HODNOTENIE: Manchester United – Sunderland

23

V 6. kole anglickej Premier League na hráčov čakal zápas so Sunderlandom. Zaváhanie mestských rivalov dalo Diablom šancu dostať sa na čelo tabuľky a tí ju naplno využili a zvíťazili 3:0. Do zápasového hodnotenia sa zapojilo 12 fanúšikov, ktorým ďakujem za ich pomoc.

De Gea 2015David de Gea8,2

Podal dobrý výkon, v prvom polčase až na jednu strelu od Lensa nemal žiadnu prácu. V tom druhom už na neho mierilo striel viac, no David si so všetkým bez problémov poradil.

Valencia 2015Antonio Valencia 7,1

Dostal šancu v základnej zostave a ukázal, že podporovanie ofenzívy mu ide lepšie ako Darmianovi. Škoda však, že to isté sa nedá povedať o jeho centroch, ktoré mnoho krát mierili do územia nikoho.

Smalling 2015

Chris Smalling8,5

Chris dnes opäť kraľoval vzdušnému priestoru a rovnako cez seba nepustil žiadneho súperovho hráča. Mohli sme ho vidieť napádať až na súperovej polovici, kde sprevádzal útočníkov Sunderlandu a zastavoval tak útoky už v zárodku. Zároveň mal najväčšiu úspešnosť prihrávok, ktorá sa vyšplhala až na 95%.

Blind 2015

Daley Blind8,3

Znova nám ukázal, že post stopéra mu nerobí problém a výrazne sa podieľal na vstrelení prvého gólu, keď presným pasom našiel Juana Matu v súperovej šestnástke. Jeho spolupráca so Smallingom funguje na jednotku. Zápas napokon nedohral, keď ho v 74. minúte nahradil Jones.

Darmian 2015Matteo Darmian7

Van Gaal mu dal príležitosť hrať na poste, na ktorom hrával ešte v Turíne. Nebol to jeho najlepší zápas, ale svoju prácu si splnil. Jediné čo by som mu vytkol, bola podobná úspešnosť centrov, akú mal aj jeho kolega z pravej strany obrany.

Mata 2015Juan Mata8,4

Španielsky kúzelník dnes predviedol skvelý výkon. Patril k najlepším hráčom na ihrisku a na konci prvého polčasu si pripísal asistenciu pri Memphisovom góle. Je pravdou, že z Valenciom za sebou dostáva Juan väčšiu voľnosť tvoriť a dnes sa to ukázalo. Svoj výkon korunoval gólom na 3:0, ktorým spečatil víťazstvo United.

Carrick 2015Michael Carrick7

Na podobné výkony od Michaela sme si už zvykli. Bol to pre neho pohodový zápas, nakoľko Čierne Mačky príliš nepreverili jeho schopnosti. V 68. minúte ho nahradil Bastian.

Schneiderlin 2015

Morgan Schneiderlin7

Morgan si odviedol svoju defenzívnu prácu v strede poľa a bol to práve on, kto si pripísal najväčšie množstvo prihrávok v tomto zápase. Celkovo rozdal 74 lôpt a jeho úspešnosť bola 91%. Jeho rozohrávka sa tak zlepšuje aj napriek tomu, že nepatrí k hlavným aspektom jeho hry.

Depay 2015Memphis Depay 6,7

Memphisovi dnešný zápas priniesol tak veľmi chcený prvý gól v Premier League, no bolo na ňom vidieť až prílišnú snahu o vstrelenie ďalšieho. Často krát sa púšťal do 3 či 4 obrancov a stratil tak loptu a na spálil obrovskú šancu, keď sa po prihrávke od Martiala ocitol pred brankárom a svoju strelu namieril priamo do jeho rúk. Jeho štandardky taktiež zaostávajú za očakávaním, stále je však mladý a veríme, že sa v Anglicku naplno uchytí.

Rooney 2015Wayne Rooney 6,8

Jeho výkon sa oproti zápasu s Ipswichom, v ktorom bol absolútne neviditeľný zlepšil. Na svoje konto si pripísal aj ďalší gól, keď z blízkosti doklepol Martialovu prihrávku. Wayne však stále nepodáva výkony hodné svojho mena. Dúfajme, že sa tento zabijak čoskoro prebudí.

Martial 2015Anthony Martial8,7 MOTM

Ďalší zápas a ďalší skvelý výkon mladého Francúza. Média hovorili o vyhodených peniazoch a Anthony svojich kritikov veľmi rýchlo umlčal. Jeho sila v súbojoch, jeho rýchlosť a hlavne pokoj, ktorý mu vidno na tvári počas celého zápasu robia veľké problémy súperovej obrane. Jeho prirovnávania k legende akou je Thierry Henry sa zrazu nezdajú až  tak absurdné. 19-ročný mladík podal ďalší skvelý výkon, ktorému chýbal už len gól a ten sa mu aj napriek tomu, že si ho zaslúžil, nepodarilo vstreliť. Za svoju odvedenú prácu si však vyslúžil hodnotenie najlepšieho hráča zápasu u našich fanúšikov.

Striedajúci hráči

Schweinsteiger 2015Bastian Schweinsteiger7,5

Tento nemecký záložník nabehol do rozbehnutého zápasu potom, čo vymenil Carricka. Za necelú pol hodinu strávenú na ihrisku stihol rozdať 22 prihrávok s 91% úspešnosťou. K jeho výkonu niet čo vytknúť.

Jones 2015

Phil Jones6,5

Po prvý krát v tejto sezóne si zahral Phil Jones súťažný zápas. Potom čo ho trápila trombóza, sa dal dokopy a dostal šancu zahrať si záverečných zhruba 20 minút. Uvidíme ako bude vyzerať obrana v nasledujúcich zápasoch, keďže to bol práve Phil, ktorý mal Van Gaalovu dôveru počas letnej prípravy.

Young 2015Ashley Young7,7

Na ihrisko prišiel v 77. minúte za Memphisa. Za tento čas si stihol pripísať pár prienikov cez súperových obrancov a dokonca zaznamenal aj gólovú prihrávku pre Juana Matu.

Predchádzajúci článokRooney: Memphisův gól byl zásadní