Van Gaal reaguje na výhru s Evertonom

15

Louis van Gaal bol hrdý na hráčov Manchesteru United po sobotňajšom impozantnom víťazstve 3:0 nad Evertonom v Goodison Parku, kde the Reds nevyhrali od októbra 2011.Louis Van Gaal adidas conference 2015Výsledok nasmeroval United jasne naspäť na víťaznú cestu v Barclays Premier League a posilnil sebadôveru pred stredajším výjazdom na CSKA Moskva v Lige majstrov UEFA. V rozhovore pre MUTV po záverečnom hvizde na Merseyside, hovoril van Gaal pozitívne o výkone a výsledku…

Van Gaal o United, ktorí sa opäť postavili na nohy po porážke od Arsenalu: ,,S odpoveďou mojich hráčov som veľmi spokojný a tiež aj s výkonom. Myslím, že to bol vynikajúci výkon a možno že to je začiatok mnohých, mnohých víťazstiev.”

O štyroch zmenách, ktoré spravil v základnej jedenástke: ,,Ako manažér potrebujete trochu šťastia, avšak my sme trénovali stratégiu, stále trénujeme stratégiu, a tiež sme mali veľa stretnutí, pretože som nemohol zhodnotiť zápas proti Arsenalu. Musel som počkať, kým sa hráči vrátili z medzinárodnej prestávky, takže to bolo veľmi intenzívne pre hráčov, ale fungovalo to.”

O Philovi Jonesovi, Marcosovi Rojovi, Morganovi Schneiderlinovi a Anderovi Herrerovi: ,,Musím povedať, že hrali veľmi dobre, ale nebolo to len tak pre nič za nič, že som tu nechal hrať Roja, keďže bol zranený. V tejto sezóne pod mojím vedením ešte neodohral 90 minút, takže to bolo pre neho a Phila Jonesa prvých 90 minút. Tieto zmeny boli otáznikmi pred zápasom, keďže som nevedel, či by mohli odohrať celých 90 minút. To je tiež dôvod, prečo som zmenil Herreru. Bol to fantastický výkon a bol som s ním veľmi spokojný, avšak možno ho budem potrebovať v stredu, takže som ho musel šetriť, a to isté bolo aj s Bastianom Schweinsteigerom. Som veľmi šťastný kouč, pretože som videl veľa dobrých individualít v mojom tíme. To tiež dodáva sebavedomie pred zápasmi s CSKA Moskva a Manchesterom City.”

O polčasovom vystriedaní Juana Matu za Jesseho Lingarda: ,,Bola to taktická zmena a bol som veľmi šťastný. Jessemu som zablahoželal za jeho dobrý výkon v druhom polčase. Nestrácal žiadne lopty, možno jednu prihrávku na Waynea Rooneyho, ale to je jediná prihrávka, ktorú si pamätám. Svoju defenzívnu prácu si odvádzal veľmi dobre, takže som veľmi spokojný s jeho výkonom.”

O skórovaní Waynea Rooneyho proti svojmu bývalému klubu: ,,Nezaujíma ma, kto dáva góly, keďže tím musí skórovať a my sme skórovali trikrát ako tím a myslím si, že sme mohli skórovať aj päťkrát. Je to fantastické a som veľmi rád, že dal svoj prvý gól proti Evertonu od roku 2007. Možno, že je to začiatok mnohých, mnohých gólov.”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokReview: Everton – Manchester United
Ďalší článokLingard pyšný za svůj podíl na vítězství
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.