REVIEW: Manchester United – Ipswich Town

97

Pre United sa domáce pohárové súťaže začali tretím kolom Capital One Cupu. Diablov čakal zápas v Divadle Snov proti druholigovému Ipswichu, v ktorom potvrdili úlohu favorita a zvíťazili s prehľadom 3:0.

Button - Před zápasem

Po výhre v zápase so Southamptonom, v ktorej Diabli zvíťazili 3:2 najmä vďaka dvom gólom Martiala, čakal na hráčov zápas v rámci tretieho kola anglického ligového pohára, teda Capital One Cupu. Na domácej pôde privítali súpera z druhej najvyššej anglickej ligovej súťaže Ipswich. Louis Van Gaal musel pripraviť hráčov na ďalší nevyspytateľný zápas. Všetci  fanúšikovia majú určite v pamäti minuloročnú blamáž, keď United vypadli už v druhom kole potom, čo si odniesli debakel 4:0 z ihriska Milton Keynes. Oproti poslednému zápasu nastalo hneď niekoľko zmien: Roja, ktorý má menšie zdravotné problémy nahradil Young, šancu presadiť sa dostal Pereira, na úkor Martiala začal na hrote Fellaini a záložnú dvojicu Carrick – Schneiderlin nahradili Herrera a Bastian.

Button - První poločas

United začali zápas okamžitým útokom, už v prvej minúte zahrával Mata priamy kop po faule na Schweinsteigera, no jeho center bol pridlhý. V šiestej minúte sa pokúsil o strelu spoza šestnástky Pereira, ale mieril do stredu brány. Následne sa do šance mohli dostať hostia, proti bol však Herrera a v poslednej chvíli zakročil a získal dokonca aj priamy kop v našom pokutovom území. V 12. minúte sa opäť pokúsil Pereira zakončiť zhruba z 20 metrov,  no mieril nepresne. O minútu neskôr sa po dobrej práci Rooneyho snažil o center Young, prízemná lopta však mierila do územia, kde sa nenachádzal ani jeden z hráčov United. V 18. minúte  sa hráči Ipswichu znova rútili do šestnástky no Blind v spolupráci so Smallingom odvrátili na rohový kop. Diabli síce dominovali  a držali si loptu na svojich kopačkách, no v úvodných 20 minútach si nedokázali vypracovať žiadnu šancu. Tá však prišla už v 23. minúte a po úžasnej prihrávke od Blinda sa presadil Rooney a otvoril tak skóre zápasu 1:0. Pár okamihov nato vyslal Blind ďalší skvelý pas na Herreru, ten však nedokázal presne sklepnúť na Rooneyho. V 29. minúte pálil po sklepnutí od Fellainiho Mata, strela však nemala dostatočnú razanciu. Hráči nepúšťali súpera k lopte a držali zápas vo svojej réžii. Za zmienku stojí aj milimetrové prenesenie hry v podaní Pereiru, ktorý svojou prihrávkou našiel Matu. Po nacvičenom signáli, z priameho kopu sa ku strele z hranice šestnástky dostal Daley, ale trafil jedného z obrancov. V 34. minúte sa pripomenula ofenzíva Ipswichu, Smalling však odvrátil na roh, z ktorého následne jeden z hráčov v modrom hlavičkoval mimo brány. Tesne pred koncom prvého polčasu vyslali hostia prvú strelu, ktorá mohla vystrašiť De Geu, mierila však vedľa a tak šli tímy do šatní za nezmeneného stavu.

