Jones verí v návrat do základnej zostavy

10

Phil Jones sa cíti dobre po zotavení z trombózy a teraz dúfa, že si znovu získa svoje miesto v základnej jedenástke Louisa van Gaala v Manchesteri United.

jones

Anglický internacionál zaznamenal svoj prvý štart v sezóne v minulotýždňovom zápase Capital One Cupu proti Ipswich Town a taktiež si počas víkendu vychutnal ďalšie stretnutie proti Sunderlandu ešte predtým, ako z lavičky zasiahol už do tretieho zápasu v rade pri víťazstve proti Wolfsburgu v Lige majstrov UEFA.

Jones nahradil Bastiana Schweinsteigera a nakoniec pomohol the Reds na Old Trafford udržať dôležité víťazstvo v skupine B proti skvele pracujúcemu tímu z Bundesligy. Po záverečnom hvizde poskytol pre MUTV rozhovor, v ktorom prezradil pozitívne správy ohľadom zlepšujúcej sa kondície a plány do zvyšku sezóny.

,,Som fit,” povedal Jones. ,,Odohral som 20 alebo 25 minút proti Ipswichu, 20 minút proti Sunderlandu a necelých 20 minút teraz večer, takže sa do toho pomaly dostávam späť a získavam späť kondíciu a aj zápasovú prax. Cítim sa dobre, takže dúfam, že len zostanem fit a opäť sa integrujem do tímu.”

Čo sa týka samotného zápasu, Jones bol odhodlaný zdôrazniť význam víťazstva nad Wolfsburgom po tom, čo United už skôr v tejto sezóne prehrali otvárací zápas skupiny B proti PSV Eindhoven v Holandsku.

,,Bolo dôležité, že sme sa v skupine opäť vrátili na víťaznú vlnu po nevydarenom štarte proti PSV. Nezačali sme najlepšie, avšak si myslím, že sme zápas ukončili dobre, keďže sme boli silní a získali sme tri body.”

,,Bol to náročný test, pretože skvele bránili ako tím, takže bolo ťažké proti ním skórovať, ale v prvom polčase sme si vytvorili celkom dosť šancí. Pravdepodobne sme mohli vyhrať viac ako len 2:1, ale celkovo si myslím, že sme si viedli dobre, aby sme získali tri body.”

Penalta z kopačky Juana Matu znamenala vyrovnanie po úvodnom góle Daniela Caligiuriho ešte predtým, než si Chris Smalling tesne po polčasovej prestávke pripísal víťazný gól. Tento zásah je obrancovým najsvetlejším momentom vydareného začiatku do sezóny a Jones je šťastný za svojho tímového kolegu.

,, Áno, v tejto sezóne je skvelý,” priznal Phil. ,,Dnes večer skóroval krásny gól, a taktiež predviedol krátky nábeh vpred na konci zápasu! Bol skvelý a som za neho šťastný.”

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokUEFA YL: United – Wolfsburg 1:1
Ďalší článokSchneiderlin: Poďme vyhrať zápas
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.