04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Ravel Morrison: V United mi dali šancí dost

Bývalý zázračný mladík United lituje, že ignoroval rad od Ria Ferdinanda a Sira Alexe Fergusona, což nakonec vyústilo v jeho odchod z Old Trafford.

Morrison byl obecně považován za jeden z nejlepších talentů z Old Trafford v posledních letech, což potvrzují i Fergusonova slova z jeho nové knihy Leading, kde prohlašuje, že tolik přirozeného talentu neměl žádný mladík, kterého kdy podepsal.

Jenže Morrisona sužovaly problémy mimo hřiště. Přiznal se k dvojnásobnému zastrašování svědků a také působil výtržnosti, za něž mu bylo soudem nařízeno zaplatit škody. O rok později dostal trest od Fotbalové Asociace za homofobní komentáře na síti Twitter.

Tyto případy si vybraly svou daň, když klesly jeho naděje na progres u United a nikdy za ně nenastoupil k zápasu Premier League. V roce 2013 se přesunul do West Hamu, ale jen občasné záblesky jeho talentu (včetně skvělého gólu proti Tottenhamu) nestačily, jelikož odehrál jen 17 utkání Premier League za londýnský klub, než byl poslán na hostování do Cardiffu a Queens Park Rangers.

Morrison se nyní snaží obnovit svoji kariéru v Laziu, kde se zatím usadil v prvním týmu poté, co se mu vydařila letní příprava. Nicméně nyní uznává, že zahodil šanci vyvíjet se v United i přesto, že byl několikrát varován ohledně svého chování od starších a zkušených osob v klubu.

„Manchester United a Alex Ferguson mi dali hodně šancí. Mohu vinit jen sám sebe a nehledat nějaké výmluvy. Udělal jsem hodně věcí špatně, ale nebylo to kvůli tomu, že jsem byl zapojený do loupeží. Bylo to hlavně o ztrátě času hraním počítačových her a příliš častým vyrážením ven s kamarády, když jsem měl strávit víc času tréninkem.

Nikdy jsem si ale neřekl ‚dop*dele, musím jít ven a trénovat‘. Dokonce i Rio Ferdinand si mě jednou vzal stranou a řekl mi: ‚Měl bys začínat 15 minut před tréninkem a také zůstat déle.‘ Samozřejmě měl pravdu. Moje koncentrace se však tenkrát soustředila na jiné problémy.

Sir Alex mi řekl, že se musím začít soustředit na fotbal a trénovat mnohem tvrději. Také si pamatuji, jak se mi Rene Meulensteen snažil poradit, abych neopouštěl West Ham. Ale byl jsem mladý a chtěl jsem hrát fotbal.

Nyní bych udělal spoustu věcí jinak, kdybych byl v té situaci. Ale už se stalo a zpět se vrátit nedá. Zbývá mi jen dívat se na svoji budoucnost.“

zdroj: telegraph.co.uk

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!