Hodnotenie: Manchester United – Manchester City

27

Po nie príliš vydarenom zápase v Moskve, čakal Diablov oveľa prestížnejší duel. Stretli sa totiž s mestským rivalom City, no v taktickom boji sa ani jednému tímu nepodarilo skórovať, a tak si oba pripisujú bod za remízu 0-0. Teraz sa pozrieme na výkony zverencov van Gaala.

De Gea 2015David De Gea – Španielska jednotka nemala v dnešnom zápase v podstate vôbec žiadnu prácu. Z kopačiek hráčov Citizens letela na jeho bránu len jedna strela v závere druhého polčasu z kopačky Navasa, no aj tento pokus mieril do stredu jeho brány. Davidovou jedinou starosťou tak bola rozohrávka. 6,7/10

Valencia 2015Antonio Valencia – Rovnako ako v poslednom zápase dostal na pravom kraji obrany príležitosť Valencia. No a za svoj dnešný výkon si jednoznačne zaslúži pochvalu. Konečne to bol starý dobrý Antonio, ktorý využíva svoju rýchlosť v súbojoch jeden na jedného a robil tak obrovské problémy najmä Kolarovovi. Škoda však, že jeho centre boli hrozné. Čo sa týka defenzívnej činnosti, mal na starosti stráženie Sterlinga a následne aj De Bruyneho a išlo mu to výborne. Ani jedného z hráčov nepustil prakticky k ničomu. V závere ale musel zo zdravotných dôvodov striedať. 6,6/10

Smalling 2015Chris Smalling – Kto by bol pred zápasom povedal, že Mike bude mať viac ofenzívnych činností ako tých defenzívnych. Vyvážal loptu hlboko na súperovu polovicu ihriska a v 88. minúte si takmer pripísal ďalší gól, no jeho strelu perfektne zlikvidoval Joe Hart. Ofenzíva Manchestru City ho takmer vôbec nezamestnala a ak už nejakú prácu mal, dokázal ju s prehľadom zvládnuť. 7,5/10

Jones 2015Phil Jones – Tento bojovník si zrejme napevno získal miesto v základnej zostava Louisa van Gaala. Aj dnes ho bolo vidno vo viacerých súbojoch ako jeho kolegu zo stopérskej dvojice a totálne vygumoval Bonyho. Popri tom si stíhal odbehnúť aj za Sterlingom a vypomôcť tak Valenciovi. Jeho spolupráca s Chrisom je naozaj skvelá. 7,3/10

Rojo 2015Marcos Rojo – Aj napriek tomu, že zápas v Moskve mu nevyšiel, dostal Marcos šancu v zápase so City. A bolo to skvelé rozhodnutie, nakoľko Marcos patril k najlepším hráčom na ihrisku a De Bruyne, či Navas si pri ňom ani neškrtli. Nepodporoval síce útok tak výrazne ako Valencia, ale aj tak to bol z jeho strany naozaj skvelý výkon. Podľa môjho názoru bolo práve jeho bránenie rozhodujúcim faktorom, keďže odstavil v skvelej forme hrajúceho De Bruyneho a nedal mu žiaden priestor na tvorbu. 7,6/10

Mata 2015Juan Mata – Potom, čo dostal voľno v zápase Ligy Majstrov, sa Juan vrátil do zostavy. Dnešné derby mu ale nesadlo a nedarilo sa mu vytvoriť žiadnu šancu pre svojich spoluhráčov. V 39. minúte zbytočne stratil loptu na vlastnej polovici a následne fauloval, za čo si vyslúžil aj žltú kartu. Do šance sa takmer dostal v 62. minúte po skvelej práci Roja, ale Hart v poslednej chvíli zasiahol a loptu pred ním odpratal. V 67. minúte ho nahradil Jesse Lingard. 5,7/10

