HODNOTENIE: Manchester United – Wolfsburg

65

Po nevydarenom vstupe do skupinovej fázy Ligy Majstrov, dostali Červení Diabli možnosť na reparát. V 2. zápase privítali na Old Trafford hráčov nemeckého Wolfsburgu. Diabli síce prehrávali už po 4 odohraných minútach, nepriaznivý výsledok však dokázali otočiť a zvíťazili 2:1. Hodnotenia sa zúčastnilo celkovo 201 fanúšikov, ktorým sa chcem touto cestou poďakovať za ich čas a ochotu.

De Gea 2015David De Gea – Naša brankárska jednotka znova podala dobrý výkon. Na úvodnú strelu Caligiuriho nemal David nárok, keďže sa útočník Wolfsburgu ocitol pred jeho bránou úplne sám. V ďalšom priebehu zápasu však De Gea nemal takmer žiadnu prácu, pohodlne zberal vysoké lopty a ani jeho rozohrávku súper príliš nenapádal. Jeho prvý vážnejší zákrok prišiel až v 55. minúte, keď spoza šestnástky pálil znova Caligiuri, s prízemnou strelou si však De Gea poradil. 7,2/10

Valencia 2015Antonio Valencia – Dnešný zápas mu rozhodne nevyšiel podľa predstáv. Mal azda najväčší podiel na inkasovaní prvého gólu, keď zaspal vzadu a nevystavil tak hráčov Wolfsburgu ofsajdu. Jeho centre tiež neboli najpresnejšie a takmer všetky nachádzali len obrancov súpera. Neskôr sa síce rozohral a zastavil pár akcií súpera, no od tohto Ekvádorčana Van Gaal očakával viac a tak ho hneď v úvode druhého polčasu nahradil Ashley Young. 5/10

Smalling 2015Chris Smalling – Mike, ako to už býva zvykom, podal skvelý výkon. Mal síce tiež svoj podiel na prvom góle, keď vybehol brániť hráča, ktorého už bránili Darmian s Blindom a otvoril tak stred obrany a neskôr zase zbytočne vybehol proti súperovi, no zostal visieť vpredu a takmer sa z toho zrodila ďalšia šanca. Ale to by bolo asi tak všetko, čo by sa mu dalo vytknúť. Vďaka jeho práci Dost zmizol z ihriska a zastavoval aj nádejné prihrávky aktívneho Draxlera. Svoj zápas zavŕšil gólom na 2:1 po skvelej Matovej prihrávke. Za zmienku stojí aj vyvezenie lopty cez 3 protihráčov v závere zápasu. 8,4/10

Blind 2015

Daley Blind – Aj náš druhý stopér mal podiel na inkasovanom góle. Spolu s Darmianom nedokázali ubrániť prenikajúceho Caligiuriho, ktorý po následnej narážačke skóroval. Daley však aj dnes podal celkom dobrý výkon a rozdal pár skvelých prihrávok, najmä tá z 13. minúty, ktorá smerovala na Juana Matu stála za to. Spolu s Bastianom zaznamenal najväčšie množstvo prihrávok a to 56, pričom úspešných ich bolo 49. V druhom polčase si pripísal ešte jednu chybičku, keď si neporadil so striedajúcim Schurrlem, no jeho strela našťastie mierila vedľa. V 72. minúte sa po príchode Jonesa, zaradil do záložnej formácie. 6,6/10

Darmian 2015Matteo Darmian – Matteo, rovnako ako celá obrana mal svoj podiel na prvom góle. Neustrážil si Caligiuriho, ktorý zaútočil práve po jeho strane. Vo zvyšku zápasu už nemal toľko práce, nakoľko Diabli mali územnú prevahu a hráči Wolfsburgu boli až na dve nebezpečné situácie bezzubí a akékoľvek prípadne akcie po jeho strane si dokázal ustrážiť. Stále si však myslím, že hra na pravej strane obrany mu svedčí viac. 6,6/10

Mata 2015

Juan Mata – Španielsky kúzelník dnes opäť naplno predviedol svoje umenie. Jeho prvá strela bola síce zblokovaná, no vynahradil si to v 34. minúte, keď premenil pokutový kop, ktorý sám získal. Patril k najaktívnejším hráčom na ihrisku, svojím spoluhráčom vytvoril 5 šancí a jeho úspešnosť prihrávok bola 98%. Svoj úžasný výkon korunoval neskutočnou prihrávkou na Smallinga, ktorý sa tak ocitol sám pred Benagliom. 8,9/10 MOTM

