Herrera: „Fotbalem jsem posedlý“

8

Není to tak dávno, co Juan Mata nastínil, jak velká je vášeň pro fotbal, kterou v sobě má jeho krajan a velký kamarád. Ander Herrera fotbalem zkrátka žije a miluje vše, co s ním souvisí a tentokrát to byl on sám, kdo se rozpovídal na toto téma a barvitě popsal posedlost, kterou v něm tato krásná hra vyvolává a také jak moc důležití jsou pro něj fanoušci.

Ander je výborný fotbalista a o jeho přednostech asi není třeba mluvit, ale to, čím se na první pohled liší od většiny svých spoluhráčů, je jeho zápal pro hru. Skoro se až chce říct, je to s trochou nadsázky takový fotbalový blázen, samozřejmě myšleno v pozitivním smyslu. Herrera je pro své nadšení pro fotbal velkým miláčkem fanoušků a na hřišti je to velmi dobře vidět. Energie z něho přímo srší. A když se mu podaří dát gól jsou to právě fanoušci, se kterými jej chce oslavit jako první.

Jak sám říká, fotbal je pro něj vším už od útlého věku, kdy chodíval se svým otcem na zápasy ve Španělsku. Pedro Maria byl skautem v klubu Real Zaragoza, kde Ander také započal svou kariéru.

„Nic jiného mě nezajímalo. Sledoval jsem všechny zápasy!“ vzpomíná na své mládí, kdy seděl nalepený u televize, aby mu nic neuniklo. Už tehdy byl fotbalem poblázněný, takže si asi dovedete představit, co s ním udělal přestup do Manchesteru United a působení v lize jakou je Premier League.

„V Manchesteru United se cítím jako doma. Trvalo mi asi měsíc nebo dva než jsem si na vše zvykl, ale myslím si, že jsem se usadil a přizpůsobil se Premier League celkem rychle. Nyní si užívám být součástí nejlepší ligy na světě. Myslím si, že je to nejlepší soutěž, jsou tu nejlepší stadiony a nejlepší atmosféra.“

„Pamatuju si, když jsme hráli proti Cambridgi, myslím, že to bylo v FA Cupu. Museli jsme čekat asi 25 minut, protože někteří fanoušci Cambridge na tento zápas cestovali autobusem a ty měly zpoždění. Myslím si, že to byla skvělá ukázka toho, jak se zde myslí na fanoušky, protože fotbal je o fanoušcích. Já vždycky říkám jednu věc – pokud fotbalový svět přestane myslet na fanoušky, začne se z něj vytrácet vášeň a láska. Takže jsem byl ohromen, touto situací a zároveň jsem byl velmi šťastný, protože fanoušci jsou tady na prvním místě a tak by to mělo být.“

Dále Herrera odpovídal na otázku, zda se chtěl někdy osobně zúčastnit venkovního zápasu společně s fanoušky United, kdyby byl zraněn nebo suspendován.

„Ano, samozřejmě. Rád bych jednoho dne na nějaký venkovní zápas šel, protože naši venkovní fanoušci jsou neuvěřitelní. Když hrajeme venku, oni vždy zpívají a jsou hodně slyšet, což nám nesmírně pomáhá. To je důvod, proč s nimi oslavuji svoje góly, protože jim tím chci říct, že jim děkuji za to, jak nás podporují. Oni s námi jezdí po celém světě, utrácejí za to peníze a tráví tím spoustu času, takže si myslím, že jim za to musíme moc a moc poděkovat.“

„Když je slyším, jak skandují mé jméno, cítím opravdu velkou hrdost. Když totiž znáte historii United a víte, že fanoušci měli možnost vidět hráče jako George Best, Bobby Charlton, Eric Cantona Paula Scholes, Ryan Giggs nebo Wayne Rooney a pak zpívají i vaše jméno, tak je to chvíle která vás naplní hrdostí,“ zakončil rozhovor Ander Herrera.

zdroj: manutd.com

 

xenical medication Elegant though these tests are, they are actually not useful in clinical practice“>Elegant though these tests are, they are actually not useful in clinical practiceZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokBlind je na Palace pripravený
Ďalší článokReview: Crystal Palace – Manchester United
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!