Review: Arsenal – Manchester United

14

V ďalšom kole Premier League čakal na rozbehnutý Manchester United ťažký súper, konkrétne londýnsky Arsenal na ich štadióne Emirate’s Stadium. Gunners sa opreli do zápasu hneď od začiatku a zabezpečili si výhru v pomere 3:0

Button - Před zápasem

V poslednom ligovom zápase proti Sunderlandu ostali všetky 3 body doma na Old Trafford a v posledných troch ligových stretnutiach sme v každom dali 3 góly. Táto skvelá bilancia bola posilnená stredajšou výhrou v skupinovej fáze Ligy Majstrov nad nemeckým Wolfsburgom. Do zápasu nemohol nastúpiť dlhodobo zranený Luke Shaw, ku ktorému sa nedávno pridali Marcos Rojo a Ander Herrera. Motivácia bola o to väčšia, keďže náš mestský rival City sa výhrou nad Newcastlom posunul na prvé miesto v tabuľke.

Button - První poločas   Arsenal začal veľmi aktívnou a agresívnou hrou, doslova na hráčov United vyleteli, s čím sa nevedeli v prvom polčase vôbec vysporiadať. Zápas sa ešte ani nezačal a hneď po prvej šanci Arsenalu v 6.minúte padol prvý gól zápasu. Strelcom bol Alexis Sanchez, ktorý zakončoval pätičkou po prihrávke od Mesuta Ozila. Stav zápasu 1:0. Ďalšia rana prišla o minútu neskôr, keď Diabli stratili loptu hneď z rozohrávky a do rýchleho protiútoku sa dostal Theo Walcott, ktorý našiel v 16tke nepokrytého Mesuta Ozila. Ten prízemnou strelou zvýšil náskok Arsenalu na 2:0. Gunners pokračovali vo svojej hre a hráčom United sa nedarilo dostať loptu pod kontrolu a vytvoriť si súvislú akciu. Celé to zavŕšil Alexis Sanchez, ktorý bol v 19. minúte nedostatočne bránený na okraji šestnástky a strelou z poza vápna upravil skóre na 3:0. Tento začiatok prvého polčasu bolo asi najhorších 20 minút, aké mal van Gaal od príchodu do United. Po tomto góle sa Diabli prebrali a do konca polčasu sa snažili znížiť náskok súpera. Prvé ohrozenie Petra Čecha prišlo v 44. minúte, kedy Matteo Darmian centroval na Anthonyho Martiala, ktorý sa perfektne pretlačil cez Pera Mertesackera. Žiaľ Martial nedokázal skórovať a z blízka trafil len Čechovu nohu. Tento gól do šatne mohol znamenať čiastočné ukľudnenie po troch inkasovaných gólov. No nestalo sa tak a tak bol stav po prvom polčase 3:0 pre domácich.

Button - Druhý poločas     Manažér urobil do druhého polčasu hneď dve zmeny. Memphisa vystriedal Fellaini a Darmiana nahradil Valencia. Začiatok druhého polčasu bol lepší ako ten prvý, pretože Manchester United dokázal kontrolovať loptu a neinkasoval žiaden gól. Hru samozrejme museli trochu otvoriť a hráči Arsenalu sa uzatvorili na vlastnej polovici. Prvú šancu v druhom polčase mal Mesut Ozil z priameho kopu v 53.minúte, ktorý ale nedokázal skórovať ani z následnej dorážky. Diabli vytvárali čoraz väčší tlak na obranu Arsenalu, z čoho vyústil aj rohový kop v 62. minúte, kedy po sérii odrazených lôpt zakončoval kapitán Wayne Rooney. Ale ani táto strela neskončila v Čechovej sieti. V 68. minúte sa dostal po peknom prenechaní prihrávky od Michaela Carricka do zakončenia Bastian Schweinsteiger. Nemecký reprezentant to mal na dlhú nohu a nepodarilo sa mu skórovať. Pár minút na to sa snažil Mata o technickú strelu z hranice šestnástky, ale ani tento pokus nepriniesol vytúžený gól. V 73. minúte sa dostal do šance opäť Ozil, ktorý strieľal z podobnej pozície ako pri jeho góle, ale tento krát si pripísal zákrok De Gea. Podobná akcia, ale z druhej strany prišla v 86. minúte, kedy sa do zakončenia dostal Giroud, ale lopta opäť skončila v rukách Davida De Geu. Poslednú akciu mali hráči Arsenalu v poslednej minúte nadstaveného času. Oxlade-Chamberlain nastrelil iba brvno po pokuse o lob a tak ostal stav zápasu nezmenený 3:0.

Button - Závěr

V katastrofálnom prvom polčase a ešte horších prvých 20 minútach hráči Manchestru United inkasovali 3 góly a márne sa snažili vrátiť do zápasu. Prvý polčas to vyzeralo tak, akoby Diabli iba naháňali hráčov Arsenalu. Druhý polčas bol o poznanie lepší zo strany Manchestru, keď sa im podarilo vytvoriť niekoľko gólových príležitostí a hru kontrolovali. Žiaľ ani z jednej šance gól nepadol a tak Red Devils iba ukontrolovali výsledok.

Arsenal: Čech, Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Monreal; Coquelin, Cazorla; Ramsey, Ozil (Oxlade-Chamberlain 74), Sanchez (Gibbs 81); Walcott (Giroud 74).
Nestriedaní hráči:  Ospina, Debuchy, Chambers, Campbell.
Žlté karty:Coquelin.

Manchester United: De Gea, Young, Smalling, Blind, Darmian (Valencia 46), Carrick, Schweinsteiger, Mata (Wilson 82), Rooney, Memphis (Fellaini 46), Martial.
Nestriedaní hráči: Romero, Jones, McNair, Schneiderlin.

Button - Náš další soupeř

V ďalšom kole Premier League hráči Manchestru United opäť vycestujú von, aby sa stretli s Evertonom na ich štadióne Goodison Park. Everton neprehral už 7 zápasov v rade a to aj napriek tomu, že hral so súpermi ako Chelsea, Liverpool a Tottenham. Posledný zápas s Everotnom sa skončil 3:0 v neprospech hráčov United, takže je čo vracať. Zápas sa odohrá po reprezentačnej prestávke 17.10. o 16:00 SEČ v Goodison Parku.

zdroj: manutd.com, evysledky.com