Button - Druhý poločas

Do druhého polčasu vstúpili tímy bez zmien v základných zostavách. Hostia začali aktívne získali štandartku hneď v úvode, Fellaini si s ňou ale poradil a odvrátil hrozbu. V 49. minúte záloha zavarila De Geovi zložitou prihrávkou, ktorú musel odkopávať pred dotierajúcim útočníkom Ipswichu. The Blues to však nevzdávali a ich útoky boli čoraz nebezpečnejšie, chýbalo im už len zakončenie. Po počiatočnom tlaku hostí sa v 57. minúte ku strele spoza šestnástky dostal Valencia, jeho pokus brankár vyrazil a pred Rooneym loptu odpratal jeden zo stopérov. 58. minúta priniesla priamy kop pre United, ktorý zahral Pereira a nádhernou strelou okolo múru zvýšil na 2:0. Hneď na to sa pre prvé a hneď dvojnásobné striedanie rozhodol McCarthy. Z ihriska zišli McGoldrick a Murphy a na ich miesto prišli Sears s Pitmanom. Po Andreasovom góle Diabli znova prebrali taktovku a súpera k lopte nepúšťali. Pramenila z toho Matova bomba spoza pokutového územia, ktorú Białkowski vytesnil nad brvno. Práve Juan bol spoločne so Smallingom súčasťou dvojitého striedania na strane domácich a v 69. minúte ich nahradili Martial s Jonesom. Prvý menovaný si už po pár minútach na ihrisku vymenil loptu s Rooneym a strieľal vedľa. V 74. Anthony napádal rozohrávku domácich a získal rohový kop, z ktorého však United nepohrozili. Prerušenie využili hostia na posledné striedanie a Toure tak nahradil Tabba. Po striedaní získali štandratku a nebezpečný center odvrátil Rooney. Van Gaal využil posledné striedanie v 80. minúte a nášho kapitána Rooneyho nahradil Memphis. Hostia sa snažili o upravenie výsledku a potom čo Sears vyviezol loptu až k našej šestnástke, poslal Toure nebezpečnú prihrávku do pokutového územia, no celé to zastavil Jones. Následne vysunul Memphis do brejku Pereiru ten však bol faulovaný a pri zahraní priameho kopu bol Fellainimu odmávaný ofsajd. V 86. minúte poslal Valencia spätnú prihrávku Pereirovi, strelu však zblokoval jeden z obrancov a brankár ju tak jednoducho vyrazil. 90. minúta takmer priniesla prvú šancu pre Memphisa, v rozhodujúcom okamihu však Herrerovu prihrávku tečoval obranca Ipswichu. Depay si to však vynahradil asistenciou pri góle Martiala, ktorý zvýšil svojim štvrtým gólom v drese United na 3:0. Nič vážnejšie sa už za posledných pár minút neudialo a Diabli tak potvrdili svoju pozíciu favorita.

Button - Závěr

Po dobrom výkone si hráči Manchesteru United zabezpečili postup do ďalšieho kola Capital One Cupu. Andreas Pereira, ktorý konečne dostal šancu v základnej zostave, ukázal, že by mal mať väčšiu dôveru od Van Gaala a nastupovať pravidelnejšie. V zápase sa presadil aj Rooney, pre ktorého by mohol gól slúžiť ako vzpruha a nakopnúť tak konečne jeho výkonnosť. Medzi najlepších hráčov na ihrisku znovu patril Bastian, ten rozdával jednu skvelú prihrávku za druhou a mal tak obrovský podiel na našom úspechu. Neskutočný prínos mal aj príchod Martiala. 19-ročný mladík znova skóroval a pripísal si už štvrtý gól od svojho príchodu z Monaka. Diabli v zápase dominovali a až na zhruba 10-minútovú pasáž z úvodu druhého polčasu súpera držali pod tlakom. V ďalšom kole Capital One Cupu pricestuje na Old Trafford ďalší tím z Championship, konkrétne sa jedná o Middlesbrough.

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling (Jones 69), Blind, Young, Schweinsteiger, Herrera, Mata (Martial 69), Fellaini, Pereira, Rooney (Memphis 81).

Nestriedaní hráči: Romero, Darmian, Carrick, Schneiderlin.

Ipswich Town: Bialkowski, Yorwerth, Oar, Malarczyk, Parr, Emmanuel, Coke, Tabb (Toure 75), Bru, McGoldrick (Sears 61), Murphy (Pitman 61).

Nestriedaní hráči:  Crowe, Chambers, Maitland-Niles, Kenlock.