REVIEW: Manchester United – Sunderland

33

Manchester United hostil na domácej pôde Sunderland, ktorý pricestoval v rámci siedmeho kola Premier League. Červený Diabli potvrdili svoju formu a rolu favorita. Zápas s trápiacim sa súperom vyhrali 3:0.

Button - Před zápasemČervený Diabli mali pred sebou zápas siedmeho kola Premier League. Na Old Trafford pricestovali hráči Sunderlandu, ktorý nezažíva zrovna najlepšie obdobie. V doterajších šiestich zápasoch si tím Dicka Advocaata pripísal len dva body a nachádza sa tak na dne tabuľky. Naopak Manchester United do zápasu vstupoval dobre naladený, nakoľko sa mu podarilo vyhrať posledné dva zápasy a v oboch sa hráčom podarilo skórovať hneď tri krát, vďaka čomu sa po šiestom kole nachádzali na druhom mieste o 2 body za mestským rivalom Citizens. Van Gaal sa tentokrát rozhodol pre päť zmien v základnej zostave. Stredovú dvojicu Herrera – Schweinsteiger nahradilo dou Carrick – Schneiderlin, na poste ľavého obrancu nastúpil Matteo Darmian, do zostavy sa vrátil aj Memphis a hrote sa znova objavil Anthony Martial.  Tesne pred začiatkom zápasu mohla Diablov potešiť a hlavne nakopnúť správa, že Citizens prehrali zápas s Tottenhamom vysoko 4:1 a United sa tak mohol v prípade víťazstva dostať na čelo tabuľky.

Button - První poločas

Sunderland začal aktívne, pokúšal sa presadiť hlavne dlhými loptami za obranu, ich snaha však vyšla nazmar. Prvá vážnejšia akcia v podaní Diablov prišla v 3. minúte, Valencia ale skvelú prihrávku od Matu nevyužil a lopta mu utiekla za bránkovú čiaru. Po tejto akcii Manchester prebral taktovku jeho hráči začali diktovať tempo hry. V 6. minúte sa Darmian presadil cez dvoch súperových hráčov a jeho center našiel Depaya, ktorému však hlavička nesadla, následne sa Mata snažil vrátiť loptu do šestnástky, no jeho prihrávka bolo pridlhá. O minútu neskôr získal Martial priamy kop po skvelej individuálnej práci, Matov center však našiel len prvého súperovho obrancu.  Už v 9. minúte sa mohol do šance dostať Memphis, loptu však stratil potom, čo Carrick získal loptu a posunul mu ju do pokutového územia. Sunderland si pripísal prvú strelu hneď z nasledujúcej akcie, O’Shea však svojej hlavičke neudelil dostatočnú razanciu. Martial robil problémy obrane a získaval jeden faul za druhým a po jednom z nich sa po rýchlej rozohrávke dostal ku strele Mata, tá však bola zblokovaná a rohový kop neznamenal žiadnu hrozbu. V 15. sa znova prezentoval Martial a skvelým napádaním donútil obranu Sunderlandu k chybe a brankár hostí chytil loptu za hranicou šestnástky. Mata zahral priamy kop a jeho prízemná strela zasiahla múr. Memphis sa ukázal v 22. minúte, keď prešiel do súperovej šestnástky, no snahu vstreliť gól mu prerušil jeden z obrancov. Na druhej strane sa však dostal ku strele Lens a prvú nebezpečnú strelu Sunderlandu De Gea nohami vyrazil. V 24. minúte Memhpis napriahol z 20 metrov, strelu však brankár vyrazil nad brvno. Hráči United stále stupňovali svoj tlak, ale stále si nevytvorili žiadnu gólovú príležitosť.  Tá mohla prísť v 31. minúte potom čo Smalling vyviezol loptu a posunul ju Rooneymu, ten však svojou kolmicou nenašiel Martiala. 36. minúta priniesla vrásky na čelá všetkých fanúšikov United. Po súboji s Cattermoleom zostal na zemi Martial, ktorý sa držal za svoje ľavé koleno.  O minútu prišla ďalšia štandartka pre Manchester United, zahral ju Memhpis a tečovaná strela nerobila brankárovi žiadne problémy.  Martial sa po pár minútach vrátil na ihrisko a pripomenul sa hneď prvými dotykmi s loptou, keď sa mu podarilo získať rohový kop. Rohy však v tomto zápase Diablom vôbec nevychádzajú. Prvý gól napokon prišiel z kopačky Memphisa a znova mal veľký podiel na jeho vstrelení Blind. Vyslal presný pas do šestnástky na Matu a ten sklepol loptu Memphisovy, ktorý z hranice päťky doklepol na 1:0.

