30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Beckham se vrátí na Old Trafford!

Legenda Manchesteru United David Beckham 14. listopadu na Old Trafford povede hvězdný tým Velké Británie a Irska proti týmu poskládaného z legend ze zbytku světa, který povede Zinedine Zidan. Výtěžek charitativního utkání půjde organizaci UNICEF.

beckham

Týmy povedou dva velerespektovaní trenéři – Sir Alex Ferguson a Carlo Ancelotti. Davida a Zinedina doplní další fotbalové legendy – všichni odehrají Match for children (Zápas pro děti). Peníze získané ze vstupenek a příspěvků vybraných v den utkání půjdou UNICEFu na pomoc nejvíce ohroženým dětem na světě.

„Chci svět, ve kterém mohou děti vyrůstat v bezpečí před násilím, bez chudoby a aby byly chráněné před nemocemi. Tenhle zápas mi dává skvělou příležitost, abych zvýšil povědomí a získal životně důležité finanční prostředky na pomoc dětem, které to potřebují nejvíc. Jsem rád, že můj kamarád Zizou se ke mně připojí ve vedení dvou týmů – plných přátel a spoluhráčů – na nejlepším stadionu světa,“ komentoval událost David.

Rozhodčím zápasu, který se odehraje 14. listopadu v 16:00 našeho času, bude Pierluigi Collina, který byl šestkrát označen za nejlepšího rozhodčího světa FIFA.

K této příležitosti se Becks vyjádřil i na téma návratu na Old Trafford, kde před jednadvaceti lety odehrál svůj první seniorský zápas proti Port Vale V Ligovém poháru:

„Pro mě byl vždycky vyrůstat jako hráč Manchesteru United a být s klubem úspěšný, takže první zápas na Old Trafford byl pro mě velmi speciální. Ligový pohár byla soutěž, ve které jsme doufali, že bychom mohli my mladí nastoupit, protože manažer dával mladým šance. Změnil první tým a přivedl mladé… řekl nám to den předem, takže jsme v noci nespali!“ vzpomínal Becks.

„Hrát za Manchester United není nikdy lehké, a když dostanete šanci, tak nikdy nevíte, jestli to není váš poslední zápas za klub, ale naštěstí nám (mladým) manažer věřil a skutečnost, že nás všechny vytáhl do prvního týmu ve stejný čas, ukázala jeho vizi budoucnosti. Stejně jako mě přivedl Buttyho, Scholesyho, Giggsyho, Garyho a Phila Nevillov, Keitha Gillespieho, Simona Daviese a další. Byl v tom dobrý a to je jeden z důvodů, proč byl tak úspěšný.“

Beckham si vychutnává shledání se Sirem Alexem

Z předchozích řádků je přímo cítit velká úcta k Siru Alexovi. A Beckham se těší, až se s ním znovu shledá, i když přiznává, že manažer v něm stále vyvolává strach!

Je to dvanáct let, co odešel z United do Realu Madrid, ale stále si zachovává velký respekt a obdiv k muži, jemuž pořád neřekne jinak než „boss“.

„Mít Sira Alexe Fergusona jako manažera je velmi speciální,“ svěřil se Becks na tiskové konferenci k události charitativního zápasu. „Je to jeden z nejúspěšnějších manažerů historie a je to člověk, co mi dal příležitost hrát za klub, kterému celý život fandím. Boss nad námi má stále stejný dohled jako předtím. Viděl jsem ho pár týdnů zpátky a zase jsem byl dítě. Nikdy jsme před ním nepili nebo mluvili o předchozí noci. Jednou jsme se ale potkali a já měl v ruce sklenku vína. On ke mně šel a chtěl se mnou mluvit, tak jsem sklenku celou dobu držel za zády!

„Když jste mladý, potřebujete k někomu vzhlížet, být jako někdo. Opustil jsem Londýn jako velmi mladý a potřeboval jsem postavu otce a on jí byl. To je to, o čem je celá jeho reputace – ten strach, ale máte k němu taky velký respekt, chcete pro něj vyhrávat a chcete za něj hrát. Není to žádná pitomost nebo výmysl, tak to prostě je.“

Beckham odhalil, že Sira Alexe nemusel moc dlouho přemlouvat, aby byl trenérem v charitativním utkání a aby se vrátil na trenérskou sedačku, kam neodmyslitelně patří. Je také jedním z důvodů, proč fanoušci kupují lístky tak rychle.  

„Už máme prodaných šedesát tisíc vstupenek, tomu nemůžu uvěřit,“ kroutil hlavou. „Je to také o něm – vidět ho zpátky na lavičce znamená hodně pro moc lidí. Je to sen pro fanoušky Manchesteru United a je to jeden z důvodů, proč máme tolik fanoušků ze všech koutů světa. Je legendou klubu a bez něj by nebyla akce taková, jaká bude. Naštěstí řekl ano, jsem velmi šťastný.“

Becks se nemůže dočkat, až se vrátí zpět na Old Trafford. Je to dva roky poté, co ukončil svou bohatou kariéru.

„Jsem nadšený, že se vracím na Old Trafford. Miluju se sem vracet, kdykoliv. Pořád z toho mám husí kůži. Po tom, co jsem skončil, jsem si nemyslel, že ještě obuju kopačky. Být schopný pořádat takový zápas pro skvělý důvod je velmi speciální. Je to něco, na co jsem hrdý. Musím vyjádřit velký dík Manchesteru United za jejich podporu, protože zápasy tady jsou speciální a posvátné.“

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!