Van Gaal: Anglické kluby môžu v Európe spraviť progres

28

Manažér Manchesteru United Louis van Gaal verí, že všetky štyri anglické kluby môžu urobiť progres v skupinovej fáze Ligy majstrov UEFA – aj keď boss pripúšťa, že fyzická náročnosť zo zápasov Barclays Premier League by mohla mať vplyv na výkony v elitnej európskej súťaži.

van gaal

Na začiatku tohto mesiaca utrpeli The Reds nešťastnú prehru 2:1 proti PSV Eindhoven v otváracom zápase skupiny B, avšak dúfajú, že sa vrátia späť, ak v stredu porazia Wolfsburg na Old Trafford.

To bolo dobre zdokumentované vtedy, keď City prehrali svoj otvárací zápas proti talianskemu celku Juventusu na Etihad stadium ešte predtým, keď bol Arsenal prekvapivo porazený Dinamom Záhreb v pomere 2:1, a tak iba Chelsea bola jediným anglickým tímom, ktorá vyhrala svoj zápas, a to v domácom prostredí nad Maccabi Tel Aviv pomerom 4:0.

V rozhovore pred stredajším zápasom proti veľkému klubu z Bundesligy, a to Wolfsburgu, van Gaal zhodnotil, prečo sa slávna konkurencieschopnosť v Premier League môže ukázať ako nevýhoda v Európe a tiež vysvetlil, prečo je rotácia mužstva možným kľúčom k úspechu.

,,Premier League je veľmi náročná liga,“ povedal. ,,Nie je jednoduché každý týždeň poraziť svojho súpera, je to vždy boj a bitka. Potom budete musieť hrať znovu v strede týždňa v Lige majstrov, a to je rozdiel oproti všetkým klubom v Európe. Nie je vôbec jednoduché povedať, že tieto štyri tímy z Premier League postúpia zo skupinovej fázy, nie je to tak. Ale musím povedať, že máme tímy, ktoré to môžu dokázať, a tiež aj kvalitu.“

,,Problém je v tom, že všetci títo hráči odohrávajú ťažké zápasy, a to sa týka veľa našich hráčov, čo je dôvod, prečo musíte rotovať, a to aj teraz robím, pretože musím chrániť svojich hráčov. Som nešťastný, pretože mám len jednu pozíciu, ktorá nie je zdvojená, a to je pozícia Lukea Shawa, ale nakoniec som ju zdvojil, keďže som mal k dispozícii Blinda a Roja. Ale kto je teraz zranený? Rojo!“

,,Rojo toho veľa neodohral. Veľmi tvrdo trénoval tri alebo štyri týždne, potom odohral 70 minút za Argentínu, 50 minút proti Swansea City a 70 minút v poslednom zápase so Southamptonom. Bolo to veľmi dobré na získanie hernej praxe, avšak on je zranený. Je to smutné. Môžeme vyriešiť tento problém s ostatnými hráčmi, ale nie špecialistom ako Shaw. Blind nie je špecialistom. Rojo je väčší špecialista preto, lebo hrá na tejto pozícii v Argentíne, čo je dôvod, prečo tam hral v poslednej dobe. Pozícia ľavého obrancu vyžaduje lepšie schopnosti hráča.“

,,Hovorím, že musíme hrať v nedeľu a utorok, v nedeľu a stredu, takže medzi zápasmi sa nemôžeme dostatočne zregenerovať. Potom musíme hrať proti európskym družstvám, ktoré sú ochotné proti nám vydať zo seba to najlepšie. Oni nemajú také náročné zápasy v ich ligách, a to je ten rozdiel.“

Wolfsburg pravdepodobne stratil najlepšieho hráča v podobe Kevina De Bruynea, ktorý bol toto leto predaný do Manchestru City, ale nemecký klub utratil veľké peniaze za jeho náhradu, keď v posledný prestupový deň podpísal Juliana Draxlera zo Schalke. Van Gaal pozná tohto hráča dobre a potvrdzuje jeho schopnosti.

,,Bol to veľmi mladý talent, keď som tam bol [v Nemecku počas trénovania Bayernu], takže ho poznám,“ povedal boss the Reds. ,,Pred sebou má ešte dlhú cestu ako [Anthony] Martial, aj keď by to mohlo byť trochu kratšie, pretože už dlhšie hrá na tejto úrovni. Je to veľmi dobrý hráč.“

Rovnako ako mnoho futbalových fanúšikov, aj van Gaal bol ohromený, keď útočník Bayernu Mníchov Robert Lewandowski strelil päť gólov v deviatich minútach pri víťazstve nad Wolfsburgom v pomere 5:1 v strede týždňa.

,,Samozrejme, že som to videl, ale ja vidím len prvý polčas, v ktorom bol Wolfsburg veľmi silný. Je neuveriteľné, čo sa môže stať v priebehu deviatich minút. Videl som to, keď som bol v Barcelone a hrali sme s Valenciou, keď sme prehrali 3:4, aj keď sme viedli 3:0, ale to bolo za 15 minút. Trochu menej ako 5 gólov v deviatich minútach!“

Zdroj: manutd.com

Predchádzajúci článokVýborný týždeň
Ďalší článokPohledem ďábla: Manchester United – Sunderland
HaniF
Volám sa Michal Kačur a som študentom Univerzity Komenského. Manchester United som začal sledovať pravdepodobne kvôli Cristianovi Ronaldovi. V tom čase som začal poctivo sledovať zápasy United a aj po jeho odchode som zachoval obrovskú vášeň pre tento klub. Medzi moje idoly patrí spomínaný Cristiano Ronaldo, Nemanja Vidić, David Beckham, či nenapodobiteľný sir Alex Ferguson.