Button - Druhý poločas

Pred začiatkom druhého polčasu prišla zmena na strane Sunderlandu, Steven Fletcher nahradil Adama Johnsona, ktorý nebol tak výrazný ako sa od neho očakávalo. A Diabli začali druhý polčas vo veľkom štýle. Martial si poradil s dvomi obrancami a jeho prihrávku dorazil Rooney – 2:0. V 49. minúte Memphisa skosil Jones a jeho zákrok bol ocenený žltou kartou. Hráči zostali po druhom góle pokojnejší a kombinovali bez akýchkoľvek problémov. Jedinými problémami tak aj naďalej zostávali hlavne nepresné centre a zlá realizácia štandardných situácií. V nasledujúcich minútach sa snažili hráči Sunderlandu urobiť niečo z výsledkom, blízko bol Van Aanholt, ale De Gea znova vyrazil strelu svojimi nohami. Príchod Fletchera rozhodne oživil ofenzívu, no ani on si nevedel poradiť so Smallingom. V 67. minúte sa rútili Martial s Memphisom na jedného obrancu, Martial loptu prihral Depayovi, no ten sa rozhodol zakončovať a svoju strelu namieril priamo do brankára. Prvé Van Gaalovo striedanie prišlo v 68. minúte a Carricka vystriedal Bastian. Potom prišli Anthonyho chvíle, keď sa takmer preštrikoval pomedzi troch obrancov v pokutovom území a ihneď z nasledujúcej akcie hlavičkoval tesne nad po centri Valenciu. Sunderland využil prerušenie na svoje druhé striedanie, Toivonen bol stiahnutý z ihriska a na trávniku sa objavil Larsson. To sa chystalo aj na strane domácich a za Blinda naskočil na hraciu plochu Jones. Posledné striedanie Manchestru United prišlo v 77. minúte, keď z ihriska zišiel Memphis a na jeho miesto sa postavil Young. Hneď po striedaní sa k Rooneyho prihrávke dostal Mata a jeho strelu spoza šestnástky vyrazil brankár hostí. Napriek dvojgólovému náskoku sa Diabli hnali dopredu a snažili sa svoj náskok ešte zvýšiť. Mohlo sa to podariť v 84. minúte, no Shneiderlin potom čo mu Martial sklepol Youngov center nestrieľal a snažil sa o kolmicu jedného zo spoluhráčov. V 88. minúte sa predviedol Young a potom čo vyškolil Jonesa, našiel Rooneyho, ktorému strela vôbec nesadla. A to isté predviedol aj v 89. minúte, tečovaný center našiel Matu a ten nekompromisne napálil loptu pod brvno – 3:0. Nič zaujímavé sa už vo zvyšných minútach zápasu neudialo a zápas tak skončil výhrou domácich 3:0.

Button - ZávěrNaši hráči si pripísalo tretie víťazstvo v rade a znova sa im podarilo vstreliť 3 góly. Potom čo otvoril Depay skóre tesne pred koncom prvého polčasu, prišiel ďalší gól hneď po začiatku toho druhého, čo v prvom polčase neškodný Sunderland nakoplo k chvíľkovej snahe, no nepramenil z nej žiaden úspech. Výkon Diablov korunoval tretím zásahom Mata a spečatil tak výsledok dnešného zápasu. Manchester United sa tak po dlhej dobe znova vracia na čelo tabuľky Premier League a dúfame, že tam zotrvá. Hráči sa dostávajú do formy a predvádzaná hra sa každým zápasom zlepšuje. Disciplinovanosť hráčov tiež úctyhodná, nakoľko už v troch po sebe idúcich zápasoch nevidel ani jeden hráč United žltú kartu.  V dnešnom zápase sa ukázal obrovský vplyv Martiala na hru, síce sa mu nepodarilo skórovať, no podal skvelý výkon. Ocenenie pre hráča zápasu si napokon odniesol Juan Mata.

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Blind (Jones 74), Darmian, Schneiderlin, Carrick (Schweinsteiger 68), Mata, Rooney, Memphis (Young 77), Martial.

Nestriedaní hráči: Romero, Herrera, Pereira, Fellaini.

Sunderland: Pantilimon, Jones, van Aanholt, O’Shea , Kaboul, Cattermole, M’Vila, Johnson (Fletcher 46), Toivonen (Larsson 70), Lens, Borini.

Nestriedaní hráči: Gomez, Defoe, Coates, Yedlin, Mannone.

3

Button - Náš další soupeřV ďalšom zápase sa Diabli znova predstavia v Divadle Snov a privítajú nemecký Wolfsburg. Po nevydarenom vstupe do skupiny Ligy Majstrov ich tak opäť čaká ťažký zápas v boji o postup do vyraďovacej fázy. Wolfsburg disponuje kvalitným mužstvom a rozhodne nepríde na Old Trafford brániť a môžme sa teda tešiť na atraktívny zápas. Duel sa odohrá 30.09.2015 o 20:45.

zdroj: manutd.com, evysledky.com

Predchádzajúci článokJuan Mata: Hráči United pochopili van Gaalove metódy