Schweinsteiger 2015

Bastian Schweinsteiger – Basti každým zápasom dokazuje, prečo ho Van Gaal priviedol a aký obrovský prínos má jeho tvrdá práca, čo však mnohí fanúšikovia stále nevidia. Bojoval, nevypustil ani jeden súboj, hral s ohromným zápalom a jeho výkony sa tak neustále zlepšujú. V prvom polčase sa pokúsil aj o strelu spoza šestnástky no mieril vysoko nad. 8/10

Schneiderlin 2015Morgan Schneiderlin – Vo včerajšom zápase dokázal, že ani on nemá problém z rozohrávkou, na ktorú mnohí často krát poukazovali ako slabú. V 12. minúte predviedol perfektné prenesenie hry ,keď z voleja našiel milimetrovou prihrávkou Darmiana. K záveru zápasu však brnkal hlavnému arbitrovi na nervy. Mal na svojom konte žltú kartu ešte z prvého polčasu, no dopustil sa ďalších faulov, pričom jeho posledný zákrok práve po jeho chybe v strede poľa na unikajúceho Draxlera bol naozaj na hrane. 6,5/10

Depay 2015Memphis Depay – Mladý Holanďan stále zaostáva za veľkými očakávaniami, ktoré sú spojené s jeho poslednou famóznou sezónou v Eredivisie. Každopádne to nebol úplne zlý výkon, na svoje konto si pripísal pár striel a dostal sa do šance po skvelej Matovej prihrávke, no jeho prudkú hlavičku Benaglio skrotil. Bola na ňom vidieť snaha o vstrelenie gólu, ten mu žiaľ dnes nebol dopriaty. Pripísal si aj žltú kartu po útočnom faule, ku ktorému vôbec nemuselo prísť, ak by sa mu podarilo spracovať loptu. 5,8/10

Rooney 2015Wayne Rooney – Náš kapitán nadviazal na svoje výkony zo zvyšných tohtosezónnych zápasov. Stále to nebol výkon hodný jeho platu a už vôbec nie jeho mena. V prvom polčase zahodil obrovskú šancu, keď sa ocitol sám na hranici jedenástich metrov, no svoj pokus namieril vysoko nad bránu. V druhom polčase si pripísal skvelý zákrok, keď odkopával loptu pred bránkovou čiarou, no inak v ňom bol prakticky neviditeľný. Wayne by si zrejme potreboval prevetrať hlavu a dať si pár zápasov pauzu. 4,9/10

Martial 2015Anthony Martial –  Jeho skvelá práca v útoku je rozdielovým faktorom vo výkonoch United. Viazal na seba hráčov, dokázal pretlačiť aj skvele silovo vybavených stopérov Wolfsburgu, nebál sa pustiť do 2-3 protivníkov a často krát sa mu podarilo preniknúť. V 15. minúte sa presadil cez dvoch obrancov, ľavačkou však pálil mimo brány. Gól mohol pridať v po 38 odohraných minútach, no bol mu odmávaný nezmyselný ofsajd. Po góle Smallinga už ho nebolo tak vidno, pretože Diabli sa skôr ako na útočenie sústredili na udržanie výsledku. 7,7/10

Striedajúci hráči

Young 2015Ashley Young – Nastúpil hneď od úvodu druhého polčasu na poste pravého obrancu. Okamžite sa ukázal jeho vplyv na hru a podarilo sa mu niekoľko nebezpečných prienikov. Po jednom z nich, sme získali roh a k odvrátenému centru sa dostal Bastian s Matom a rezultoval z toho gól na 2:1. Ashley ukázal, že je ozajstný univerzál a zvláda aj post pravého obrancu. 6,6/10

Jones 2015 Phil Jones – Nakoľko Van Gaalovi chýbal kvôli zraneniu Carrick, nemohol tak uskutočniť svoje tradičné striedanie a na ihrisko tak za Schweniho prišiel práve Jones. Zaradil sa do stopérskej dvojice ku Smallingovi a hneď po svojom príchode zmaril súperovi dve nebezpečné šance. Uvidíme, či sa po svojom návrate dokáže prebojovať do základnej zostavy. 6,5/10

Pereira 2015Andreas Pereira – Andreas si odkrútil ďalší prestížny debut a to zápas v Lige Majstrov. Na ihrisko prišiel v 62. minúte za Memphisa a za ten čas predviedol niekoľko individuálnych akcií. Pokúsil sa napodobniť svoj gólový zápis zo zápasu proti Ipswichu, svoj priamy kop však namieril do múru. Dúfajme, že tento mladík bude dostávať čoraz viac príležitostí v A mužstve. 5,9/10

Predchádzajúci článokReview: Manchester United vs. VfL Wolfsburg
Ďalší článokUEFA YL: United – Wolfsburg 1:1