonesom príliš nepozdáva. Bolasie mu svojou rýchlosťou robil problémy a priveľa krát fauloval Gaylea. Určite odohral lepší zápas ako proti Middlesbrough, no jeho pokoj pri hre z úvody sezóny akoby sa vytratil. 4,9/10

Rojo 2015Marcos Rojo – Marcos sa pomaly zabýva na ľavej strane obrany. Svoje defenzívne povinnosti si odvádzal skvele a Zahu v prvom polčase nepustil do žiadnych brejkov. Čo sa týka ofenzívy sa však nemôže porovnávať s Lukeom a Martialovi vypomáhal o niečo menej, než by bolo potrebné. Napriek tomu sa mi však jeho výkon celkom páčil. 5,8/10

Mata 2015Juan Mata – Juan je ďalším z hráčov, ktorí márne hľadajú formu z úvodu sezóny. Aj keď to dnes z jeho strany bolo lepšie ako v zápase zo City, nedokázal svojim spoluhráčom vytvoriť žiadnu príležitosť a počas svojho pobytu na ihrisku sa nedostal ku jedinej strele. 4,9/10

Schweinsteiger 2015Bastian Schweinsteiger – Nemecký záložník mal za úlohu dirigovať našu hru. Tá však bola príliš pomalá a takmer bez nápadu. Na svoje pomery stratil príliš veľa lôpt a ani on nevyzeral byť v zrovna najväčšej hernej pohode. 4,8/10

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Podľa môjho názoru bol Morgan opäť tým lepším hráčom zo stredovej dvojice. Svoju “čiernu prácu” si v stredu poľa odvádzal celkom dobre a až na jednu situáciu pred vlastnou šestnástkou sa vyhýbal zbytočným stratám. Po príchode Fellainiho v závere zápasu už ho nebolo tak výrazne vidno. 5,8/10

Martial 2015Anthony Martial – Francúz už tradične patril medzi lepších hráčov na ihrisku a smerom dopredu bol našou najväčšou hrozbou. V úvode mu súboje jeden na jedného nevychádzali no postupne sa rozohral, motal obrancov a získaval štandardky. V 32. minúte vyslal nádhernú kolmicu na Rooneyho, ktorému chýbali jediný krok aby loptu dostal pod kontrolu a ocitol sa sám na brankára. V posledných minútach v zostave zaradil o niečo vyššie a dostal sa ku strele, ktorú mu obrana zblokovala. 6,7/10

Herrera 2015Ander Herrera – Ander v dnešnom zápase podal nevýrazný výkon. Hoci Diabli mali loptu na svojich kopačkách viac ako domáci, len málo prihrávok smerovalo na ofenzívneho záložníka a ten tak prakticky nemohol zo zápasom nič urobiť. Mohol si pripísať gól, keď sa po prihrávke od Martiala ocitol s loptou na jedenástke, no strela z prvej mu vôbec nesadla. 5/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Dnes sa Rooney snažil o vstrelenie ďalšieho rekordného gólu, ktorým by dorovnal Dennisa Lawa. Jeho priamy kop však brankár domácich v pohode zlikvidoval a Wayneove zvyšné strely mu nenarobili žiadne starosti. Jeho pozičná hra bola o niečo lepšia ako v predchádzajúcich zápasoch. 3,4/10

Striedajúci hráči:

Young 2015Ashley Young – Po svojom príchode na ihrisko sa zaradil na Darmianovo miesto. Svojimi prienikmi dokázal aspoň čiastočne oživiť našu hru. V 77. minúte zachránil pred Bolasiem, ktorý by sa rútil do čistej šance a dokázal odstaviť Zahu v sľubných pozíciách. Ashley po doliečení zranenia ukázal, že je naozaj schopný zahrať na takmer každej pozícii. 5,9/10

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Na ihrisko prišiel v 69. minúte za Bastiana, no počas zhruba 20 minút strávených na ihrisku sa nedokázal výraznejšie dostať do hry. 4,9/10

Lingard1Jesse Lingard – Zahral si záverečných 10 minút a ukázal snahu o prebojovanie sa do základnej zostavy. Bolo na ňom vidieť, že chce niečo urobiť s nie príliš priaznivým výsledkom, nedostal však dostatok času. Nehodnotený

Hodnotenie hráčov je subjektívnym názorom autora článku. Výsledné známky sú priemerom známok 83 ľudí, ktorí sa zúčastnili hodnotenia. Ďakujem za spoluprácu.

Predchádzajúci článokReview: Crystal Palace – Manchester United