HODNOTENIE: Arsenal – Manchester United

40

Ťažko hodnotiť zápas v ktorom sme od 20.minúty boli v pozícii, kde by pomohol len zázrak. Ten som ucítil iba pri tutovke Martiala na konci prvého polčasu, ktorú keby premenil tak seriózne verím v obrat. Nestalo sa, prehrali sme, úplne zaslúžene a ide sa ďalej.

De Gea 2015David De Gea – Inkasoval 3 góly, nemohol s nimi spraviť absolútne nič a nemám veľmi čo hodnotiť. Zápas v ktorom je David to posledné čo treba riešiť, ale keď brankár dostane 3 góly, tak nemôže dostať vysokú známku už len z princípu. 5/10

Darmian 2015Matteo Darmian – Začiatok sezóny ako z ríše snov a následné veľké očakávania Matteo prestáva zvládať. Dnes prepadol na plnej čiare a Alexis si z neho spravil trhací kalendár, hráč, ktorého najväčšou devízou je čisté odoberanie lôpt fauloval hneď pri prvom útoku súpera a celý polčas bol len tieňom Darmiana akého poznáme. 3/10

Smalling 2015Blind 2015Chris Smalling a Daley Blind -Arsenal na začiatku stavil všetko na smrtiace kontry a rýchlosť. Vyšlo im to tak, ako si myslím nikto z nich ani vo sne nepredstavoval. Naša obrana totiž pôsobila tak ako keby si mysleli, že sa tento zápas vyhrá sám, všade boli neskoro, predskakovanie a dôraz sme zabudli v šatni a tak to aj dopadlo. Nemám čo hodnotiť, myslím, že to bude pre hráčov veľké memento a tento zápas nám naopak skôr pomôže ako uškodí. 4/10

Young 2015Ashley Young – Zranenie Lukea Shawa sa pre mňa osobne ukazuje ako obrovská strata. Obrana vyzerala fantasticky a to bola najväčšia sila nášho mužstva, nepriepustná obrana. Stratou Shawa sme toto celé stratili a zatiaľ to nevidím moc ružovo do ďalších zápasov. Ashley nie je obranca, odohral zlý zápas a ukázalo sa, že v niektorých zápasoch síce ako striedajúci hráč na tomto poste nastúpiť môže, ale na základnu zostavu to určite nie je. 4/10

Schweinsteiger 2015Bastian Schweinsteiger – Hráč preslavený svojim kľudom na lopte mal dnes na lopte až taký kľud, že som mal pocit, že sa rozhodol hrať najpomalšie ako sa len dá a to sa mu aj darilo, prvý polčas mal oveľa viac loptu ako Carrick, ale nespravil s ňou absolútne nič produktívne a vyslovene mi vadil. 4/10

Carrick 2015Michael Carrick – Prvý polčas absolútne neviditeľný, ja ani neviem, že hral. LVG si zrejme myslel, že ak bude hrať Carrick, Schweini, Mata tak dokážeme podržať loptu za každú cenu a v každej situácii, ale do stavu 3:0 neboli vyššie spomenutí hráči pomaly pri lopte a toto sú presne typy hráčov, ktoré keď nemajú loptu tak sú vyslovene zlí a to Arsenal využil, lebo ani jeden z týchto troch hráčov nedokázal zabrániť rýchlym útokom Arsenalu a vyzerali sme až smiešne. 4/10

Depay 2015Memphis Depay – Cez polčas stiahol LVG dvoch hráčov a pre mňa absolútne zaslúžene, Memphis zatiaľ v drese United nepredvádza absolútne nič. Na to, koľko dostáva príležitostí bolo u neho svetlých momentov ako šafránu. Dnes mi pripomínal Naniho v časoch najhoršej formy, koncový hráč, ktorý dostane loptu aby s ňou niečo vymyslel, aby prešiel 1 na 1, ale realita je taká, že stratil snáď všetky lopty a riešil situácie takým spôsobom, ktorému absolútne nerozumiem. Pre mňa flop of the match a najväčší adept na lavičku náhradníkov. 3/10

Mata 2015Juan Mata – Zrejme hráč s najlepšou formou v našom drese bol dnes absolútne vypojený z hry a tu sa musela ukázať jeho defenzívna stránka, ktorou veľmi neovplýva. Matteovi nedokázal pomôcť a po ich strane si Alexis spravil vlastný zápas. Druhý polčas nehodnotím u nikoho, lebo tam sa Arsenal stiahol a my sme si síce prihrávali, ale nič z toho. 4/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Wayne bol v mojich osobných hodnoteniach asi v každom zápase tejto sezóny najhorší hráč, tak dnes pre istotu bude druhý najlepší. Vychvaľovať ho nebudem, ale ani haniť, dnes odohral priemerný zápas a videl som tám zablesky jeho typického zanietenia, ktoré mi neskutočne v poslednej dobe chýba. 5/10

Martial 2015Anthony Martial – Musím si vybrať pozitívum tohto zápasu a to je tento 19 ročný chlapec, ktorý je permanentne najnebezpečnejší hráč Manchestru United. Takto u mňa nevyzerá “panic buy”. Úžasný výber miesta a snaha o prieniky, oveľa menej stratených lôpt ako Memphis a celkovo lepšie riešenie situácii. Ak na niekom stavať, tak na Anthonym. Samozrejme dnes nepredviedol žiadne hviezdne predstavenie, ale ak niekoho aspoň trochu pochváliť tak jeho. Ak by premenil šancu na konci prvého polčasu, kde sa krásne dostal do šance, tak by sme možno s týmto zápasom ešte aj niečo spravili. 6/10

Striedajúci hráči

Fellaini 2015Marouane Fellaini – Arsenal sa zatiahol a veľmi rozumne spravil. Ak by nás naháňali aj druhý polčas, tak by sme mohli využiť nákopy na “Big Fellu” a to určite Wenger nechcel dopustiť. Takto sme nemali šancu využiť tento štýl hry a preto sa Marouane dostával k loptám na pozícii stredového záložníka, ale ničoho nebezpečného sme sa od neho nedočkali. 5/10

Valencia 2015Antonio Valencia – Naposledy bol Antonio stiahnutý po polčase keďže na ňom bolo jasne vidieť, že nemá zápasovú prax a hral veľmi pod svoje možnosti. Dnes naopak prišiel do druhého polčasu a aj keď mal samozrejme menej práce ako prvý polčas, keďže Arsenal zmenil štýl hry, tak Alexisa nepustil k ničomu a jeho výkon hodnotím pozitívne. 6/10

Wilson 2015James Wilson – Nie je čo hodnotiť.