Gary Neville k zápasu s Arsenalom

36

Gary Neville povedal, že záloha Manchesteru United ostala v zápase s Arsenalom prečíslená, prehraná a prebojovaná.

gary neville

Podľa bývalého obrancu Červených diablov Garyho Nevillea trio Bastian Schweinsteiger, Michael Carrick a Wayne Rooney neponúklo dostatočnú ochranu svojmu tímu pred s chuťou hrajúcou zálohou ich súpera.

„Manchester United sa zdal byť zneistený neustálym nátlakom Arsenalu a vyzeralo to, akoby sa ani nepripravili na ich silné stránky – tým mám na mysli Cazorlu v strede poľa a nabiehajúceho Özila,” povedal po zápase Gary. Musím povedať, že taktika okolo využitia Schweinsteigera v prvom polčase bola zvláštna. Zápas by som s ňou zrejme nezačal. Keď sa pozriete na úvodný výkop, obranná štvorica United sa postavila naozaj vysoko. Vyzeralo to, akoby od začiatku vyhrávali a pustia sa do súpera.

„Po štyroch či piatich minútach a stave 2-0 si pomyslíte, že takto to nejde a musíte s tým prestať. Musíte sa stiahnuť. Musíte niečo zmeniť a v prvom polčase od United neprišla absolútne žiadna zmena; žiadna adaptácia na to, čo sa dialo na ihrisku.

„Schweinsteiger, Carrick a Rooney boli úplne prečíslení, prehraní a prebití. Presne všetko to, čo by ste od stredných záložníkov naopak čakali. To ich odhalilo. Mata a Depay sa nevracali a párovali sa s Darmianom a Youngom. To odkrylo krídla Manchesteru United.

„Darmian odohral asi svoj najťažší zápas. Po príchode z Talianska si viedol veľmi dobre, no dnes sa strašne trápil a cez polčas bol vystriedaný.

„Tá záloha, ktorá strážila obrannú štvorku United v posledných týždňoch, bola veľmi súdržná, čo sa prenieslo na zvyšok tímu, no dnes to tam chýbalo. V prvom polčase tohto zápasu boli doslova rozmontovaní a krajní obrancovia boli vystavovaní skvelej hre Arsenalu.”

Neville musel popri kritike United pochváliť výkon Arsenalu, ktorý bol doslova klinický.

„Zo strany Arsenalu je tam stále na čom pracovať. Kvalita a presnosť prihrávok je nevyhnutná; rýchlosť a váha prihrávky a rozhodovanie sa. Všetko z toho bolo zo strany Arsenalu šité na mieru. Bolo to z ich strany to najlepšie z toho, na čo majú.

„Myslím si, že United hrali v obrannej fáze mizerne, no práve Arsenal ich dokázal veľmi, veľmi dobre potrestať.”

Zdroj: skysports.com