Review: Manchester United – Middlesbrough

30

Na programe bolo osemfinále Capital One Cupu, v ktorom Manchester United hostil Middlesbrough z druhej najvyššej anglickej ligy. Old Trafford zažil prvú porážku túto sezónu až po penaltovom rozstrele a z postupu sa tešili hráči The Boro.

Button - Před zápasem

Počas víkendu narazili hráči United na mestského rivala City. Zápas sa skončil len bez gólovou remízou 0:0. Pozitívom tohto zápasu bolo čisté konto proti jednému z najproduktívnejších útokov celej Premier League. V predchádzajúcom kole poháru dokázali Červení diabli zvíťaziť rozdielom triedy 3:0 na pôde Ipswichu, čo bol výborný vstup do poháru. Z hráčov chýbal dlhodobo zranený Luke Shaw, ku ktorému sa pridal aj Paddy McNair. Vďaka súperovi z nižšej súťaže mali niektorí vyťažení hráči možnosť oddýchnuť si a prenechať svoje miesto mladším kolegom, ktorí sa o miesto v zostave určite radi pobijú.

Button - První poločas

Prvé minúty sa niesli v znamení držania lopty. Najmä Smalling s Blindom mali loptu často na kopačkách. Prvý krát pohrozili hostia po rohovom kope a v šanci sa ocitol ľavý obranca Friend, ale s jeho zakončením si Sergio Romero poradil. Prvý náznak šance na strane domácich prišiel po centri Memphisa na Fellainiho. Ten si však loptu nespracoval. Akcii prechádzala pekná séria prihrávok v súperovej tretine ihriska. Prvá strela prišla opäť po akcii spomínaných dvoch hráčov United a do zakončenia sa dostal Wilson. Memphis bol v týchto minútach veľmi aktívny a dostal sa do ďalšej šance po Perreirovej prihrávke, ale Kalas ho dokázal odstaviť a tým zažehnal nebezpečie. Prvý polčas sa blížil ku koncu, ale v posledných piatich minútach si hráči vytvorili niekoľko príležitostí. Najskôr zakončoval Fellaini po peknom pase o Blinda, no trafil len brániaceho hráča. O chvíľku na to sa na druhej strane snažil vsietiť gól Downing, no jeho strelu vytlačil Sergio Romero len na roh. Posledná šanca patrila Wilsonovi, ktorý sa dostal do šance po dobrej práci Perreiru, ale brankár dobre čítal hru a pri lopte bol skôr ako Wilson. Polčas sa tak skončil za nerozhodného stavu 0:0.

Button - Druhý poločas

Van Gaal urobil do druhého polčas jednu zmenu. Rooney nahradil Wilsona na hrote. V úvode druhého polčasu bolo vidieť najmä mladého Brazílčana Perreiru. Najskôr vypichol loptu jednému z hráčov Middlesbrough a poskytol šancu Memhisovi. No jeho strela spoza 16tky nebola príliš umiestnená, ale brankár si s ňou poradil až na dva krát. O pár minút sa k strele odhodlal sám Perreira, ale jeho strelu k žrdi mal brankár Tomas celý čas pod kontrolou. Z následného protiútoku nastala kontroverzná situácia, kedy hráči The Boro nastrelili tyčku a Blind si loptu kopol do vlastnej siete. Oslavy hostí boli zmarené postranným rozhodcom, ktorý avizoval offside. V 61. minúte bol blízko ku gólu Memphis ale v rozhodujúcom momente netrafil loptu. V tej istej minúte prišlo k druhému striedaniu. Young nahradil Roja na ľavej strane obrany. Nasledujúcich pár minút sa hra výrazne zrýchlila, čo prinieslo hneď niekoľko šancí na oboch stranách. Najskôr zakončoval Lingard, no ďalšie šance patrili hosťom. V 66. minúte Blindova malá domov skoro skončila v Romerovej sieti, keď mu lopta preskočila nohu pri spracovaní. Lopta našťastie nešla do brány a tak sme si mohli vydýchnuť. O pár minút sa Romero blysol ďalším zákrokom a napravil svoju chybu. V 70. minúte nastal prvý zlomový moment zápasu, kedy sa mala pískať penalta po nastrelení Ayalovej ruky, ale píšťalka hlavného arbitra ostala tichá. Po akcii došlo k poslednému striedaniu na strane domácich a Memphisa vystriedal Martial, ktorý sa zaradil na ľavé krídlo. Nasledovala kľudnejšia 20-minútovka, počas ktorej hráči United hrozili najmä z centrov. V závere druhého polčasu nastrelil Lingard podobne ako v zápase so City len konštrukciu brány. Hostia sa ešte dostali do dvoch snubných šancí, ale Romero splnil svoju úlohu a zneškodnil všetky strely. Stav po druhom polčase ostal 0:0 a nasledovalo predĺženie.

