Review: Manchester United vs. VfL Wolfsburg

12

Manchester United privítal v rámci druhého kola skupinovej fázy Champions League na domácom ihrisku nemeckého vicemajstra VfL Wolfsburg, ktorého dokázal zdolať tesným výsledkom 2:1, a tak si pripísal prvé 3 body do tabuľky.

Button - Před zápasem     Manchester United vstupoval do tohoto zápasu s jasnou úlohou. Zvíťaziť a získať prvé body do tabuľky, nakoľko v prvom zápase prehrali s PSV Eindhoven 2:1. Súperom hráčov z Old Trafford v drukom kole skupinovej fázy Champions League bol VfL Wolfsburg, ktorý trénuje Dieter Hecking. V prvom zápase dokázali hostia na domácom ihrisku zdolať ruského majstra CSKA Moskva tesným jednogólovým víťazstvom 1:0. Gól vstrelil Julian Draxler, ktorý prišiel do mužstva počas letného prestupového obdobia zo Schalke O4 ako náhrada za Kevina de Bruyneho, ktorý prestúpil do Manchestru City. Nemecký vicemajster nazbieral v doterajšom priebehu Bundesligy 12 bodov a patrí mu 4. miesto. Predvádza ofenzívny futbal, ktorý by mohol domácemu mužstvu vyhovovať.

Hráči Manchestru United sa dokázali oklepať z prehry na ihrisku PSV Eindhoven, keď dokázali postupne zvíťaziť nad Southamptonom, Ipswichom Town a Sunderlandom. Do zápasu nastupovali ako vedúce mužstvo Premier League, keď dokázali využiť zaváhanie mestského rivala Manchestra City. Hráči Manchestru United sa pokúsia nadviazať na zlepšené výkony a natiahnuť víťaznú šnúru na 4 zápasy.           Button - První poločas      Výkop stretnutia mali domáci hráči. Hneď v 4.minúte prvého polčasu sa podarilo hosťom otvoriť skóre a ujať sa vedenia 0:1. Inkasovaný gól padol po súčte viacerých chýb zo strany domácich. Najskôr nechali Schneiderlin spolu s Blindom ľahko po pravej strane preniknúť Caligiuriho, ktorý si potom narazil loptu s Krusem a zakončiť preňho už nebol žiadny problém. Veľkú vinu na tomto góle nesie i Antonio Valencia, ktorý zostal ďaleko za ostatnými domácimi obrancami, čím napomohol tomu, že strieľajúci Caligiuri nebol v offsajde a mohol pohodlne skórovať. Bola to studená sprcha pre domácich hráčov i fanúšikov. Po niekoľkých minútach plných nepresností sa dokázali domáci otrepať z inkasovaného gólu. V 14. minúte dokázal na ľavej strane Schweinsteiger vysunúť Darmiana, ktorý presným centrom našiel v šestnástke Juana Matu, ktorý si spracoval loptu a vystrelil na bránu Diega Benaglia. Ten zostal bezmocný proti tejto strele, ktorá smerovala do bránky, ale dokázal ju vyhlavičkovať v tomto zápase dobre hrajúci Dante. Hneď v nasledujúcej minúte predviedol svoje majstrovstvo Antony Martial, keď dokázal v šestnástke prejsť cez dvoch hráčov hostí, ale jeho strela ľavačkou skončila mimo bránu. Hráči Z Old Trafford vyslali v ďalších minútach zápasu niekoľko strieľ, ktoré však skončili buď mimo brány alebo priamo v rukaviciach hosťujúceho brankára. V 26. minúte obišiel Martial v šestnástke Rodriguéza a prudkou prihrávkou našiel Ronneyho, ktorý však trestuhodne prestrelil bránku. Bola to vyložená šanca. Ďalšiu šancu na vyrovnanie mal v tomto zápase dosť nevýrazný Memphis Depay, ktorého krásnym centrom našiel Juan Mata. Depay hlavičkoval “rybičkou” len do rúk brankára. Šancu vyrovnať dostali domáci v 33.minúte, keď strelec úvodného gólu zahral rukou a hlavný rozhodca neváhal ukázať na biely bod. Zahrávania pokutového kopu sa ujal Juan Mata, ktorý chladnokrvne a nechytateľne vyrovnal na 1:1.  Misky váh mohol prekloniť na stranu domácich Memhis Depay, ktorému však adresoval Mata loptu trochu na päty. Musel si ju spracovávať a z otočky ľavačkou neprekonal Benaglia. V tomto momente mu mal Mata adresovať lepšiu prihrávku. V rozmedzí od 39. do 41. minúty obdržali žlté karty stredoví hráči domácih Schneiderlin a Schweinsteiger, preto si museli dávať v ďalšom priebehu pozor na vylúčenie. Hlavný rozhodca v prvom polčase nepredlžoval hlavný rozhodca ani jednu minútu, a tak pvý polčas skončil 1:1.

