Hodnotenie: CSKA Moskva – Manchester United

19

Po vydarenom zápase s Evertonom sa Diabli vydali do ruskej metropoly na zápas s CSKA. Na tento skvelý výkon sa im však nepodarilo príliš nadviazať a tak si po zápase v mrazivých podmienkach odnášajú „iba“ bod za remízu 1:1. Teraz však prejdeme k hodnoteniu výkonu jednotlivých hráčov.

De Gea 2015David De Gea – V dnešnom zápase David nemal príliš veľa práce, keďže väčšinu zápasu mal loptu na kopačkách United. Napriek tomu inkasoval už v 15. minúte zápasu, potom čo skvele chytil Eremenkovu penaltu, s následnou Doumbiovou dorážkou však už nemohol nič robiť. Skvelý zákrok si pripísal aj v 30 minúte, keď sa o prekvapenie z veľkej diaľky snažil Musa, David strelu vytesnil nad brvno. Vo zvyšku zápasu už ho domáci výraznejšie neohrozili. 7,6/10 MOTM

Valencia 2015Antonio Valencia – Ekvádorský rýchlik dnes znovu dostal šancu v základnej zostave. V prvom polčase nepodal príliš dobrý výkon, no v druhom prišlo k zlepšeniu a Antonio si pripísal asistenciu na jediný gól United, keď centrom našiel Martiala. Celý zápas sa snažil podporovať útok, no niekedy namiesto využitia svojej rýchlosti na obídenie protihráča akciu zbytočne zbrzdil a prihral smerom dozadu. 5,9/10

Smalling 2015Chris Smalling – V tomto zápase Chris nebol až v takom množstve súbojov, ako tomu bolo v predchádzajúcom zápase s Evertonom. Môže za to hlavne fakt, že hráči Moskvy nenakopávali toľko lôpt na svojich hrotových hráčov a väčšina útokov išla skôr po stranách. Ak už však nejakú prácu mal, dokázal si poradiť, čo už je u neho v tejto sezóne zvykom. 6,7/10

Jones 2015Phil Jones – Phil robí všetko preto aby sa znova stabilizoval v základnej jedenástke. Dnes mal svoj podiel na inkasovanom góle, keď nedokázal zabrániť Doumbiovi v doklepnutí penalty. Odohral celkom dobrý zápas a prekvapivo dobre zvládal aj súboje s rýchlonohým Musom, ktorého hneď niekoľkokrát zastavil pri pokuse o prienik. Vo vzdušných súbojoch bol častejšie ako jeho kolega zo stredu obrany a zvládal ich s bravúrou. 6,1/10

Rojo 2015Marcos Rojo – Pri absencii zraneného Shawa sa Van Gaal snaží nájsť adekvátnu náhradu na kraj obrany. Zápas s Evertonom nasvedčoval, že by ním mohol byť práve Rojo, no ten dnešný mu skrátka nevyšiel. Podpora útoku bola z jeho strany prakticky nulová a Tosić mu občas tiež narobil slušné problémy. Ďalšej takmer osudovej chyby sa dopustil v druhom polčase, keď hlavou nezasiahol loptu a tá mu následne spadla na ruku, čo si našťastie nikto z arbitrov nevšimol. Osobne som zvedavý, či ho Van Gaal ponechá na tomto poste aj v zápase so City. 5,3/10

Lingard1Jesse Lingard – Talentovaný mladík dostal príležitosť ukázať sa vo svojom debutovom zápase v Lige Majstrov. Jesse podal sympatický výkon a patril k aktívnejším hráčom na strane United. Mnohokrát si zbiehal pre loptu do stredu ihriska a v 28. minúte sa pokúsil o prienik cez dvoch hráčov do súperovej šestnástky a aj keď prešiel cez obrancov, lopta mu v rozhodujúcej chvíli utiekla. Obrovskú šancu mal v 63. minúte, nedokázal ju však premeniť a napokon mu bol dodatočne odmávaný ofsajd. Strácal však množstvo lôpt v súbojoch jeden na jedného a tento aspekt musí zlepšiť. Rozhodne ukázal snahu a zaslúžil by si väčšie množstvo príležitostí. 5,6/10