Schweinsteiger 2015Bastian Schweinsteiger – Rovnako ako Rojovi, ani Bastimu zápas v Moskve nevyšiel. Dnes však podal o poznanie lepší výkon a mal veľký podiel na tom, že United držali loptu na svojich kopačkách častejšie ako Citizens. Mohli sme vidieť aj jeho elegantnú prácu s loptou, keď sa často dokázal zorientovať aj medzi dvomi hráčmi a vymyslieť prihrávku na svojich spoluhráčov. 6,4/10

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Morgan bol v dnešnom zápase skvelý a zároveň si myslím, že dokonca aj náš najlepší hráč. Skvele bránil, zastavil niekoľko nebezpečných brejkov, totálne odstavil Tourého a rozdával jednu prihrávku za druhou. Obrovské množstvo “špinavej” roboty, ktorú v strede poľa odvádza, prospieva našej hre a je tak istotou pre ofenzívnych hráčov, ktorých chyby dokáže mnohokrát napraviť. Dúfajme, že si svoju výkonnosť udrží. 7,3/10

Martial 2015Anthony Martial – Ako tomu bolo aj v posledných zápasoch, tak aj dnes začal Martial na kraji zálohy. Robil problémy defenzíve City, keď často motal hráčov a púšťal sa aj pomedzi dvoch obrancov. Získal veľa štandardných situácií a za zmienku stojí aj jeho sólo z 25. minúty, keď loptu dopravil až na šestnástku, no Mata ju následne stratil. V 85. minúte krásnou prihrávkou poza obranu našiel Lingarda a ten takmer otvoril skóre zápasu. Pri hre z kraja sa však Anthony nedostáva do toľkých streleckých príležitostí a rozhodne to je na našej hre cítiť. 7,7/10 MOTM

Herrera 2015Ander Herrera – Španiel nadviazal na dobrý výkon z Moskvy a už od úvodu bol znova veľmi aktívny. Výborne podporoval útok, no rovnako ako zvyšok tímu, ani on nedokázal naše akcie dotiahnuť až do záverečnej fáze, a tak prišla prvá strela United až v 50. minúte práve z jeho kopačky. Po príchode Fellainiho sa Ander zasunul o niečo nižšie do stredu zálohy. V záver našiel svojim pasom Fellainiho, ktorý sklepol na Smallinga a takmer z toho rezultoval gól. 6,8/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Z jeho strany to bol dnes o dosť bojovnejší výkon ako vo zvyšku zápasov tejto sezóny a bolo ho aj viac vidno. Prišlo tak k určitému zlepšeniu, no stále nie k dostatočnému. V zápase sa nedostal k žiadnej strele, no ukázal pár pekných nábehov za súperovu obranu. 5,5/10

Striedajúci hráči:

Lingard1Jesse Lingard – Prišiel do zápasu v 67. minúte a nechýbalo veľa, aby sa stal hrdinom. Potom, čo si nabehol na skvelú prihrávku od Martiala, loptu jemne nadvihol, no Joe Hart ju končekmi prstov vyrazil na brvno. Priniesol do hry oživenie a veril si v súbojoch jeden na jedného. V závere zápasu však stratil loptu a rezultoval z toho brejk pre City, z ktorého sa našťastie nič vážnejšie neudialo. 6,4/10

Fellaini 2015Maroune Fellaini – Belgičan vystriedal v 75. minúte Bastiana a takmer si pripísal asistenciu na gól, keď po vyhranom hlavičkovom súboji našiel Smallinga v obrovskej šanci. Jeho striedanie prišlo príliš neskoro na to, aby mal vážnejší vplyv na našu hru. 6,2/10

Darmian 2015Matteo Darmian – V 81. minúte nahradil zraneného Valenciu a odohral len záverečných zhruba 10 minút, takže v jeho prípade nie je čo hodnotiť. Nehodnotený

Do dnešného hodnotenia sa zapojilo 146 fanúšikov a výsledná známka je priemerom zo všetkých známok. Ďakujem Vám za spoluprácu.