Button - Druhý poločas      Do druhého polčasu nastúpil Ashley Young, ktorý na pravej strane obrany nahradil nevýrazného Antonia Valenciu. Prvé minúty druhého polčasu boli opatrné a hlavne domáci nechceli spraviť chybu ako na začiatku prvého polčasu a inkasovať. V 53. minúte záhravali hráči Manchestru United druhý roh. Odrazenú loptu našťastie pre domácih zle trafil Bastian Schweinsteiger, ktorú následne nádhernou “pätičkou” Juan Mata vysunul za obranu domácich Chrisa Smallinga, ktorý nebol v offsajde a sklzom prekonal brankára hostí.  Domáci sa ujali vedenia 2:1. O vyrovnanie sa pokúšal o dve minúty Caligiuri prízemnou strelou, s ktorou si však David de Gea dokázal poradiť a zneškodnil ju. Veľké oživenie do tímu hostí priniesol najmä striedajúci Andre Schurrle, ktorý pozná prostredie z Old Trafford z čias svojho pôsobenia v Chelsea Londýn. Ihneď po svojom vstupe do stretnutia dokázal zamotať hlavu Blindovi a pomedzi jeho nohy naštastie mieril tesne vedľa pravej tyčky bránky Davida De Geu. Hráči Manchestru United boli v týchto chvíľach nevýrazní, a preto sa pokúsil Louis van Gaal oživiť hru striedaniami. Postupne prišli na ihrisko Perreira a Phil Jones. Vyrovnať mohol v 75. minúte po rohu Dante, ktorého dorážka však trafila pred bránou stojaceho Rooneyho, ktorý ju následne obkopol mimo ohrozenia domácej bránky. V 87. minúte zahrávali hostia priamy kop z výhodnej pozície, ale strela Rodriguéza nemierila medzi 3 tyče Davida de Geu. Domáci si postrážili záver stretnutia a zvíťazili 2:1.

Button - Závěr     Manchester United previedol najmä v prvom polčase kvalitný výkon. Za hráča zápasu bol oprávnene zvolený Juan Mata, ktorý premenil pokutový kop a v druhom polčase dokázal famóznou “pätičkou” prihrať na rozhodujúci gól Chrisovi Smallingovi. V prvom polčase dominovali domáci hráči v strede ihriska. V druhom polčase to bolo zo strany domácich horšie. Síce dokázali streliť gól, ale najmä od tohto momentu začali na ihrisku dominovať hosťujúci hráči. Vytvorili zopár šancí na vyrovnanie, ale nepodarilo sa im vyrovnať. V druhom polčase mohol Schneiderlin održať po viacerých fauloch druhú žltú kartu a mohol byť vylúčený, čím by oslabil svoje mužstvo a hráči Wolfsburgu by ešte viacej zatlačili domáce mužstvo. Hlavný rozhodca Kassai bol však ku Schneiderlinovi milosdrní a umožnil mu dohrať stretnutie.  Hráči Manchestru United dokázali zubami nechtami ubrániť tesné jednogólové vedenie a pripísali si dôležité 3 body do tabuľky, čo je veľmi dôležité. Teraz ich čaká dvojzápas s CSKA Moskva a najmä v Rusku ich nebude čakať ľahký zápas. Treba dúfať, že si z tohto dvojzápasu pripíšu 6bodov a pohodlne dokráčajú do play off Champions League.

Button - SestavyMANCHESTER UNITED: De Gea – Valencia (46´Young), Smalling, Blind, Darmian – Schneiderlin, Schweinsteiger (72´Jones)- Mata, Rooney, Memphis (62´Perreira) – Martial

LAVIČKA: Romero, McNair, Fellaini, Wilson, Young, Perreira, Jones

VFL WOLFSBURG: Benaglio – Träsch (76´Jung) , Naldo, Dante, Rodriguéz – Guilavogui, Arnold (70ˇSchurrle) – Caligiuri, Kruse, Draxler – Dost (70´Bendtner)

Červené karty: žiadne

Button - Náš další soupeř     Ďalší zápas odohrajú hráči Manchestru proti “The Gunners”. Bude to šláger 8. kola Premier League. Arsenal Londýn sa nachádza na 4. mieste a doteraz získal 12 bodov. Domáci hráči sa prezentajú kolísavými výkonmi v doterajšom priebehu sezóny a budú sa snažiť dotiahnuť na hráčov z Old Trafford na rozdiel jedného bodu. Zápas sa koná 4.októbra o 17.hod (SEČ).