Button - První část prodloužení

Do predĺženia Diabli vybehli s trochu upravenou zostavou. Rušno bolo najmä pred Romerovou bránou, ale argentínska jednotka riešila všetko s kľudom. V 8. minúte boli hráči United blízko k vytúženému zásahu do čierneho, ale ani po Perreirovom centri a Fellainiho hlavičke nemali možnosť na radosť. Do konca prvého predĺženia si hráči vytvorili United vytvorili tlak a pár centrov na Fellainiho, ale nedokázali to pretaviť do gólu a tak ostávalo posledných 15 minút na rozhodnutie pred penaltovým rozstrelom.

Button - Druhá část prodloužení

Prvú vážnejšiu šancu mal Martial, keď sa predieral sám hneď cez niekoľko obrancov Middlesbrough, ale jeho zakončenie bolo zablokované. V druhom predĺžení bolo jasne vidieť unavenie hráčov, čo znamenalo veľa nepresností a nie príliš oku lahodiaci futbal. Predsa len zaujala strela Perreiru a v poradí druhá ruka obrancu Ayalu, po ktorej mala nasledovať penalta. No podobne ako v prvom prípade sa tak nestalo. Ku záveru predlženia mali obrovské šance Martial a Fellaini, ktorí sa dostali do zakončenia hlavou. Ale ani jeden nedokázal rozhodnúť tento zápas a stav po predľžení ostal nezmenený 0:0.

Button - Penaltový rozstřel

Iba Perreira dokázal rozvlniť sieť z bieleho bodu, zatiaľ čo v tom istom kole jedine zahodil penaltu Nugent. Rooney, Carrick a Young svoje penalty nepremenili. Naopak na druhej strane  Leadbitter, Downing a Ben Gibson dokázali skórovať a tým zaistili postup Middlesbrough do ďalšieho kola.

Button - Závěr

Napriek vysokému držaniu lopty a a domácemu prostrediu sa hráčom Manchestru United nepodarilo skórovať v riadnom hracom čase, dokonca ani v predĺžení. Výsledok sa mal meniť po niekoľkých vyložených šanciach domácich, ale takisto aj hostia si dokázali vytvoriť pár gólových príležitostí. Zápas ovplyvnil aj hlavný rozhodca, ktorý neodpískal dve nastrelené ruky v 16tke. Nakoniec v penaltovom rozstrele nemôžeme pomýšľať na výhru, ak naši najskúsenejší hráči zlyhajú.

Manchester United: Romero; Darmian, Smalling, Blind, Rojo (Young 61); Carrick, Fellaini, Pereira; Lingard, Wilson (Rooney 46), Memphis (Martial 70).

Nestriedaní hráči: De Gea, Schweinsteiger, Herrera, Mata.

Middlesbrough: Mejias, Kalas, Ayala, Gibson, Friend, Leadbitter, Stephens (Clayton 114), Nsue, Downing, De Pena (Zuculini 79), Kike (Nugent 84).

Nestriedaní hráči: Dimi, Amorebieta, Fabbrini, Jackson.

Držanie lopty:  United 56% Boro 44%
Strely:              United 13 Boro 7
Na bránu:        United 6 Boro 6
Rohy:               United 8 Boro 4

Button - Náš další soupeř

Na programe je opäť Premier League, kedy hráči vycestujú, aby sa stretli s Crystal Palace na ich štadióne. Crystal Palace si v doterajšej sezóne počína veľmi dobre a zápasy na ich ihrisku sú vždy ťažké. Dúfajme, že sa Červeným diablom podarí zvíťaziť a tým si trochu napraviť chuť po nevydarenom pohári. Zápas sa odohrá v sobotu 31.10 o 16:00 SEČ v Selhurts Parku.

zdroj: manutd.com, evysledky.com