Séria výhier končí sklamaním

4

Španielsky reprezentant Juan Mata si, ako už pravidelne, našiel čas a spísal svoje pocity do pravidelne vychádzajúceho blogu…

Ahojte všetci,

Po zápase, aký sme s Arsenalom odohrali, naozaj nie je ľahké či už vám dnes písať, alebo dokonca hľadať slová povzbudenia, no musíme sa z toho oklepať a vrátiť sa späť. Ako ste mohli vidieť, v prvom polčase išlo všetko tým nesprávnym smerom. Pred zápasom bolo naším cieľom udržať si prvé miesto v tabuľke PL, no nanešťastie to nebol náš deň, čo bolo úplne zrejmé už od prvého výkopu. Arsenal začal zápas s obrovským apetítom, čo im prinieslo prvý gól hneď v úvodných minútach zápasu, pričom než sme my stihli zareagovať, lopta sa už v našej bráne trepotala po druhýkrát. Neprešlo tak ešte ani len 10 minút a pre nás už všetko vyzeralo naozaj zle nedobre. Začiatok, aký sme si na svoje konto pripísali je z našej strany neakceptovateľný! Ak chceme bojovať o trofeje, musíme si z tohto začiatku zobrať ponaučenie okamžite. Jediné, čo môžem ku tomu všetkému povedať je, že už taký zápas nemôžeme odohrať. Keď nám bolo konečne umožnené zareagovať, Alexis skóroval tretí. Poraziť Arsenal na ich štadióne nie je jednoduché, navyše keď už v 20tej minúte prehrávate 3:0, tak je to takmer nemožné. Od toho momentu sme sa ich snažili maximálne zastaviť, no šance na gól sa nám vytvoriť nepodarilo, možno s výnimkou Anthonyho tesne pred koncom prvého polčasu. Ak by sme vtedy skórovali, všetko sa mohlo vyvíjať ináč, no po polčase sa už nič nestalo. Do zápasu sme neustále snažili vrátiť, bojovali sme až dokonca, avšak výstavne nás vytrestal náš zlý vstup do zápasu.

Nanešťastie, dobrému mesiacu September bolo už koniec. Cez týždeň sme vyhrali náš zápas v rámci Ligy majstrov proti Wolfsburgu, pričom sme daný zápas otáčali z nepriaznivého stavu 0:1 na 2:1. Tím sa po repre prestávke cítil skvelo, avšak potom prišlo hrozných 20 minút. Musíme sa však z toho oklepať, pokračovať v našej rozrobenej práci a hrať tak, ako sme hrali po minulé týždne. Pred nami je teraz dôležitý mesiac v podobe októbra v ktorom natrafíme na súperov, ktorí budú vyžadovať naše plné sústredenie, taktiež aj náš najlepší výkon. Pred tým nás však čaká ešte reprezentačná prestávka. Zajtra sa opätovne pripájam ku španielskemu národnému tímu s ktorým budeme hrať proti Luxembursku v Logrone a Ukrajine v Kyjeve.

To je na dnes všetko, a tak by som vám chcel poďakovať za vašu podporu, hlavne teda v takýchto dňoch a hlavne fanúšikom, ktorí merali cestu na Emirates stadium s cieľom podporiť nás. V tabuľke sa stále nachádzame na popredných pozíciách, pričom táto súťaž nie je o jednom zápase, teda šprinte, ale je to maratón. Každému tímu sa prihodia určité zložité okolnosti, no my sa snažíme sústrediť len a len na seba. Zároveň verím, že v túto sezónu dosiahneme veľké veci, pričom na tom neustále pracujeme. Ešte raz ďakujem za podporu!

Prajem vám krásny týždeň. Objímam vás,

Juan.

PS: Tento pondelok strávim v Madride, a to s chlapcami a dievčatami z projektu „Mladí atléti“, programom iniciovaným nadáciou Laureus a IWC Schaffhausen, teda v organizáciách, kde je šport vnímaný ako jedna z ciest ku sociálnej integrácii. Taktiež, ako ste mohli vidieť na mojich sociálnych sieťach máte šancu vyhrať lístky na zápas proti Manchestru City. Všetky detaily nájdete na www.proscores.com.

Predchádzajúci článokHODNOTENIE: Arsenal – Manchester United
Ďalší článokPohledem ďábla: Arsenal – Manchester United
Egino
Doštudoval som odbor politológie na Univerzite v Trnave a momentálne pracujem v ekonomickej oblasti. Pre futbal však dýcham, čoho dôkazom je aj aktívna futbalová kariéra, aj keď už len popri práci v oblastnej súťaži. Manchester United sledujem od roku 2000, kedy mi doslova učaroval nezlomný duch vtedajšieho tímu, vedeného najlepším manažérom všetkých čias, Sirom Alexom Fergusonom. Medzi mojich najobľúbenejších hráčov patrí Paul Scholes, Ruud van Nistelrooy, či David Beckham.