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Patril k najlepším hráčom na ihrisku a vo svojej defenzívnej činnosti odviedol kopu skvelej roboty. Pokryl obrovskú plochu a jeho rozohrávka sa jednoznačne zlepšila v porovnaní s úvodom sezóny, čo dokazoval aj v dnes. Dúfajme, že úspešne nadviaže na svoj výkon aj v očakávanom zápase so City. 6,2/10

Schweinsteiger 2015Bastian Schweinsteiger – Nemeckému záložníkovi zápas zas až tak nevyšiel. Bol v „tieni“ svojho kolegu zo zálohy, nemal dostatočný vplyv na hru a nedarilo sa mu tak diktovať tempo hry, ako sa od neho určite očakávalo. Dôsledkom tohto nevýrazného výkonu bolo jeho vystriedanie hneď po prvom polčase. 5,2/10

Martial 2015Anthony Martial – Mladučký Francúz znova dostal príležitosť na ľavom kraji. Nemal to však vôbec ľahké, keďže hráči Moskvy sa na jeho hru skvele pripravili. Hneď ako sa Martial pokúsil o únik s loptou prišlo k zdvojeniu, či dokonca k ztrojeniu súperových hráčov, dôslekom čoho stratil celkom dosť lôpt. Napriek tomu sa však Anthony dokázal pár krát presadiť aj v početnej nevýhode a ukázať svoju skvelú prácu s loptou. Na nešťastie bol dnes pri oboch góloch, keďže práve po jeho ruke v pokutovom území kopala Moskva penaltu. Svoje zaváhanie však odčinil, keď si v 65. minúte nabehol do šestnástky, skvele zúžitkoval Valenciov center a svojim piatim gólom vo farbách United upravil skóre na konečných 1-1. 7,1/10

Herrera 2015Ander Herrera – Španielovi sa aspoň čiastočne podarilo nadviazať na výkon z Goodison Parku a bol najaktívnejším hráčom United už od úvodu zápasu. Mnohokrát zastúpil Bastiana v defenzívnej činnosti a krajných hráčov zásoboval prihrávkami. Ander tak postupne začína napĺňať veľké očakávania. 6,5/10

Rooney 2015Wayne Rooney –  Náš kapitán rovnako ako v poslednom zápase nastúpil na hrote. Jeho výkon sa nedá príliš hodnotiť, keďže vo väčšine zápasu bol prakticky neviditeľný. Dokázal sa dostať ku trom streleckým pokusom, no ani jeden sa neskončil gólom. Azda najviac zaujala jeho hlavička zo 60. minúty po Lingardovom centri. 4,1/10

Striedajúci hráči:

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Prišiel do druhého polčasu ako náhrada za Bastiana. Van Gaal sa zrejme spoliehal na to, že práve Belgičan bude tým správnym žolíkom. Väčšina klubov však už dobre vie čo jeho príchod na ihrisko znamená. Tých vysokých lôpt však dnes nebolo dosť na to, aby mohol ukázať svoj vplyv na hru a tak si z dnešného zápasu odnáša len žltú kartu. 5,2/10

Blind 2015Daley Blind – V 64. minúte nahradil na poste ľavého obrancu Roja. Počas 30 minút strávených na ihrisku sa ale nedokázal naplno presadiť a nedostal priestor na žiadnu kúzelnú prihrávku za súperovu obranu. 5,1/10

Depay 2015Memphis Depay – Na ihrisko prišiel až v 80. minúte za Lingarda, nemal tak dostatok času aby zo zápasom niečo urobil. Pripísal si však pekný center, ktorým našiel Martiala a po jeho sklepnutí sa ku strele takmer dostal Fellaini. Nehodnotený

Do Hodnotenia sa zapojilo celkovo 105 fanúšikov a výsledná známka je priemerom známok všetkých zúčastnených. Na záver by som sa Vám chcel všetkým poďakovať za spoluprácu.

Predchádzajúci článokPohledem ďábla: CSKA Moskva – Manchester United