Schneiderlin má po zápase zmiešané pocity

22

Stredopoliar Manchesteru United Morgan Schneiderlin mal zmiešané pocity po vonkajšej remíze 1:1 s CSKA Moskva v Lige majstrov UEFA.

Manchester United's Morgan Schneiderlin (28) heads in a goal past Club America's Javier Guemez, left, in the first half of an international friendly soccer match, Friday, July 17, 2015, in Seattle. (AP Photo/Ted S. Warren)

Letná posila zo Southamptonu odohrala celých 90 minút v zápase, z ktorého družina Louisa van Gaala vyťažila ťažký bod v mrazivej Moskve.

V rozhovore po zápase pre BT Sport Schneiderlin povedal:

,,Mám z toho trochu zmiešané pocity. V tomto zápase sme chceli získať všetky 3 body, avšak v Lige majstrov je to maratón, nie je to len o jednom zápase. Je to ťažké, pretože sme sem chceli prísť vyhrať, avšak najdôležitejšie bolo to, aby sme odtiaľ neodišli bez bodu.“

Po inkasovaní gólu z kopačky Seydoua Doumbiu, United zintenzívnili svoju snahu po víťazstve a Schneiderlin cíti, že ak by the Reds boli viac kreatívni, zápas mohli vyhrať.

,,Myslím si, že v prvom polčase sme mali lepšie držanie lopty,“ povedal 25-ročný defenzívny záložník. ,,Dobre sme držali loptu, avšak nedokázali sme si vytvoriť veľa šancí. V druhom polčas sme sa lepšie pohybovali, avšak Moskva bola možno trochu unavujúca.“

,,Držali sme loptu, takže oni sa museli veľa pohybovať. To znamenalo, že sme mali v druhom polčase viac šancí. Niekedy sme mohli hrať trochu viac priamočiaro, ale vieme, že by sme sa mali zlepšiť, pretože si musíme vytvárať viac šancí.“

Schneiderlin ocenil aj charakter, ktorý ukázal jeho kolega z francúzskej reprezentácie Anthony Martial, ktorému sa podarilo zaznamenať svoj piaty gól v sezóne po tom, kedy skôr v zápase zavinil penaltu, ktorá vyústila do vedenia CSKA v pomere 1:0.

,,Martialov gól zmenil dynamiku zápasu,“ povedal Schneiderlin. ,,Nesklonil svoju hlavu smerom k zemi, pretože to (zavinenie penalty, pozn. red.) sa môže stať každému. Anthony vsietil krásny gól, a tak sme začali viac tlačiť, avšak nemohli sme streliť druhý gól, čo bola škoda.“

Remíza posunula United v Lige majstrov na druhé miesto v skupine B, dva body za vedúcim VfL Wolfsburg, ktorý v Nemecku porazil PSV Eindhoven pomerom 2:0.

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: CSKA Moskva – Manchester United
Ďalší článokVan Gaal o náročnom zimnom zápasovom programe
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.